Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Jak přijet na svatbu? Máme pro vás tipy tradiční i netradiční

Martina Mádlová

Martina Mádlová

29. 11. 2017

Plánujete svatbu? Pak určitě také řešíte příjezd na svatbu. Každá nevěsta se snaží naplánovat vše do puntíku, ale na slavnostní příjezd se často zapomíná nebo se tolik neřeší. Přitom je to velmi slavnostní moment a zaslouží si svou pozornost. Na výběr máte z několika možností. Může to být tradiční klasika nebo něco úplně nečekaného a netradičního. Záleží jen na vás.

Čím přijet na svatbu

Často využívaným dopravním prostředkem na svatbu bývá limuzína. Nevěsty ale s oblibou volí i dovoz kočárem a velmi oblíbený je historický veterán. Kdo má ráda adrenalin, může vyzkoušet třeba létající balón, seskok padákem nebo potápění. Někdo dokonce neváhá přijet na kole a ničím neobvyklým není ani velká kolona motorek při motorkářské svatbě. Své ano si můžete říct i v historické tramvaji, parním vláčku nebo na parníku. Zapojte svou představivost a nechte pracovat fantazii. Váš příjezd na svatbu rozhodně může patřit k těm nezapomenutelným.

Příjezd na svatbu limuzínou nebo luxusním automobilem

Asi nejrozšířenější možností příjezdu na svatbu bývá automobil. Oblíbené jsou limuzíny a kabriolety. Musí být dostatečně velké, aby se tam vešly nevěstiny šaty. Pokud nemáte vhodný vůz doma nebo možnost si ho půjčit od rodiny či známých, nejspíš využijete možnost dopravní firmy. Při jejím výběru dbejte na serióznost, spolehlivost a kvalitu vozů. Nezapomeňte si vůz dobře prohlédnout ještě před samotným dnem svatby. Zajistěte si také šoféra na celou svatbu, ať nemusíte obtěžovat rodinu či přátele. V parných letních dnech určitě oceníte i klimatizaci.

Vůz, ve kterém pojede nevěsta má mít nejhezčí výzdobu. Obvykle se volí různé květinové dekorace, šerpy, na kapotě může sedět panenka či srdce z květin, elegantní modely prstýnků. Existují také samolepicí nápisy na okna či SPZ s nápisem novomanželé.

Čtěte také: Jak vypadají nejdražší svatební šaty všech dob? Podívejte se sami

Kočár tažený koňmi nebo auto z historie

Čím přijet na svatbu

Pro svatbu na zámku, hradě nebo jiné romantické lokalitě je velmi vhodným dopravním prostředkem romantický kočár tažený koňmi. Objednat si ho můžete u svatební agentury nebo dopravní firmy. Některé společnosti nabízí skutečné historické originály nebo velmi podobné repliky. Vůz si můžete pronajmout i s kočím a lokajem v dobových kostýmech. Pronájem kočáru je poměrně nákladnou záležitostí, počítejte minimálně s 1000 Kč na hodinu.

Pokud nejsou koně vaše oblíbená zvířata, můžete vybrat také něco retro, ale s motorem. Objednejte si klasického veterána. K nejžádanějším patří kabriolet. V tomto vozidle si dejte pozor na svůj účes i oblečení, nebývá v něm příliš prostoru. Přes hlavu můžete přehodit jemný šátek, který ochrání účes před větrem.

Přijeďte stylově vlakem nebo tramvají

Kdo plánuje svatbu v Praze, může využít jízdu historickou tramvají, ve které se rovnou i oddává. Můžete se projet starými kouty v Praze a vychutnat si kouzlo okamžiku a dokonalou romantiku. Přímo ve voze je připravena i hostina s hudebním doprovodem. Svatbu v tramvaji vám zajistí svatební agentura.

Své kouzlo mají i parní vláčky. Řekněte si své ano za syčení páry a v historickém interiéru líbezného vlaku. Můžete v něm uspořádat i svatební hostinu a party. Taktéž cestu v historickém nebo i klasickém vlaku vám zajistí svatební agentura nebo se můžete zkusit domluvit se zprostředkovatelem, ale jednodušší rozhodně bude agentura.

Velmi romantický zážitek může přinést plavba po Vltavě nebo Labi na výletních lodích. Lodní společnosti jsou ochotné uspořádat i svatební obřad a hostinu.

Čtěte také: Svatba večer je jedinečná. Jak naplánovat romantiku pod hvězdami

Přistání na svatbě padákem

Odvážná nevěsta, která miluje adrenalin, může překvapit své svatební hosty seskokem s padákem. Jen si představte, jak se budou všichni divit, až k nim budete mířit s výšin a stejně tak, jak krásné budou svatební fotografie. A když to ani neřeknete ženichovi, bude svatební, v této situaci spíše, přílet, opravdu nezapomenutelný.

Dokonalý efekt přinese potápění

Kdo plánuje exotickou svatbu na pláži, může zařídit skutečně dokonalý efekt tak, že se z moře vynoří jako potápěč. Když to nikomu neřeknete, můžete si být jistí, že o vašem příjezdu na obřad se bude ještě dlouho vyprávět.

Jízda na koni

Jízda v kočáře je krásná, ale co takhle přijet rovnou na koni jako princezna z pohádky. Zvlášť, pokud jsou tato majestátní zvířata vaše oblíbená. Dorazte na svůj obřad na koni oblečená v krásných svatebních šatech. Váš princ, který na vás bude čekat, z vás nespustí oči. Skvěle se tato scéna hodí na bohémskou či rustikální svatbu.

Čtěte také: Svatební fotografie: co s nimi udělat po svatbě? Máte několik možností

Romantika na malé loďce

Jak příjemný je svatební obřad u řeky či rybníčku. Dnes to není žádný problém a míst, kde se můžete takto vzít, je nespočet. Pronajměte si loďku a připlujte za svých budoucím manželem a do jeho náruče. Navíc si zkuste představit, jak nádherné budete mít fotografie.

Jak uspořádat svatební kolonu?

Jestliže se chcete na své svatbě řídit raději tradicemi a zažitými pravidly, jistě se vám hodí několik rad, jak seřadit svatební kolonu. To má totiž také svá přesná pravidla. V prvním voze tradičně sedí ženich se svou matkou. Ve druhém jede matka nevěsty s otcem ženicha.

Svatebčané sedí v autech vždy na zadních sedadlech a žena má sedět vpravo a muž vlevo.

V dalších vozech jedou svědci, prarodiče, příbuzní, přátelé a známí. Máte-li velkou svatbu a hodně hostů, stanovte pořadí aut podle zasedacího pořádku u stolu. V posledním voze ale vždy musí jet nevěsta se svým otcem, rodinným přítelem nebo příbuzným.

Po obřadu odjíždějí novomanželé vždy společnost na hostinu a v čele kolony. Po nich odjíždějí rodiče nevěsty, rodiče ženicha a svědci. Následuje zbytek hostů.

Se svatební kolonou by měl jet i kameraman a fotograf, aby mohli zachytit vystupování svatebčanů z aut.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak přijet na svatbu? Máme pro vás tipy tradiční i netradiční