Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Svatební líčení: Upravte se do krásy

Adéla Beranová

Adéla Beranová

16. 8. 2017

Každá nevěsta chce vypadat ve svůj den naprosto dokonale. Líčení tomu může hodně pomoci, ale zároveň uškodit. Přemýšlejte o něm proto dopředu a zvolte takové, které vám bude skutečně slušet. Krásně nalíčit vás může vizážistka či kamarádka, ale nejedna nevěsta to nakonec zvládne sama. Pojďme se podívat, jak vypadá svatební líčení postup, a také na podrobné informace týkající se právě svatebního líčení.

Já sama nebo raději profesionálka?

Nejprve je potřeba se rozhodnout, jestli svěříte líčení odbornici nebo si troufnete důvěřovat kamarádce či sama sobě. Všeobecně lze říct, že líčení od opravdové profesionálky vydrží opravdu až do večera. Nicméně z vlastní zkušenosti vím, že vypadá často nepřirozeně. Kosmetička vás nezná a neví, jak se běžně líčíte, proto se ne vždy musí trefit. Navíc vás bude stát i peníze. Obvykle se pohybuje svatební líčení cena cca 200 Kč za zkoušku a cca 600 Kč za svatební make-up. Někde se ale ceny mohou vyšplhat mnohem výš.

Zlatou střední cestou je požádat o pomoc kamarádku. Každá z nás má kolem sebe jednu takovou, která kosmetikou doslova žije, úplně pokaždé vypadá dokonale a má schopnost přenášet své umění na jiné. Domluvte se s ní dopředu a poraďte se, jaké pomocníky byste si měla pořídit. Berte to i jako průpravu do dalšího života, třeba přijdete kosmetice na chuť i po svatbě.

Třetí možností je, že se nalíčíte sama. Mnoho nevěst tvrdí, že když je nalíčil kdokoli jiný, nebyly to prostě ony. Vy sama nejlépe znáte svoje nedostatky a umíte prodat přednosti. Určitě si ale nejprve zkuste několik různých variant, vyfoťte se a zhodnoťte je později. Problém může vzniknout v tom, že na svatbě chcete vypadat perfektně a sama se nalíčíte vždy tak trochu stejně jako jindy a nemusíte úplně zaujmout.

Čtěte také: Svatební účesy 2017

 

Na co si dát pozor

Svatební líčení by nemělo být příliš výrazné. Výjimku tvoří svatby, které nejsou laděné do tradiční romantické křehké atmosféry. Záleží ale také na tom, jak moc se líčíte běžně. Ohled berte i na šaty a barvu, která bude vaší svatbě dominovat. Ke studeným odstínům není dobré se líčit teplými a naopak.

Tady jsou tři základní typy svatebního líčení, ze kterých máte na výběr:

„Nahé“ líčení

Hodí se nejlépe pro nevěsty, které se běžně nelíčí vůbec. Takovým nebude nikdy slušet příliš výrazný svatební make-up a z černých linek a rudé rtěnky by nebyl zřejmě nadšený ani ženich. Úkolem svatebního líčení není potlačit vaši přirozenou krásu ale naopak ji podtrhnout.

 • Při líčení hlavně přirozené tóny, stíny v meruňkové barvě, rtěnku podobnou přirozenému tónu vašich rtů nebo třeba jen lesk na rty. Oči můžete zvýraznit béžovou tužkou a hnědou či černou řasenkou. Obočí jen upravte do žádaného tvaru a se zdravíčkem zacházejte opatrně. Make-up musí stoprocentně odpovídat tónu vaší pleti.

Výraznější líčení

Pokud se každý den líčíte běžně, nikoho nepřekvapí ani trochu výraznější svatební líčení. Nezapomínejte ale, že se nechystáte na večerní party a vše se bude převážně odehrávat na denním světle. Záležet si dejte hlavně na bezchybné pleti a nesnažte se za každou cenu použít celý sortiment vaší kosmetické taštičky. Zohledněte také to, že můžou přijít slzy dojetí a použijte určitě voděodolnou řasenku.

 • Na svatební make-up je ideální paleta stínů v barvách od béžové až po hnědou, výraznější tóny by nemusely vypadat hezky. Pokud ovšem nekorespondují s kyticí nebo barevnými detaily na šatech. Kromě stínů můžete oči zvýraznit hnědou tužkou. Nezapomeňte ani na bronzer či tvářenku a přirozeně vypadající řasenku. Ani umělé řasy nemusí vypadat nepřirozeně, jen vyberte tu správnou délku.

Extravagantní líčení

Bude-li vaše svatba trochu odvážnější, může takové být i vaše líčení. Záleží na vaší odvaze, šatech i celkové atmosféře. Opět je ale potřeba pamatovat na to, že se nebudete pohybovat ve světle zářivek nočního klubu, ale na přirozeném denním světle, kde každé líčení vypadá trochu jinak.

