Menu
WeddingMag
Svatební kytice

10 tipů jak mohou být zabaleny svatební kytice

Evžena Janovská

Evžena Janovská

20. 8. 2018

Svatební kytice je významným doplňkem nevěsty, velmi záleží na tom, jak je zabalená. Obal může podtrhnout její krásu nebo naopak. Jak zabalit svatební kytici, aby byla vkusným doplňkem nevěstiných šatů?

Zavázat vkusně tištěnou stuhou

Stuha, kterou je zavázaná svatební kytice, by s ní měla barevně ladit. Námětů, čím jí nechat potisknout, je mnoho, ne vždy se hodí tradiční srdíčka. Někdy mohou vypadat kýčovitě.

Zavázat barevnými přízemi

Další možnost je zavázat svatební kytici barevnými přízemi Barevné příze je třeba vybírat pečlivě.  Je sice pravda, že zelená barva, stejný odstín barvy jako je barva stonků květin nic nezkazí, ale také kytici nijak nezvýrazní.

Začlenit květinovou brož

Originální způsob, jak zvýraznit krásu svatební kytice, je začlenit do její vazby květinovou brož. Tvar brože byl být harmonickým doplňkem kytice. Například brož ve tvaru zlaté růže přidaná do svatební kytice, tvořené růžemi barvy broskví a slonové kosti a orchidejemi, svázané tyrkysovou stuhou, dodá svatební kytice dotek elegance.

Místo svatební kytice si nevěsta na svatbu vzala štěňátka

Zavázat krajkou a stuhou

Ručně paličkovaná krajka dodá svatební kytici neopakovatelné kouzlo. Krajka se váže přes bílou nebo barevnou stuhu. Není třeba připomínat, že barva krajky by měla ladit s barvou stuhy. Bílá krajka, převázaná přes bílou stuhu je vkusná. Pokud si nevěsta zvolí jinou barvu stuhy a jinou barvu krajky, krajka lépe vynikne.

Kombinovat různé materiály

Při vazbě svatební kytice je možné pracovat s různými materiály, které oživí svatební kytici. Například svatební kytice tvořená růžemi čajové barvy, doplněná perlami, zavázaná zlatou stuhou a na ní bílou, ručně paličkovanou krajkou, je velmi elegantní.

Svatební kytice. Umíte ji vybrat podle ročního období a kdy ji objednat?

Zavázat kapesníkem

Samozřejmě, že by svatební kytice neměla být zavázaná obyčejným tištěným kapesníkem, to by působilo přinejmenším nevkusně. Avšak ručně vyšívaný kapesník, nejlépe technikou richelieu, tj. tzv. bílé vyšívání, je skvělou ozdobou svatební kytice.

Zavázat zářivě kovovou stuhou

Zářivě kovová stuha se nehodí ke každé svatební kytici, pokud ji chcete použít, je třeba zvolit správný druh i barvu květin. Například kytice tvořená bílými růžemi a bílými pivoňkami, zavázaná kovovou stuhou, zářivě stříbrné barvy, působí jedinečným dojmem.

Svatební kytice. Jaké druhy květin použít a jak ji vybrat

Začlenit do kytice fotografie prarodičů

Originální nápad je začlenit do svatební kytice fotografie prarodičů nevěsty i prarodičů ženicha. Má to svoji symboliku, jako pokračování generací i odkazu prarodičů obou snoubenců.

Začlenit do kytice flitry

Flitry mohou být vkusným a originálním doplňkem svatební kytice.  Je však třeba pečlivě volit barvy květin i flitrů. Flitry ji mohou zvýraznit v tom dobrém i v tom špatném slova smyslu. Mohou z ní utvořit originální kytici, působící jedinečným dojmem nebo naopak i z krásné kytice mohou udělat kýč.

Kytice pro nevěstu, družičku,… Kolik stojí svatební květinová výzdoba

Zavázat ručně háčkovanou krajkou

Pokud chcete zavázat svatební kytici krajkou a nesehnali jste ručně paličkovanou krajku, které by se vám líbila a sami paličkovat neumíte, nevadí. Můžete použít ručně háčkovanou krajku z příze, ručně háčkovaná krajka je stejným elegantním doplňkem svatební kytice jako paličkovaná krajka.

Tip na vkusnou svatební kytici

Výše uvedené tipy mohou vyzdvihnout krásu svatební kytice, avšak pokud při nesprávné kombinaci květin, barev, materiálů může vzniknout kýč. Pokud si netroufáte na sladění barev, květů a materiálů, zvolte jednoduchou bílou kytici. Jednoduchá, bílá svatební kytice je elegantní a ideální pro každou svatbu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

10 tipů jak mohou být zabaleny svatební kytice