Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Svatební mandle – co symbolizuje tento milý dárek pro svatební hosty?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

21. 2. 2018

Svatební mandle jsou milým a hezkým dárkem, který zanechá příjemnou vzpomínku na váš svatební den. Je to oblíbená forma poděkování pro svatební hosty od novomanželů. Mají ale i svou symboliku. Proč musí být v lichém počtu?

Svatební mandle jsou velmi oblíbeným dárkem v Řecku, Itálii, Francii či ve Spojených státech. Částečně se tento zvyk přenesl i do Česka, a tak si i u nás můžete ze svatby odnést pytlíček s pěti mandličkami nebo ho sami darovat na své svatbě. Jedná se o mandle v cukrové polevě. Hostům se vždy dávají v lichém počtu.

Proč se dává lichý počet svatebních mandlí?

Lichý počet své opodstatnění. Symbolizuje totiž neoddělitelnost muže a ženy v manželství. Sladký cukr na povrchu mandle má předznamenávat začátek sladkého života novomanželů a hořká mandle uvnitř zase strasti, které mohou manžele během jejich manželství potkat. Tradičně bývá mandliček pět kusů a k tomu patří i jedno pořekadlo:

Jedna svatební mandle pro zdraví,
dvě pro bohatství,
tři pro dlouhý život,
čtyři pro hojnost,
pět pro štěstí.

Jak můžete svatební mandle darovat?

Darovat je můžete různě. Zde nejste nijak omezeni, a proto se vaší kreativitě meze nekladou. Mandle se nechávají nejčastěji ležet na slavnostní tabuli a jsou nějak pěkně a stylově zabaleny. Klidně v jednoduchém celofánovém nebo látkovém pytlíčku či v krabičkách místo výslužky. Velmi pěkně vypadá i organza. Svatební mandle v malém pytlíčku můžete použít i jako jmenovku na svatební tabuli. Mandle jako dar pro hosty si snadno vyrobíte doma sami. Jednoduše je namočíte do sladké polevy. Pokud se vám do toho nechce nebo nemáte čas, koupíte je v mnoha obchodech s různě barevnou polevou (bílou, modrou, růžovou apod.) nebo objednáte na internetu.

https://www.weddingmag.cz/8-tipu-svatebni-dary-svatebcany/

Svatební mandle darujte barevné a s různými příchutěmi.

Mandle nestylizujte jen do jedné barvy. Klidně nechte obarvit každou mandli jinou barvou. Kombinací je mnoho. Dokonce i chuť už je dnes různorodá. V dnešní době není nutné mít jen mandle v cukrové polevě, ale můžete vybírat z různých příchutí. Velmi oblíbené jsou tyto: čokoláda, višeň, karamel, hruška, kokos, vafle nebo i Tiramisu.

Darovat svatební mandle je moc hezký zvyk, který zaručeně potěší, má svou symboliku a navíc nestojí tolik peněz. Zkrátka ideální malá svatební pozornost pro svatební hosty.

Ohodnoťte tento článek:
3,4
Právě čtete

Svatební mandle – co symbolizuje tento milý dárek pro svatební hosty?