Menu
WeddingMag
Po svatbě

Svatební cesta. Tipy kam vyrazit na líbánky

Adéla Beranová

Adéla Beranová

4. 9. 2017

Svatební cesta je symbolem vykročení do nového společného života. Kam ale vyrazit a proč vlastně utrácet další peníze za svatební tradice? Svatební cestu nepodceňujte, radí to i odborníci! Jsem tu pro vás a připravili jsme článek Svatební cesta tipy pro všechny, kdo stále tápou. 

Svatební cesta 2017

Svatební cesta není jen tradice a příjemný začátek společného života. Slouží také jako relaxace po náročném kolotoči svatebních příprav i neméně vyčerpávajícím svatebním dnu. Na pozitivním významu svatební cesty se shodují i odborníci na mezilidské vztahy! Bez ní by vaše svatba prostě nebyla úplná.

Svatební cesta tipy

Svatební cesta tipy: kdy a kam vyrazit na líbánky

Termín svatební cesty vám nemůže nikdo diktovat, ideální je ale vyrazit co nejdříve po svatbě, nejlépe do čtrnácti dnů. Svatební cestu si navíc snoubenci plánují několik týdnů, případně i měsíců dopředu.

Výběr místa záleží také úplně na novomanželech. Nemá smysl se nutit do romantické dovolené v Karibiku, když jste doteď spolu lezli po horách nebo sjížděli řeky.

Čtěte také: Advokátka radí: Jak uzavřít manželství v zahraničí

Agentury nebo bez nich

Na dnešním trhu se dá najít už velké množství agentur, které se specializují na svatební zájezdy na klíč. Jedná se většinou o destinace, které nabízejí množství romantiky a exotiky a místa, která nejsou přeplněná turisty. Součástí těchto zájezdů bývají i romanticky vyzdobené pokoje či speciálně upravené menu a další bonusy. Některé agentury nabízejí pro novomanžele speciální slevy.

Za takovou agenturní svatební cestu si samozřejmě trochu připlatíte. Zato se ale nebudete muset starat vůbec o nic a jen si užijete příjemné společně strávené chvíle.

Kam na svatební cestu v září

V září můžete vyjet v podstatě kamkoliv.  Nejblíže je jednoznačně Středomoří. Do krásného Řecka se dá jet až do října. Oblíbenou destinací je Sardinie, Španělsko či Kanárské ostrovy.

Pokud preferujete exotiku, můžete vyrazit na Kapverdy. Dá se tam doletět poměrně pohodlně za 6 hodin. Je tu krásně teplo, široké písečné pláže a velké komfortní all inklusive resorty.

Velmi oblíbeným místem pro svatební cesty v září je Mauricius. Tam právě skončila jejich zima a teploty se znovu zvedají ke třiceti stupňům. Navíc v září je ještě cenově dostupnější než například v říjnu. Navíc je možné získat na svatební cestu slevu pro novomanžele. Některé cestovní kanceláře dokonce nabízejí pro nevěsty 100 % slevu na pobyt.

V září je krásně i na Maledivách nebo Seychelách. Oboje je velmi luxusní s nádhernými, romantickými plážemi.

Naopak není vhodné jet v tomto měsíci do Thajska, ve kterém probíhá období dešťů nebo do Karibiku. Tam zase probíhá sezóna hurikánů a deště.

Čtěte také: Svatba na pláži není jen pro nejbohatší 

Svatební cesta tipy

Kam vyrazit na líbánky? Máme pro vás několik tipů.

Mexiko

Mexiko nabízí mnoho možností, jak si opravdu užít. Můžete se koupat ve vodách oceánu, ohřát se v horkém tropickém podnebí a podívat se po zajímavé zemi. Je tu k vidětní mnoho kultur a památek.

Fidži

V samém srdci jižního Pacifiku leží souostroví Fidži. Tento nádherný kousek světa je vhodný pro všechny, kdo milují vodní sporty a bílé písečné pláže. Nejteplejším místem je leden a nejchladnějším červenec.

Bali

Mezi nejvyhledávanější a nejnavštěvovanější destinace patří indonéský ostrov Bali. Je tu krásné a čisté moře i pláže. Objevte dávné tradice hinduismu, podívejte se na palmové háje i rýžová pole.

Thajsko

Thajsko, to je pohádková směsice cizí kultury, jídla i relaxace. Oblíbený je Bangkok, Pattaya či ostrov Koh Samui.

