Menu
WeddingMag
Svatební obřad

Svatební oblouk: nápady na nejkrásnější výzdobu na místo, kde si řeknete ANO

Martina Mádlová

Martina Mádlová

1. 8. 2018

Svatební oblouk by na svatbě rozhodně neměl chybět. Jedná se o dávný zvyk již z časů našich babiček a dědečku a není to nic divného. Svatební brána je vlastně taková vyzývatelka, aby jí nevěsta s ženichem prošli. Podívejte se na naší inspiraci, jak by taková svatební brána mohla vypadat. Nezapomeňte, že tvoří takovou vaší společnou vizitku.

Svatební slavobrána znázorňuje přechod mezi dvěma světy, mezi životem svobodným a v manželství. Proto byste si s její výzdobou určitě měli dát práci. Měla by být opravdovou pastvou pro oči a lákat vás k projití a uzavření svazku manželského. Perfektní svatební oblouk je stejně důležitý jako správné svatební šaty. Květinový oblouk učiní tento okamžik ještě nezapomenutelnější. Bez ohledu na téma a místo, perfektní dekoraci dělají vždy květiny. Chcete-li, aby vaše klenba byla jedinečná a rozkošná, můžete přidat další dekorace. A nemusíte si kvůli tomu nikoho zvát. Zvládnete to i sami.

Svatební trendy? Máme pro vás 5 tipů, o kterých jste možná ještě neslyšeli

Jak vyzdobit svatební oblouk?

Výzdoby svatebního oblouku se bát nemusíte. Ideální jsou květiny, které by měli ladit s ostatními květinami na svatbě. Potřebujete velké množství květin, např. růží. Pěkně vypadají i barevné pentle. Velmi efektivní bude na výzdobu svatebního oblouku popínavý břečťan, který ho krásně zakryje a vytvoří dokonalý podklad pro další zapichování květin.

Při výzdobě volte veselejší a příjemné barvy. Osvědčené jsou barevné růže a chybu neuděláte ani s nafouknutými balonky. Krásně vypadá i pruh bílé látky z šifonu nebo podobných materiálů. Ty celý dojem ještě zjemní.

Kytice pro nevěstu, družičku,… Kolik stojí svatební květinová výzdoba

Svatební brána pronájem nebo prodej?

Svatební oblouk si můžete zakoupit nebo pronajmout od specializovaných svatebních studií. Některé firmy nabízejí již oblouky ozdobené a připravené. Samozřejmě si můžete výzdobu udělat i sami nebo tím pověřit floristu, který se vám stará o svatební výzdobu. Svatební brána je většinou asi dva a půl metru vysoká a jeden až jeden a půl metru široká.

A tady ale může přijít na řadu vaše představivost a šikovnost. Bránu si snadno postavíte také sami. Zejména pokud chystáte svatbu v přírodě, bude to naprostá hračka. Jednoduše spojíte tři vhodné větve, laťky nebo klidně i proutí a ozdobíte. Fantazii se v tomto případě rozhodně meze nekladou, jen myslete na styl, ve kterém vedete celou svatbu a také na místo, kde se svatba odehrává. Něco jiného se hodí na svatbu na pláži, na zámku nebo někde v lese.

Jak vytvořit handmade svatbu? Máme pro vás pár tipů

Inspirace na úchvatné svatební oblouky

Inspirovat se kouzelnými svatebními oblouky můžete i v naší fotogalerii.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Svatební oblouk: nápady na nejkrásnější výzdobu na místo, kde si řeknete ANO