Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

9 chyb, které můžete udělat při přípravě vašeho svatebního vzhledu

Evžena Janovská

Evžena Janovská

29. 9. 2014

Každá nevěsta chce vypadat na své svatbě co nejlépe. Někdy však může ve své snaze o dokonalý vzhled udělat něco, co naopak pokazí dojem. Jiná nevěsta zase bojuje s nedostatkem času nebo peněz. I z toho mohou vzniknout chyby, které pokazí výsledný dojem. O jaké chyby se jedná?

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

1. Držení přísné redukční diety krátce před svatbou

Mnohá žena nemá postavu modelky, ale přesto tak chce na své svatbě vypadat. Uchyluje se k různým přísným redukčním dietám, a to zejména krátce před svatbou. Místo kýženého výsledku se dostaví únava, podrážděnost a další problémy, z nichž hlad je ten nejmenší problém. Hubnutí ano, ale v dostatečném časovém předstihu a s rozumem.

2. Změna účesu v den svatby

Uvažovat o změně účesu v den svatby, je hodně pozdě. Snadno se může stát, že se váš účes nebude hodit k vašim šatům nebo dokonce k vašemu vzhledu. Pokud se domníváte, že čím složitější účes, tím lepší, jste na omylu. Noste raději takový účes, ve kterém se cítíte dobře, může se jednat i o jednoduchý účes. Krása je i v jednoduchosti.

3, Šetřit na svatebních šatech

Svatba představuje velký zásah do finančního rozpočtu a někteří lidé nemají vyšší příjmy, a tak se snaží šetřit. Šetřit na svatebních šatech nemusí být zrovna nejlepší nápad. Levnější šaty neznamenají nejvhodnější. Je třeba brát ohled nejen na cenu šatů, ale také na střih a materiál. Ne každý střih se hodí ke každé postavě.

4. Nedostatek času na úpravu vlasů a na líčení

Některé nevěsty velice úzkostlivě dbají na každý detail své svatby, aby vše proběhlo tak jak má, a přitom zapomenou na sebe. Na úpravu vlasů a na líčení už jím nezbývá čas a honí to na poslední chvíli. Výsledek mnohdy bývá katastrofální a pokazí celý dojem.

5. Zapomenout se najíst

Některým nevěstám se může stát, že v tom předsvatebním shonu se zapomenou najíst. Zajistily vše potřebné, včetně pohoštění pro ženicha, příbuzné i své hosty, svůj vzhled neponechaly náhodě a přesto udělaly jednu velkou chybu. Zapomněly se najíst. Hlad nepatří k příjemným pocitům a může hodně ztrpčit svatbu.

6. Svatební kytice se nehodí k šatům

Pečlivý výběr je třeba věnovat nejen svatebním šatům, ale také svatební kytici. Ne každá kytice se hodí ke každým šatům. Pokud jsou vaše šaty hodně zdobené, nehodí se k nim mohutná, zdobená kytice. Taková kytice zakryje velkou část vašich šatů, což v tomto případě není vhodné. Tvar a velikost kytice by měla odpovídat střihu a výzdobě vašich svatebních šatů.

7. Použití nadměrného množství přípravku na vlasy

Váš účes má na vaší svatbě perfektně držet, není nic protivnějšího, než když vám vlasy lítají ze strany na stranu. Avšak všeho moc škodí. Pokud použijete nadbytek přípravku na vlasy, mohou vaše vlasy působit dojmem, že jsou mastné.

8. Zapomenout si upravit obočí

Mnohé nevěsty se soustředí na oční make-up a přitom zapomínají na důležitost obočí. Obočí rámuje tvář a může její krásu vyzvednout nebo naopak snížit. Je třeba věnovat péči o obočí dostatek času před svatbou.

9. Výběr nevhodné rtěnky

Mnohý dojem může pokazit i taková maličkost, jako je výběr nevhodné rtěnky. Například některá barva rtěnky způsobí, že vaše rty nebudou vidět, což nedělá dobrý dojem zejména na fotografii novomanželského polibku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

9 chyb, které můžete udělat při přípravě vašeho svatebního vzhledu