Menu
WeddingMag
Svatební dekorace

Svatební tipy: Poradíme, jak sladit dekorace

Adéla Beranová

Adéla Beranová

20. 9. 2014

Svatební dekorace není na žebříčku svatebních příprav zrovna vysoko, ale není ani radno ji podceňovat. Přinejmenším byste si měla dát záležet na tom, aby vše ladilo a vaše výzdoba nebyla takzvaně každý pes jiná ves. Inspirujte se třeba našimi tipy, jak jednoduše a vkusně vyřešit veškerou svatební výzdobu.

Svatební dekoraci je potřeba rozmyslet co nejdříve dopředu. Zdobit budete totiž nejen auto, ale i svatební tabuli, dort, místo obřadu i hostiny. Vše by mělo nějakým způsobem ladit, proto bezte na výzdobu ohled i při výběru svatební kytice a snažte se ladit svatbu v jednom duchu. Pokud budete mít všechno jednoduché, nemužete zdobit svatební stůl všemi možnými materiály i barvami. Naopak pokud si přejete romantickou svatbu, měla by tomu odpovídat třeba i výzdoba auta.

Výzdoba na auta

Auta není potřeba zdobit nijak důkladně, ale přece jen trochu slavnostní nádech by mít měla. Můžete třeba na kliky přivázat mašle v barvě svatby nebo dát na kapotu nějakou drobnou květinu. Ale fantazii se meze nekladou, šikovná floristka dokáže vyrobit skutečně nádhernou živou květinovou výzdobu i na auta. Tradičně se také dávala na přední kapotu panenka či cylindr. Opět záleží na celkovém ladění svatby.

Tip: Ještě než začnete vybírat jakoukoli výzdobu, zamyslete se nad celkovým konceptem svatby. Chcete aby byla veselka spíš uvolněná, s menším počtem hostů a pohodovou atmosférou? Nebo toužíte po okázalé události s vytříbeným jídlem, princeznovskými šaty a pohádkovým laděním? Zároveň si vyberte barvu svatby, která bude v podtónu všech příprav. Můžete v ní určit i dress code všem svatebčanům.

Dekorace na obřadu

Velmi záleží na místě, kde obřad plánujete. Obecně platí, že čím slavnostnější místo, tím by měla být výzdoba bohatší. V kostele by měl být oltář obsypán květinami, naopak u svatby venku na louce stačí třeba hezká květinová brána. U průměrných svateb záleží především na vašem rozpočtu a touhách. Rozhodně by ale neměla chybět alespoň malá kytička na stolek před oddávajícího. Ozdobit můžete ale také židle či uličku.

Svatební tabule

Na svatební tabuli by neměly chybět bílé ubrusy a alespoň drobná květinová výzdoba. Fantazii se ale opět meze nekladou. Moderní jsou třeba nejrůzněji barevné druhé ubrusy či organza, která dodá dekoraci lehkou, svěží a romantickou atmosféru. Při výběru barev i doplňků myslete třeba také na styl dortu, který jste vybrali, aby do celkového konceptu svatební tabule hezky zapadl.

Dekorace na rautu

Pokud plánujete oslavu venku, myslete na stmívání a využijte atmosféry vlahé letní noci. Hezky vypadají třeba svíčky ve sklenicích obsypané kamínky nebo hořící pochodně osvětlující celý prostor měkkým světlem. Moderní je také vypouštění lampionků štěstí, na které se píšou přání novomanželům a pak se hromadně nechají odletět. Navodí romantickou atmosféru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatební tipy: Poradíme, jak sladit dekorace