Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Svatební oznámení s dětmi. Jak na něj?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

15. 11. 2018

Možná jste dřív chtěli žít se svým partnerem na „psí knížku“. Nyní se ale situace změnila a zatoužili jste po svatbě. S tím souvisí i způsob oznámení o vašem záměru ostatním. Jestliže už máte děti, můžete zvážit svatební oznámení s nimi. Oznamte celému světu, že se budete brát originálně a za vás všechny.

Potřebujete svatbu nebo ne?

V dnešní době je hodně mladých párů, které se do svatby nikterak nehrnou a raději žijí spolu „jen tak“. Někdo považuje svatbu za zbytečnost, někomu jinému se do ní nechce investovat. Je ale spousta lidí, kteří svatbu chtějí a je pro ně velmi důležitá. A to zejména ve chvíli, kdy přijdou děti a vznikne ta situace, že se dítě jmenuje jinak než maminka nebo tatínek apod. Co když jste kdysi svatbu nechtěli, ale nyní ano?

Kolik svatebních oznámení si nechat vytisknout?

Kolik vytisknout svatebních oznámení, aby jich nebylo moc ale ani málo, je pro mnohé docela oříšek. Do každé rodiny stačí jedno oznámení, když spolu partneři už nežijí, můžete dát i dvě, každému zvlášť. To stejné platí i pro pozvánky ke stolu nebo rautu. Výjimky jsou jen tehdy, když si nepřejete, aby třeba vaše kamarádka přišla s partnerem, tam je vhodné na kartičku s pozváním připsat „zveme Tě“ a ne „zveme Vás“. Jedná se o jednoduchý trik, kterým předejdete zbytečnému trapasu.

Oznámení se většinou nese i do zaměstnání, různých zájmových skupin a do výslužek, které se roznáší před svatbou. Na závěr nezapomeňte i na sebe a nechte si jedno oznámení na památku.

Pár oznámení objednejte navíc, hlavně ve chvíli, kdy je rozdáváte několik měsíců před svatbou. Vždy se totiž může najít někdo další, koho na svatbu budete chtít pozvat.

V každém případě nemusíte mít obavy, pokud vám svatební oznámení nevystačí. Většina solidních prodejců vám je bez obtíží dotiskne a často ani nebude chtít znovu zaplatit poplatek za grafické zpracování.

Svatební oznámení. Která jsou nejoblíbenější?

Svatební oznámení s dětmi

Pro svatbu jste se už rozhodli a víte, že na svatebním oznámení budou i vaše děti nebo dítě. Jak na to? Velmi oblíbenou možností je fotografie. Buď vašeho dítěte, které oznamuje, že se budete brát nebo i vás jako rodiny. Fotografii si nechte udělat od profesionálního fotografa. Motivy, barvy, písmo i styl oznámení pak vybírejte podle svým preferencí. Nabídka na internetu je dnes dostatečně široká. A není žádný problém vytvořit si oznámení svépomocí.

Ať už máme 1, 2 nebo třeba 5 dětí, všechny je můžete na svatebním oznámení mít. Mohou na něm být i jména děti s fotografií nebo jen malé botičky či otisky rukou a u nich jméno.

Svatební oznámení. Jak zaujmout svatebčany?

Rodinné svatební oznámení

Pokud nechcete na svatební oznámení dávat jména dětí, nemusíte. Velmi oblíbenou možností jsou třeba nohy pod peřinou (znázorňující vás i děti) a informace o datu a místu svatby a k tomu nějaký originální text o budoucím společném příjmení.

Texty vhodné na svatební rodinná oznámení:

  • Mám tu pro vás velké čtení, mamka se vdává a taťka žení.
  • Já …. (jméno děťátka) oznamuji světu, jednu krásnou prostou větu, že maminka s mým tatínkem, spojí lásku prstýnkem…
  • Jedno srdce, tři životy.
  • Jé, velká novinka, vdává se mi maminka. Tatínek se žení, pochyb o tom není.
  • Máme pro vás překvapení, bude velká sláva. Tatínek se v srpnu žení, maminka se vdává.
  • Oznamuji všem, že maminka a tatínek dostali konečně rozum anebo o něj přišli…a (datum svatby) v (čas) si řeknou své ANO.
  • Doposud žili jsme si sladce, ale jenom na hromádce, už máme doma i dětské postýlky, tak konečně pořídíme i prstýnky.
  • Život sladký, dcerka malá, všechno máme, co si přát? Na radnici přísaháme, že se budem milovat.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Svatební oznámení s dětmi. Jak na něj?