Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Svatba na zámku. Méně známá místa pro svatbu po královsku

Martina Mádlová

Martina Mádlová

8. 4. 2018

Mnoho nevěst se často hned po první zmínce o svatbě naladí na zámek, kočár tažený koňmi a nádherné princeznovské šaty. Svatba na zámku stále patří k velmi oblíbeným místům, které si svatební páry vybírají. Nejoblíbenější zámky, jako Hluboká, Lednice či Karlštejn, bývají zamluvené dlouho dopředu, jejich cena není právě nejpříznivější a navíc se zde konají svatby jedna za druhou. Pokud chcete krásnou a pohádkovou svatbu na zámku, zkuste něco méně známého, ale stejně krásného.

Zámek Zbiroh

Hrad a zámek Zbiroh je monumentální a impozantní v každém ročním období. Původně románsko-gotický hrad nabízí snoubencům možnost uspořádání středověké nebo noblesní zámecké svatby. Velkou předností je možnost uspořádat svatební obřad v gotické hradní kapli Nanebevzetí Panny Marie. Bát se nemusí ani milovníci přírody a venkovních prostor. Zbiroh má mnoho možností – zámecké nádvoří s vyhlídkou na lesy, zámeckou terasu s altánem, Strousbergovo jezírko. V rozsáhlém anglickém parku se můžete vzít po domluvě v podstatě kdekoliv.

Na zámku nemusíte mít pouze obřad, ale i hostinu. Pro královskou hostinu v pohádkovém stylu je vhodný Erbovní sál v přízemí zámku, pro romantickou svatbu se dobře hodí secesní Muchův sál s prosklenou střechou a pro menší svatby lze využít i stylovou krčmu, v jejíž části zvané Hodovna se pohodlně vejde až 30 hostů. Mezi služby, které jsou na zámku poskytovány, patří i středověká hudba, keramické talíře a poháry, staročeská výzdoba a cokoliv dalšího, co si budete přát, a personál dokáže zajistit.

Zámek Mitrowicz

Barokní zámek Mitrowicz leží uprostřed krásné a romantické jihočeské krajiny. Během posledních osmi let prošel náročnou rekonstrukcí a nyní nabízí veškerý komfort, který si snoubenci i jejich hosté mohou přát. Svatební obřad je možné uspořádat v kapli sv. Anny, na zahradě či v hlavním sále. Velkou výhodou je možnost maximálního soukromí, protože areál je pro veřejnost v době konání svatby uzavřen i kompletní zajištění celé svatby. Na zámku se také můžete ubytovat a další ubytování je zajištěno v budově bývalého pivovaru. Vaší svatbu vám může celou připravit koordinátorka. Mezi služby se řadí i zajištění osvědčených a pečlivě vybraných dodavatelů od cateringu, kapely, fotografa až po cukrářku. V nabídce je i netradiční zpestření svatby (výlet motorovým člunem, čerstvá zmrzlina, bubenická nebo ohňová show nebo prohlídka zámku).

Svatba na zámku. Nejoblíbenější hrady a zámky v Čechách

Zámek Karlova Koruna

V barokním zámku Karlova Koruna mohou být uspořádány civilní i církevní sňatky. Jedinečnou atmosféru tvoří reprezentativní a romantické prostory. Díky nádhernému místu i skvělým službám bude váš svatební den nezapomenutelný pro vás i pro vaše hosty. Pro svatební obřady je ideální taneční sál s originálním kulatým tvarem či zámecká zahrada. Církevní sňaty se konají v zámecké kapli vedle zámku. Pro uspořádání svatební hostiny je ideální Sloupový sál nebo Mramorový sál. Kapacita jednotlivých sálů je až 250 osob. Pokud plánujete opravdu velkolepou svatbu, zde se nemusíte o místa bát. Karlova Koruna se hodí i pro menší svatby. Na ty čekají menší salónky s kapacitou asi 25 osob na jeden.

Na místě můžete využít kompletní catering, objednat si kočár s koňmi i noční ohňostroj jako překvapení pro svatební hosty.

Zámek Dukovany

V romantickém prostředí Zámku Dukovany nedaleko Třebíče prožijete dokonalý svatební den. Čekají vás sály zdobené dobovými freskami, anglický park i prostory pro 90 osob. Nechybí zámecký pension s útulným ubytováním. Své ano můžete říct v Pantheonu či venku v zámeckém parku. V Opičím sále, Francouzském sále či Květinovém salonku pak výjimečná oslava může pokračovat. Místní personál vám ochotně zařídí výzdobu, fotografa, hudební program i svatební menu.

Svatební místa roku 2017 – kde se konaly ty nejkrásnější svatby?

Zámek Hostačov

Hotel Zámek Hostačov leží na okraji Vysočiny mezi Kutnou Horou a Havlíčkovo Brodem. Svůj svatební den si zde můžete vychutnat opravdu naplno, protože na vás čeká maximální soukromí a nikdo vás nebude rušit. Jste tu jen vy, vaši blízcí a nádherný svatební den. Užijete si svůj romantický obřad, svatební hostinu i ubytování ve skutečných zámeckých komnatách. Obřady probíhají v zahradě, na ostrůvku či zámecké knihovně včetně hudebního doprovodu. Na hostinu je připraven vyzdobený Hodovní sál a využít můžete i služeb svatební manažerky.

Zámek Radíč

Malý romantický zámek s příjemnou venkovskou atmosférou a současně francouzským šarmem – to je přesně Radíč. Zde můžete prožít svatbu se vším všudy. Zámeček můžete mít pronajatý komplet, takže nehrozí, že byste se potkali s jinou svatbou. Zámek byl vystavěn v roce 1333. Jeho zdi zdobí barokní fresky s milostnými výjevy. Ideální místo pro svatbu. U zámku nechybí ani zámecká zahrada s levandulemi a anglickými růžemi. Obřad můžete uspořádat v romantické mariánské Kapli Navštívení Panny Marie z roku 1683 v případě, že chcete církevní obřad. V ostatních případech se svatební obřady konají na arkádovém nádvoří, v zámecké zahradě u kašny před zámkem nebo před Kaplí pod staletými lípami, vedle kterých stojí sochy prastarých světců ze slavné barokní dílny Jana Brokoffa.

Kde uspořádat svatbu? Zkuste i méně tradiční místa

Zámek Obytce

Obec Obytce se nachází asi šest kilometrů od Klatov. V ní stojí kouzelný barokní zámek, k němuž přiléhá zemědělský dvůr, zámecký park s altány, rybníkem a jezírkem. Celý zámek prošel náročnou rekonstrukcí a stejně tak i zámecký park. Svatby se realizují pod širým nebem v romantickém prostředí zámku, zámeckého parku, u rybníka nebo v altánech. Místo je úchvatné tím, že zde panuje úžasná atmosféra a není problém cokoliv zařídit a uspořádat svatbu od A do Z. Ve vlastní zámecké dílně vznikají dekorace podle objednávky. Místo je ideální hlavně pro ty, kdo milují přírodní materiály (dřevo, látky, papír,…), ze kterých se dekorace vyrábějí především.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Právě čtete

Svatba na zámku. Méně známá místa pro svatbu po královsku