Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Svatba v Praze. Kde se vdát v našem hlavním městě?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

5. 9. 2018

Praha je město plné romantických zákoutí i různých unikátních míst, která nejsou jinde u nás dostupná. Zde máte opravdu široký výběr lokalit, kde se dá uspořádat obřad i hostina. Svůj svatební den můžete prožít na historických místech, příjemném prostředí pražských zahrad a parků apod. Jaká místa v Praze jsou ta nejkrásnější?

Svatba je jedinečná a nevšední událost, na kterou nikdy nezapomenete. Proto je důležité zvolit takové místo pro svatbu, které pro vás bude jedinečné, příjemné, osloví vás na první pohled nebo k němu máte nějaký vztah.

Tradiční svatební místa v Praze

Chystáte-li civilní obřad, máte na výběr mnoho oblíbených míst. Patří mezi ně Staroměstská radnice, Pavilon Grébovka, Martinický palác či Trojský zámeček. Církevní sňatek je možné uzavřít v mnoha překrásných kostelech, kterých má Praha dostatek. Když splníte všechny podmínky, které jsou pro církevní sňatek nezbytné, otevřou se vám brány kostela sv. Mikuláše na Malé Straně, chrám sv. Víta, Břevnovský klášter, bazilika sv. Petra a Pavla na Vyšehradě nebo kostel svatého Ignáce z Loyoly a mnoho dalších.

Svatba v kostele a náležitosti církevního sňatku

Svatba v přírodě v Praze

Uspořádat svatbu venku v přírodě, třeba v nějakém parku nebo zahradě, je úžasný nápad, ale je potřeba mít připravený i náhradní plán v případě deště. Když ale svítí slunce, vane lehký větřík a vy stojíte se svým milým mezi stromy a říkáte si své ano, je to dokonalé.

Nejoblíbenější pražské parky

  • Ladronka – patří mezi nejkrásnější parky, kde můžete prožít svůj svatební den. Úžasné prostory nabízí i stejnojmenná usedlost s restaurací, kde můžete rovnou uspořádat i hostinu. A blízká kaplička je jako stvořená pro dokonalý obřad i krásné fotografie.
  • Grébovka – na druhé straně Vltavy, kousek od vršovického nádraží, se nachází park Grébovka. I když už je to hodně v centru Prahy, můžete se zde cítit jako princezna. Nádherné romantické prostředí parku okouzlí každou nevěstu.
  • Stromovka – ve Stromovce si opravdu užijete krásnou přírodu plnou stromů a keřů. Uspořádejte svou svatbu třeba v Královské oboře.
  • Letenské sady – přirozené prostředí, kde se budete cítit jako víla. Úžasné místo pro obřad je pak dozajista novorenesanční Letenský zámeček.

Svatba na zahradě. Jaké má výhody a nevýhody?

Vše na jednom místě

Mezi snoubenci jsou velmi populární místa, kde mohou uspořádat kompletní svatbu bez zbytečného přejíždění. Často si pro tyto účely vybírají romantické zámky jako je Chvalský zámek s restaurací Sezóna a hotelem Chvalská Tvrz v Horních Počernicích, hotel Chateau, St. Havel v Krči či zámecký areál Ctěnice s hotelem a restaurací The Granary ve Kbelích.

Kompletní svatbu vám umožní uspořádat i některé hotely. Jejich výhodou je, že ubytování máte hned na místě. Zkuste třeba malostranský hotel Augustine, hotel Boscolo Prague, Mandarin Oriental Prague, Pachtův palác nebo hotel The Grand Mark v Hybernské.

Svatba v dešti nemusí být pohroma. Jak se na ni připravit?

Netradiční místa pro svatbu v Praze

Mezi méně tradiční místa, ale přesto kouzelná patří určitě obřad v botanické zahradě. Ta nabízí spoustu možností. Možná vás nadchne kaple sv. Kláry, terasa pod kaplí sv. Kláry, Bambusová louka a terasa u vodopádu ve skleníku Fata Morgana.

Úžasným zážitkem může být svatba v muzeu. Zajímavé prostory nabízí Národní muzeum. Řekněte si své ano v prostorách bývalého barokního kostela sv. Máří Magdaleny, kde je nyní umístěné České muzeum hudby, na nádvoří Náprstkova muzea, v Muzeu Antonína Dvořáka nebo třeba v Zrcadlové kapli v komplexu Národní knihovny.

Svou svatbu můžete uspořádat i v Bubenči ve Staré čistírně odpadních vod, v Nákladovém nádraží Žižkov či v prostorách karlínské Hauch Gallery, holešovického Doxu nebo v Bastionu u Božích muk. Nádherný pohled na Vyšehrad vám vyrazí dech.

A vynechat nesmíme ani Vltavu. Na zdejších parnících můžete zažít jedinečnou svatbu. Od Prague Boats si můžete najmout krásnou loď Bohemia Rhapsody nebo využít prostory modřanské restaurace Port62, která je umístěná v opravené lodi Josef Božek.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Svatba v Praze. Kde se vdát v našem hlavním městě?