Menu
WeddingMag
Svatební dekorace

Svatební výzdoba může být krásná i bez toho, aby vás zruinovala. Jak na to?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

29. 9. 2018

Svatba je vždy výjimečná událost a každá nevěsta i ženich si přejí, aby na ni rádi vzpomínali oni sami i jejich hosté. Dosáhnout se toho dá různými způsoby. Záleží na vašich představách, rozpočtu i časových možnostech. Právě svatební výzdoba ovlivňuje ve velké míře celkový dojem ze svatby. Může stát hodně peněz, ale také se dá právě tady hodně ušetřit. Podívejte se na vylepšení, které vás rozhodně nezruinuje.

Svatební stan a posezení

V poslední době se velmi často konají svatby pod širým nebem. Ono se není čemu divit, protože venku je vždy lépe než uvnitř. Tedy v případě, že není bouřka, neprší nebo nemrzne. Ale ani pálivé slunce není úplně ideální, pokud svítí hostům při hostině přímo na hlavu. Proto je vhodné mít nějaký přístřešek. Nejlépe se pro tento účel hodí svatební stan. Není právě nejlevnější, proto si ho nekupujte, ale půjčte. Ke stanu si navíc můžete pronajmout i židle a stoly.

Samozřejmě samotný stan příliš velkou parádu dělat nebude a vy chcete, aby byl slavnostní a krásný. Využít můžete různé dary přírody a vytvořit spoustu dekorací svépomocí. Jistě máte spoustu přátel, kteří rádi připojí ruku k dílu.

Pokud máte židle, které nejsou všechny stejné nebo chcete vyřešit jejich výzdobu efektivně, ale elegantně a vkusně, využijte svatební potahy. Pak nemusíte vůbec řešit vzhled nábytku, protože vhodně zvolené potahy vám okamžitě vytvoří stylové posezení. A i ty si můžete jednoduše pronajmout a ušetřit. Stačí chvíli brouzdat na internetu a jistě najdete to pravé. Některé společnosti navíc pronajímají společně s potahy i mašle na židle, ubrusy a další svatební dekorace. Cena za půjčení není nijak obrovská, obvykle se pohybuje v desítkách korun za potah na den a vám odpadne i řešení toho, co s potahy uděláte po svatbě. Mnoho věcí se dá také koupit z druhé ruky ve skvělém stavu a za pár korun.

Materiály potahů na židle

Svatební dekorace

Potahy na židle jsou k dostání v mnoha různých barvách a jejich odstínech a stejně tak i vyrobené z různých materiálů. Rozdíly mezi nimi jsou ve vzhledu, kvalitě i ceně.

Vlizelín a umělý satén

Vlizelín patří k nejlevnějším materiálům a hodí se hlavně na jednorázové použití. Rychle se totiž potrhá a zničí. Ovšem barevná škála potahů z tohoto materiálu je neskutečně pestrá. Pamatujte při výběru na to, že je částečně průhledný. Trochu méně průsvitný je umělý satén, který vypadá stejně krásně jako ten pravý. Na výběr máte velké množství barevných variací a také cena je poměrně příznivá.

Atlasové potahy

Komu nevadí o něco větší investice, volí jednoznačně atlas, který se řadí mezi nejluxusnější zboží. Jedinou jeho nevýhodou je to, že se prodávají pouze v bílé barvě, proto mějte už dopředu promyšlené celkové sladění a případné barevné doplňky. K bílé barvě se naštěstí hodí každá barva, takže máte velký prostor pro fantazii. Atlas je materiál poddajný, lesklý a hebký. Působí opravdu elegantně.

V případě zašpinění lze tuto látku bez potíží vyprat, vyžehlit a znovu použít. Potahy z atlasu jsou takřka neprůhledné.

Svatební tipy: Poradíme, jak sladit dekorace

Květiny, proutěné zdobení a stuhy

Jestliže vás potahy nelákají, můžete zkusit dekorovat židle pomocí květin a různých barevných stužek. Často to vyjde levněji a i zajímavěji. A hodí se i v případě, kdy nemáte všechny židle úplně stejné. Jednotné dekorace je hezky sjednotí. V současnosti patří ke trendům retro a vintage svatby, kde se určitá nesourodost hodí a je považována za kýžený prvek.

Svatební pom-poms. Vyrobte si originální dekorace na svatbu

Výzdoba v restauraci

Pronajaté potahy a dekorace vám mohou dobře posloužit i v restauraci. Často vám mohou nabídnout i výzdobu jako součást pronájmu restaurace. Uvidíte, jak se dá proměnit obyčejný salonek v úžasné místo, kde s radostí strávíte svatební hostinu i zábavu. Stačí si vybrat barvu, střih i materiál a je to. Pokud vám potahy nestačí, můžete si místo konání ještě nějak dozdobit sami nebo si něco přiobjednat. Určitě to ale vyjde mnohem levněji než nakupovat vše nové.

Svatební tabule: Dekorace a pravidla na která byste neměli zapomenout

Je pronájem opravdu výhodný?

Možná vás napadne otázka, zda je pronájem dekorací na svatbu opravdu výhodný a nebudete litovat. Jenže si představte, kolik by vás výzdoba stála, zejména pokud chcete luxusnější a elegantnější svatbu. Je také jen malá šance, že výzdobu ještě někdy v budoucnu využijete a s prodejem je zase dost práce – musíte vše nafotit, nacenit, nabízet.

Pronájem výzdoby vám mnoho usnadní. Pronajímatel vám často vše přiveze až na místo a pak zase i odveze. Cena je oproti nákupu nových věcí mnohem menší. A ušetřený čas i starosti se ani ohodnotit nedají.

Pokud si chcete ušetřit spoustu starostí a také peněz, rozhodně pro vás může být pronájem potahů a dalších svatebních dekorací skvělým nápadem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatební výzdoba může být krásná i bez toho, aby vás zruinovala. Jak na to?