Menu
WeddingMag
Svatební hostina

Candy bar: připravte na své svatbě tak trochu „jiné“ mlsání

Martina Mádlová

Martina Mádlová

12. 8. 2019

Candy bar nebo také sweet bar je místo, kde si přijde na své každý milovník dobrot ať už má rád ovoce nebo čokoládu. Na svatbách se s ním v poslední době můžete setkat stále častěji. Patří k jedné z největších atrakcí a navíc je to i velmi pěkná výzdoba. Pokud zrovna přemýšlíte, čím svou svatbu trochu ozvláštnit a jak potěšit všechny hosty, může být candy bar to pravé.

Co je candy bar?

Na nazdobený stolek se v různých nádobách dají rozmanité sladkosti od bonbónů, lízátek, pendreků, čokolád, oříšků v čokoládě a chybět nesmí ani klasické svatební koláčky, dorty a svatební dort. Bar se dá krásně sladit se svatební výzdobou, barvami i tématem. Dozdobuje se různými svíčkami, dekoracemi, nápisy, květy apod.

Candy bar má jednu velkou výhodu. Můžete se v něm vyřádit podle libosti a připravit jej z jakýchkoliv dezertů a cukrovinek. Každý si tak dá to, co mu chutná nebo co ho láká. Uvidíte, že se po něm jen zapráší. A jestliže budou na svatbě i v hojném počtu děti, bude to pro ně nejlepší atrakce.  Ale ukažte jim ho raději až po obřadu a hostině, aby na něm něco zbylo.

Candy bar na svatbu

Tento osamocený a oku lahodící stolek určitě žádný svatebčan nepřehlédne a už vůbec neodolá lákajícím dobrotám. Candy bar však může mít i jiné funkce, než jen sladkého koutku. Může být vyhrazen i pro speciální stravování některých hostů. Dnes má bohužel nějakou alergii nebo intoleranci mnoho lidí, a když uvidí, že jste na ně mysleli, určitě je to potěší.

Na stoleček tak můžete umístit různé bezlepkové a bezmléčné dobroty. Nezapomeňte je označit štítky, aby je hosté nemohli přehlédnout. Zároveň dbejte na to, aby se nepromíchaly s klasickými sladkostmi, protože alergikům stačí i nepatrné množství, aby si přivodili nepříjemné potíže.

Zákusky na candy bar

Sladké dobroty jsou velkým lákadlem. Sáhněte po sladkostech, jako je dražé, gumové bonbony, pendreky, lízátka, čokoládky apod. Velmi dobře vypadá čokoládové fondue a mísa ovoce. To může vyřezávané a různě naaranžované. Candy bar působí jako výkladní skříň, tak se nebojte použít i méně běžné dobroty, například ozdobené perníčky, cupcaky, muffiny, makronky či profiterolky. Na stůl je možné umístit i dobroty, které vám přinesli hosté.

Dekorace candy baru

Sladký koutek si obvykle chtějí nevěsty naaranžovat samy. Mohou zde naplno dát průchod své fantazii a kreativitě. Velmi oblíbené jsou zápichy do koláčů, na kterých jsou různé legrační texty např. Dej si mě!, To vytancuješ!, Jsem sladký! apod. Na stolečku bývá obvykle bílý ubrus nebo se stejnou barvou jako mají ostatní. Nemusí být. Název „candy bar“ je důležitou součástí a bývá na vlaječkách nebo na zdi nad stolkem.

Zdobit můžete tak, jak chcete. Používají se různá zrcadla, tabulky s nápisy, klece, peříčka, skleněné nádoby s barevnými limonádami. Velmi oblíbené jsou etažéry, ozdobné košíky na cupcaky či muffiny nebo různé skleněné nádoby, podnosy a misky na dobroty.

Sladký bar rozhodně nemusí být pestrobarevný, a to ani sladkosti na něm. Klidně je možné ho ladit do určité barvy tak, aby nekontrastoval s ostatní výzdobou. Při podzimní svatbě je možné využít sladkostí v zemitých barvách, při zimní svatbě se můžete klidně použít bílé a červené dobroty. Záleží jen na vaší volbě a vkusu.

Na co určitě nezapomenout?

Nezapomeňte na hygienu. Vaši svatebčané příliš neocení, když si ani nebudou mít do čeho utřít ruce nebo když vše budou muset nabírat rukama. Proto připravte talířky, ubrousky, kleště nebo nožíky a příbory. Jestliže budete připravovat i koutek pro alergiky, nezapomeňte pro ně dát nádobí a příbory stranou. Ke koutku s nápoji připojte i brčka, skleničky a klidně i malé deštníky s třásněmi. Nechte pracovat svou fantazii.

Jak funguje candy bar

Samotný bar můžete mít připraven již den dopředu. Domluvte se s číšníky nebo personálem, který bude zajišťovat pohoštění, aby vám sladkosti, které vydrží a rychle se nekazí, vyložili do sálu chvilku před tím, než tam přijdete. Pokud máte svatbu v horkém létě a krémové sladkosti, je to přímo vražedná kombinace. Tyto dobroty skládejte na candy bar postupně. Dokud se nesní jedna várka, nedávejte další. Hoste by si asi neradi odnesli z vaší svatby žaludeční potíže.

Sweet bar na svatbu alternativa

Jestliže příliš neholdujete sladkému nebo chcete připravit i něco pro ty, kdo zákusky nemusí nebo nemohou, můžete zkusit i jinou alternativu. Připravte slaný koutek neboli snack bar. Tam umístíte různé slané pečivo, sýry s olivami a zeleninou. Skvělé budou i různé saláty, sýry či slané mísy. A když jsme u těch alternativ, co takhle vyrobit třeba stůl s alkoholem, doutníkový bar apod. Na nich můžete hostům nabídnout kvalitní whiskey nebo jiné pití a doutníky nebo cigarety.

Sladký bar – co když něco zbyde

Někdy se některé nevěsty zdráhají použít candy bar, protože mají strach, že se to nesní a mnoho toho zbude. Zvlášť kdy mají velký svatební dort. Jestliže vám cukroví zůstane, není to vůbec katastrofa. Hosté alespoň dostanou opravdu velkou výslužku.

Ohodnoťte tento článek:
3,9
Právě čtete

Candy bar: připravte na své svatbě tak trochu „jiné“ mlsání