Menu
WeddingMag
Pro ženicha

Svatební auto pro ženicha. Věnujte mu pozornost

Martina Mádlová

Martina Mádlová

10. 8. 2018

Svatební auto pro ženicha si zaslouží svou pozornost, i kdy samozřejmě se vždy více řeší automobil, kterým pojede nevěsta. Už jen proto, že tím samým autem obvykle odjíždí novomanželé z obřadu či svatby. Krásnou výzdobou ale nikdy nic nezkazíte. Udělejte z cesty na svatební obřad opravdu nezapomenutelný zážitek.

Ženich jede na celou slávu v koloně jako první, a tak je jasné, že by měl upoutat pozornost, aby každý věděl, kdo v koloně jede. Na auto ženicha se často dává cylindr jako dekorace. Bývá ozdobený květinami, ale klidně můžete být i nápaditější. Pokud máte rádi zábavu a nebojíte se extravagance, klidně dejte na kapotu auta i postavičku ženicha nebo cokoliv jiného.

Svatební auto? Tipy na originální svatební výzdobu

Zvyklosti na svatbě

Svatební kolona se podle zvyků nějak uspořádává. Jak již bylo zmíněno, ženich jede jako první. Následují svatební hosté a na konci kolony jede automobil s nevěstou.

Musí auta snoubenců spolu ladit?

Obvykle nevěsta chce mít celou svatbu dokonale sladěnou, a tedy i výzdobu automobilů. Není to ale rozhodně nutné. Ovšem, když pojede nevěsta veteránem, bude vypadat dost zvláštně, když si ženich vybere nejnovější sportovní vůz. Také by měl mít ženich auto v černé, stříbrné nebo bílé barvě, protože vozy v jiných barvách se na svatbu úplně nehodí.

Jak má vypadat dokonalé svatební auto pro nevěstu?

Tradiční troubení ve svatební koloně

Ve svatební koloně se má pořádně troubit. Oznamte všem okolo, že se právě budete brát. Tato tradice se týká hlavně svatebčanů. Ovšem má i svůj historický základ. Troubením se mají od nevěsty s ženicha odehnat zlí duchové, kteří by jim mohli zabránit ve vstupu do společného života.

Jaké auto pro ženicha vybrat?

Až budete vybírat auto pro ženicha, nechte ho, ať si vybere auto svých snů. Nesnažte se mu vnutit za každou cenu svou představu, pokud si tedy nevybral něco opravdu nevhodného na svatbu. Dnes už není žádná problém sehnat prakticky jakékoliv auto. Určitě máte spoustu přátel s různými vozy nebo můžete využít služeb nějaké autopůjčovny, která se zabývá půjčováním aut na svatbu.

Jak přijet na svatbu? Máme pro vás tipy tradiční i netradiční

Sportovní vůz nebo veterán?

Ke klasickým svatebním vozům patří dozajista veteráni. Hodí se pro svatby na zámku i na jiných historických místech. Za takovým autem se vždy každý otočí. Jejich kouzlo totiž nikdy nevymizí. Udělejte svému muži radost a sežeňte mu staré auto, které si bude muset sám natáhnout ručně klikou. Jeho radost bude určitě nekonečná.  Ale ani nadupaný sportovní vůz není k zahození.  Jak úžasně budou vypadat fotografie s nablýskaným krasavcem v pozadí. A jaká svatební auta jsou mezi ženichy nejoblíbenější? Vládne Maserati, Ferrari, Bentley, Range Rover, Audi, Mercedes, Hummer či Cadillac.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Svatební auto pro ženicha. Věnujte mu pozornost