Maledivy

Nádherné Maledivy leží na jihu Asie v Indickém oceánu. Sebou si určitě nezapomeňte vzít potápěčské brýle. Ostrovy jsou lemovány písečnými plážemi s palmovými háji. Najdete zde skutečný ráj na zemi.

Maledivy

Svatební cesta Evropa

Svatební cesta tipy: zůstaňte v Evropě.

Francie

Elegance a šarm francouzské kultury lákají mnoho lidí. Pro svatební cestu je ideálním městem město lásky a umění Paříž. Nádherné památky, pestrá směsice jídla a kvalitní víno. Vydat se můžete i k moři na jih, kde jsou slunečná pobřeží s písečnými plážemi.

Svatební cesta tipy

Španělsko

Kanárské ostrovy i Baleárské ostrovy nabízejí dlouhé pláže a čisté moře. Ochutnejte místní kuchyni plnou čerstvých ryb a zeleniny. Nezapomeňte ochutnat slavnou sangrii.

Portugalsko

Portugalsko láká na Azorské ostrovy nebo souostroví Madeira, což je jeden z nejkrásnějších koutů světa. Ochutnejte zdejší výborné víno, nechte se hýčkat krásnými plážemi a podívejte se do fascinujícího Lisabonu.

Řecko

Pro milovníky kultury a dávné historie je Řecko jako stvořené. Země tolik protknutá mýty a bájemi je naprosto úžasná. Objevte místa antických bohů i starobylých chrámů. Určitě vás potěší pohostinnost místních obyvatel a ráj s krásnými plážemi a čistou přírodou.

Itálie

Také Itálie nabízí nejednu možnost poznání. Za poznání rozhodně stojí italská metropole Řím nebo oblíbené místo pro všechny páry Benátky. Navštivte Sixtinskou kapli, Koloseum i římské vykopávky.

Svatební cesta v ČR

Svatební cesta v Čechách má mnoho předností. V první řadě vás s největší pravděpodobností vyjde tato svatební cesta levně nebo rozhodně levněji než například Maledivy. Nemusíte cestovat nikam daleko. Vlastně jste stále „za humny“. Nečekají vás jazykové bariéry, nevyměňujete peníze a nehrozí exotické nemoci.

Po svatbě je rozhodně důležité odpočívat a užívat si společné chvilky jen ve dvou. Velmi oblíbenou možností na svatební cestě je wellness. Užijte si společné lázně, masáže a odpočinek, který si určitě zasloužíte.

Při výběru líbánkové destinace dbejte zejména na kvalitní ubytování, vynikající jídlo (snídaně do postele určitě potěší). A rozhodně nesmí chybět ani romantika. Večeře při svíčkách, jízda v kočáře, vířivka se šampaňským, plavba na lodi. Nezní to krásně?

Svatební cesta tipy

A jaká místa jsou v Česku nejromantičtější? Určitě mezi ně patří Český Krumlov, Český ráj, Luhačovice, Beskydy, Lednicko-valtický areál, Moravské vinice a v podstatě většina českých a moravských zámků, hradů a zřícenin.

Svatební cesta: tipy na levné líbánky

Jestliže nechcete za svatební cestu příliš utrácet, máme pro vás několik možností, jak ušetřit. Jestliže vám není cizí turistika a stan je pro vás druhý domov, není nic jednoduššího než zabalit krosnu a vyrazit. Využít také můžete různých slev na svatební cestu pro novomanžele, nabídky zájezdů tzv. na poslední chvíli nebo služby slevových portálů. Svatební cesta rozhodně nemusí stát desetitisíce korun. Stačí jen dobře hledat a včas vybírat. Někteří novomanželé také využijí peníze, které dostanou na svatbě jako svatební dar.

Čtěte také: Jak si říct o peníze místo svatebního daru

Svatební cesta není obyčejná dovolená

Pokud se ale rozhodnete naplánovat vlastní svatební cestu a nejste úplně romantikou překypující pár, nezavrhujte přece jen všechny romantické znaky svatební cesty. Nejde o úplně obyčejnou dovolenou, nechcete, aby se ztratila mezi ostatními. Zkuste alespoň trochu přemýšlet jinak než při rozmýšlení klasického volna. Ať se vám do vzpomínek zaryje i trochu posvatební euforie.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Svatební cesta. Tipy kam vyrazit na líbánky