 • Chcete-li opravdu vyniknout, můžete při líčení využít i netradiční barvy. Neobvykle a přitom stále elegantně vypadají tmavší teplé odstíny fialové, smaragdově zelené, ale i studené modré. Zvolte ale jen jeden prvek, který bude vaše líčení podtrhovat. Buď to můžou být oči, nebo rty. Oboje by vypadalo lacině.

   

   

Svatební líčení pro blondýnky

Světlovlásky jsou samy o sobě už dost výrazné, proto pro ně není příliš vhodné výrazné svatební líčení. Základem bude make-up béžové nebo světle pískové barvy. Ten je možné kombinovat s barvou líčka v růžových tónech.

Oční stíny volte klidně i v pastelových barvách, narůžovělá, olivová, vínová, fialová, šedá, stříbrná, modrá nebo zelená budu určitě šik.

Na rtech vynikne nejlépe růžová rtěnka s leskem na rty. Pro blondýnky rozhodně nejsou příliš vhodné černé oční linky, lepší bude tmavě šedá. Řasenka naopak může být černá zcela bez obav, protože zvýrazní a opticky prodlouží řasy.

Čtěte také: Svatební nehty

Svatební líčení pro brunetky

Brunetky to mají lepší, mohou vybírat z celé škály odstínů a barev. Obvykle mívají o něco tmavší pleť, proto bude dobrou volbou zlatavý odstín make-upu a tmavší růžová na líčka (případně hnědá či meruňková).

Barvu stínů volte nejlépe v teplých barvách (zlatá, broskvová, oranžová či nahnědlá). Hezká je i fialová nebo dokonce červená. Ta už se hodí spíš pro extravagantnější ženy. Nepřesahujte příliš stíny mimo očnicové oblouky. Nevypadá to pěkně.

Rty dozdobte jemně červeným nebo oranžovým leskem. Klidně je můžete i jen překrýt bezbarvým leskem. To záleží na zvolených očních stínech.

Svatební líčení krok za krokem

Každá nevěsta chce být ve svůj svatební den nejkrásnější. Když nechcete využít služeb profesionálních vizážistů, klidně se můžete nalíčit i doma. Jak na to?

 • týden před svatbou si na noc dávejte hydratační nebo výživnou masku pro dosažení svěží a krásné pleti,
 • na obličej a další odhalené partie naneste krém s vysokým ochranným faktorem. Na slunci byste se mohla nehezky spálit, a to i v dekoltu, na ramenou či na zádech,
 • ve svatební den vám asi bude pěkně horko a nejen ze sluníčka. Pod make-up naneste ještě matující podkladovou bázi. Ta stačí dát jen na čelo, nos a bradu,
 • konečně přišel čas na make-up. Důležitá je kvalitní aplikace na pleť. K tomu skvěle poslouží speciální štětec nebo houbička. Když se make-up dokonale nepřizpůsobí pleti, bude se v průběhu dne měnit a nevydrží po celý den,
 • pod oči naneste světlejší korektor. Tím můžete prosvětlit i hranu nosu, střed čela či bradu. Vaše tvář dostane plastický efekt a rozzáří se. Vše zafixujte transparentním pudrem. Velmi dobré jsou HD pudry, které dokáží schovat póry i případné vrásky,
 • tečku celému líčení dodá tvářenka, krémová i pudrová. Vše zafixujte speciálním sprejem nebo termální vodou ve spreji,
 • po make-upu následují oči. Zdůrazněte obočí, čím se celý pohled otevře. Můžete ho pročesat a zafixovat lakem na vlasy. Jako podklad pod oční stíny se dává korektor a následně se fixuje pudrem. Existuje i speciální báze pod oční stíny,
 • nejlépe poslouží dva odstíny očních stínů a stínovací štětec na oči. Nezapomeňte na linku a řasenku, která bude sladkou tečkou na konec,
 • nesmíme zapomenout ani na zvýraznění rtů. Velmi krásně vypadají odstíny jahodové, malinové nebo lososové. Na rty naneste nejdříve speciální bázi, která barvu zafixuje a zdůrazní její sytost. Vybírejte více pigmentované produkty, protože na rtech déle vydrží,
 • barvu nanášejte štětečkem. Rty obtiskněte do ubrousku, přepudrujte a znovu naneste rtěnku,
 • a máte hotovo. Jste krásná a dokonalá nevěsta.

Čtěte také: Chyby při přípravě svatebního vzhledu

Jestliže stále tápete, můžete se podívat i na svatební líčení na videu, které vám přinášíme:

Svatební líčení nemusí být ani zdaleka takový oříšek, jak se na první pohled může zdát. Párkrát si je vyzkoušejte na nečisto a uvidíte, že ve svatební den budete neodolatelná.

 

Ohodnoťte tento článek:
2,7
Právě čtete

Svatební líčení: Upravte se do krásy