Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Umělé květiny na svatbu? Ano nebo ne?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

14. 6. 2018

Květinová výzdoba je nedílnou součástí každé svatby. Květiny patří dokonce k dominantám svatební výzdoby. Dávají se na svatební stoly, automobil, do tanečního sálu apod. Obvykle se volí květiny živé, ale my pro vás máme tentokrát jiný, originální a zajímavý tip – výzdoba z umělých květin.

Pokud jste si právě zaťukali na čelo, protože je pro vás umělá květinová výzdoba nemyslitelná, zkuste nejdříve popřemýšlet. Rozhodně nejde o nějaké kýčovité, plastové květiny nebo růže z poutě. Dnes se již dají koupit umělé květiny, které se takřka nedají rozeznat od těch skutečných.

Jaké mají umělé květiny výhody?

Umělé květiny mají mnoho výhod. Přesvědčte se.

Stále krásné a čerstvě

Umělé květiny vám nikdy nezvadnou, budou stále krásné po celý svatební den, ať už se na ně podíváte ráno nebo večer. Zejména v létě je tato výhoda k nezaplacení. Navíc nemusíte řešit vodu pro květiny a není nutné se bát toho, že na sebe někdo vázu s vodou převrhne.

Různé druhy kdykoliv

Chcete mít sněženky v létě? Není to problém. Některé druhy živých květin musíte volit podle ročního období, protože sehnat je například jarní květiny na podzim, je opravdový oříšek a ne právě levný. Naopak u umělých květin seženete cokoliv a kdykoliv. I v listopadu nebo v prosinci mohou vaše stoly zdobit narcisy, fialky nebo sedmikrásky.

Svatební kytice. Umíte ji vybrat podle ročního období a kdy ji objednat?

Žádné alergie

Umělé květiny jsou vhodné i pro alergiky a těch je všude kolem dost a dost. Pyl z živých květin dělá alergickým lidem velké problémy.

Krásná památka

Svatební kytice z umělých květin vám nikdy neuvadne. Můžete si jí uschovat a mít památku na svůj svatební den napořád.

Ušetříte

Oproti živým květinám je svatební výzdoba z těch umělých o dost levnější. Aranžmá si můžete i jen pronajmout od svatební agentury a koupené zase prodat.

Místo svatební kytice si nevěsta na svatbu vzala štěňátka

Umělé květiny a nevýhody

Nevýhodou umělých květin je jejich umělost. Ani ta sebekrásnější napodobenina nemůže nahradit živé, voňavé květy. Jinou nevýhodu ale umělé květiny nemají.

Kam s umělými květinami

Umělé květiny krásně ozdobí kostel, obřadní síň (vysoké vázy, květinové věnce, ozdobené lavice, židle apod.). Krásně vypadají dekorace s naaranžovanými květinami ve kbelících či na ptačí kleci. Také dekorace visící ze stropu, květinová srdce, řetězy, koule upevněné na dřevěné trámy nebo přímo na strop mají své kouzlo

Jestliže máte v plánu zdobit slavobránu, určitě využijte umělé květiny i tam. Dodává celému obřadu neopakovatelnou romantickou atmosféru a na fotografiích vypadá úchvatně. Na její ozdobení spotřebujete poměrně velké množství květů a zeleně, ale výsledek stojí za to.

Z umělých květin se dají vytvořit báječné a originální jmenovky pro hosty. Stačí do maličkého květináče zapíchnout květinu se jménem hosta nebo romanticky ozdobený květináč se jmény novomanželů a datem svatby připravit jako milou pozornost pro svatebčany.

V prodejnách se dají sehnat u umělé okvětní plátky růží, které mohou olemovat cestu k oltáři v kostele či vytvořit obrazec na tanečním parketu.

Současný trh je naštěstí natolik velký, že není problém koupit takřka cokoliv a sladit květinovou výzdobou se vším ostatním. Umělé květiny si může nevěsta vetknout do vlasů nebo použít různé sponky, květinové čelenky nebo gumičky do vlasů. Oproti živým květinám máte tu jistotu, že vám vydrží v účesu celý den stále stejně krásné.

Umělé květiny lze použít i do svatební kytice. Tam je ocení hlavně nevěsty trpící alergií na pyl nebo v případě, že si chcete kytici nechat na památku. Vhodné jsou také na korsáž pro ženicha nebo na výzdobu auta. Uvidíte, jak moc je ocení ve chvíli, kdy začne pršet nebo dokonce sněžit.

Svatební korsáž pro ženicha – jak ji jednoduše vyrobit i doma

Kombinace živých květin s umělými

Stále ještě váháte, zda jsou umělé květiny pro vás to pravé? Klidně vyzkoušejte kombinaci obou možností, tedy živé i umělé. Na výzdobu sálu a obřadního místa použijte květiny umělé a na svatební kytici nebo na stoly květiny živé, řezané. Důležité je, aby se vám výzdoba povedla a byla přesně podle vašich představ.

 

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Umělé květiny na svatbu? Ano nebo ne?