Menu
WeddingMag
Svatební dekorace

Svatební dekorace, které vám letos na svatbě nesmí chybět

Martina Mádlová

Martina Mádlová

9. 8. 2018

Svatební dekorace jsou běžnou součástí svateb. Za poslední roky se trendy hodně změnily. Víte, co v současné době frčí? Podívejte se na seznam dekorací, které vám na vaší svatbě nesmí chybět.

Víte, jak vyzdobit místo obřadu a zkrášlit svatební hostinu a tabuli? Existuje mnoho dekorací a doplňků, které vám pomůžou vytvořit pohádkové prostředí, které navíc bude ladit s tím, co je nyní moderní. Není divu, že jsou současné trendy ve svatební dekoru velmi podobné i trendům v bydlení. Letí minimalismus, vintage styl nebo přírodní prvky. Velmi důležitou součástí svatební výzdoby jsou i rodinné fotografie a dekorace připravené na míru nevěstě a ženichovi.

Na svatbě by mělo být vše perfektní a nemělo na ní nic chybět. Na následující dekorace rozhodně nezapomeňte.

Polštářek na nošení prstýnků

Bez polštářku, na který umístíte prstýnky, to rozhodně nejde. Objednejte si ho od květinářky, kupte klasický saténový nebo si nechte vyrobit něco úplně jiného a originálního – skvěle vypadá mistička vysypaná ozdobnými kamínky malých rozměrů a ozdobená květinami. Polštářek vám zůstane  jaké milá památka.

Svatební lžíce

Většina svatebčanů se spokojí se lžící, kterou dostanou k polévce v restauraci nebo v místě, kde pořádají hostinu. Vy si ale můžete nechat udělat svou vlastní a památeční. Nechte si na lžíci vyrýt své monogramy. A jako bonus může být děrovaná. Taková je totiž tradice.

Svatební polévka – proč jedí novomanželé ze společného talíře?

Svatební SPZ

Jedete na svatbu autem? Pak musíte mít svatební SPZ. Existuje spousta designů. Je na nich nápis buď Ženich, Nevěsta nebo Novomanželé. Vyberte si tu svojí a buďte trendy.

Svatební strom

Chcete mít nějakou památku ze svého svatebního dne? Připravte si svatební strom s otisky prstů od hostů. Každý ze svatebčanů obtiskne svůj prst na místo na stromě, které bude symbolizovat jeden lístek. K otisku mohou přidat i nějaké svatební přání.

Svatební skleničky

Svatební skleničky v zajímavém dekoru a s vyrytým nápisem můžete darovat jako svatební dar, dárek pro hosty nebo na přípitek. Na skleničce může být jméno hosta, vaše monogramy a datum svatby.

Svatební čokolády a mandle

Moc hezký zvyk, který vaše svatební hosty velmi potěší jsou svatební čokolády nebo mandle. Čokoládky dobře poslouží jako jmenovka na svatební stůl nebo sladký dárek. Stejně tak mandličky v různých barvách. Nabízí se hořké mandle v cukru a ocení je děti i dospělí. Přidat je můžete také do sweet baru.

Svatební mandle – co symbolizuje tento milý dárek pro svatební hosty?

Zapichovací monogramy

Zapichovací monogramy na svatební dort vypadají opravdu skvěle. Zejména tehdy, když nechcete mít na dortu tradiční dortové figurky.

Candy bar

Candy bar je současným velkým trendem. Na nazdobený stole se umístí různé sladkosti. Nechybí bonbóny, lízátka, pendreky, čokolády, oříšky, svatební koláčky, dorty apod. Mohou na něm být ještě různé nápisy, dekorace či svíčky.

Candy bar: připravte na své svatbě tak trochu „jiné“ mlsání

Potahy židlí

Obyčejné židle se stanou neobyčejnými, když na ně dáte nějaký svatební potah nebo třeba jen velkou mašli apod. Vaší svatební hostině vdechnout úplně jiný rozměr.

Všechny uvedené dekorace mají jedno společné. Vaše svatba, a později i vaše svatební fotografie, budou s nimi krásné, romantické a osobité.

Ohodnoťte tento článek:
2
Právě čtete

Svatební dekorace, které vám letos na svatbě nesmí chybět