Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Svatební místa roku 2017 – kde se konaly ty nejkrásnější svatby?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

5. 3. 2018

S plánováním svatby souvisí také hledání lokality, kde se váš významný den odehraje. Někdy je to opravdu oříšek. Inspirací vám může být i soutěž Svatební místa roku 2017. Podívejte se, na kterých místech se konaly ty nejkrásnější svatby. Vybírala je odborná porota i veřejnost.

1. Zámecká restaurace a zámek Štáblovice

Zámecká restaurace a zámek Štáblovice je dlouhodobě velmi oblíbeným místem. Jasně o tom hovoří i umístění v roce 2016, kdy si tato lokalita vysloužila krásné druhé místo. V minulém roce se na místě konalo 50 svateb. Svatební obřad se koná v upravené zahradě před restaurací a s výhledem na zámek, za deště pak v erbovním sálu zámku. Svatební hostina probíhá v restauraci a zahradě. Svatebčané mají vždy naprosté soukromí.

Velkou pochvalu má zejména profesionální jednání, milý a vstřícný přístup personálu i skvělé koordinační služby. O kvalitě služeb hovoří i to, že na rok 2018 už takřka nemáte šanci sehnat volný termín.

Svatba na zámku. Nejoblíbenější hrady a zámky v Čechách

2. Rezidence Liběchov

Rezidence Liběchov se nachází v samém srdci Kokořínska. Nezaměnitelná atmosféra krásné přírody uchvátila nejednu nevěstu a ženicha. Není to ale jen to, proč je tato lokalita na druhém místě. Svatbu vám zde naplánují od začátku do konce a díky zkušenému týmu i ochotnému personálu máte perfektní místo, kde se můžete vzít.

3. Zámek Niměřice

V malebném zámku Niměřice si užijete svatbu v naprostém soukromí. Nestane se, že by vás někdo odněkud vyháněl jen proto, že už za rohem čeká další nevěsta s ženichem. Vždy se zde v jeden den koná pouze jedna svatba. Uzavřít můžete civilní i církevní obřad v novorománské kapli nebo na jiném místě. Přímo v areálu je k dispozici i ubytování. Vychutnáte si domácí kuchyni čerpající z lokálních surovin, ale nejvíce potěší přátelský a profesionální přístup veškerého personálu.

4. Ermi Hotel

Jedinečnou svatbu plnou romantiky si můžete dopřát v Ermi Hotelu. Zajistí kompletní svatební servis (dekorace, květiny, obřad v krásné zahradě, svatební oběd, raut, dort, limuzínu, apod.). O nic už se nebudete muset starat a jen se necháte rozmazlovat. Na svůj svatební den si můžete pronajmout klidně celý hotel. Navíc pro nevěstu a ženicha je připraven dvoulůžkový pokoj se snídaní a výhledem na vrch Plešivec zdarma.

5. Hliněná bašta

Milovníci ekologie si jistě zamilují restauraci Hliněná bašta, která je první moderní ekologickou stavbou v České republice. Leží v obci Průhonice kousek od Prahy. Svatební obřady se zde pořádají na louce a svatební hostiny i tanec pak probíhá nejčastěji na terase. Oblíbenou atrakcí je projížďka loďkou na rybníce. Místo má vlastní cukrárnu, kde pečou svatební dorty, koláčky, slané pečivo. Hliněnou baštu si zamilujete pro její domácí pohodu a dobrou náladu všech přítomných.

Svatba v přírodě. Tipy na nejoblíbenější místa

6. Hrad Červený újezd

Hrad Červený újezd taktéž patří mezi oblíbená místa pro snoubence, kteří chtějí stvrdit svůj svazek na krásném a příjemném místě. Svatební obřady probíhají po celý rok. Mohou být venkovní i vnitřní. Mnoho práce ušetří svatební koordinátor, kterého máte k dispozici. Pomůže vám s přípravami a hlavně se po celý svatební den stará o svatební hosty a dbá na to, aby vše proběhlo podle plánu.

7. Statek na Stránce

Milý statek s velmi ochotnou majitelkou, která je připravená v případě potřeby zajistit cokoliv. Zajistí i skvělý catering od dvou bratrů. Jejich jídlo se doslova rozplývá na jazyku. Statek na Stránce leží v klidném prostředí městyse Zápy asi deset kilometrů od Prahy. Uzavřít zde můžete civilní i církevní sňatek. Obřad probíhá venku pod širým nebem na dvoře nebo na zahradě a v případě špatného počasí v horním sále stodoly.

8. Rodinný penzion a restaurace U Veterána

Kouzelné místo U Veterána s historickým nádechem má tři prostory pro svatební obřad, hostinu i ubytování. Manažerka penzionu svou práci miluje, a tak se o každou svatbu perfektně stará, aby bylo vždy vše do puntíku tak, jak si nevěsta s ženichem přeje. Prostory jsou vhodné pro malé svatby v soukromí, ale i pro větší veselky až s 50 hosty. Velkým plus je možnost pronájmu historických veteránů.

9. Horse park Kamenný dvůr

Horse park v Kamenném dvoře organizuje svatby od roku 2013. Od té doby realizovali přes padesát svateb. Na tomto úžasném venkovním sídle si užijete vše na jednom místě. Svatební areál je váš na celý víkend, takže si v klidu připravíte, co potřebujete, večer před svatbou si můžete v klidu posedět se svými blízkými u večeře a ráno se bez stresu a spěchu připravit na svou svatbu. Ubytování probíhá v luxusních apartmánech. Obřady se konají na romantickém Svatebním palouku. Hostina pak probíhá v moderním Anglickém klubu nebo v rustikálním Špejcharu.

10. Zámek Loučeň

Dokonalá romantika s překrásným anglickým parkem je ideální volbou pro svatební den. Zámek Loučeň se nachází v okrese Nymburk a poskytuje kvalitní služby a pohádkové prostředí. Obřady probíhají v katolickém kostele Nanebevzetí P. Marie, v zámeckém parku nebo v zámecké expozici. Součástí areálu je také hotel Maxmilián, kde se můžete pohodlně ubytovat.

V soutěži Svatební místa roku 2017 bylo ohodnoceno celkem 34 svatebních míst. Za zmínku stojí třeba lesní útočiště Chateau Hostačov, které si vysloužilo nominaci v kategorii Hrad/zámek roku 2017, resort Chateau Mcely – kategorie Luxusní svatební místo či nováček roku Vila 603.

Nádherných svatebních míst je mnoho. Škoda, že se člověk bere obvykle jen jednou v životě (alespoň v to doufá) a musí si mezi nimi vybrat.

Kde uspořádat svatbu? Zkuste i méně tradiční místa

Soutěž Svatební místo roku 2017

Soutěž vznikla ve spolupráci s magazínem Marriage Guide a svatebním veletrhem Svatební expo. Letos se konal již pátý ročník soutěže. Cílem je porovnat a hodnotit místa, která nabízí možnost uspořádat kompletní svatbu a svatební hostinu.

Ohodnoťte tento článek:
4,7
Právě čtete

Svatební místa roku 2017 – kde se konaly ty nejkrásnější svatby?