Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Svatba na zámku. Kde můžete strávit celý svatební den?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

27. 8. 2018

Asi všichni ví, že na většině zámků a hradu u nás může proběhnout svatební obřad. Na některých zámcích je klidně možné uspořádat i hostinu, večerní zábavu, a dokonce se i ubytovat. Věděli jste to?

Svatbu jako pro princeznu můžete mít klidně od A do Z. Co takhle strávit na zámku celý den i noc? Nezní to nádherně romanticky a naprosto dokonale vašim uším? Projedete se kočárem taženým koňmi, vyfotíte v zámeckém parku nebo zámeckých prostorách a rovnou ze zámeckého balkonu vypustíte pár holubic. Jde to.

Svatba na jednom místě

Svatba na jednom místě má mnoho výhod a je v dnešní době velmi oblíbená. Ušetříte čas, starosti a někde i peníze. Většina zámků umožňuje uspořádání pouze svatebního obřadu a na ten je ještě vymezený časový limit. Sotva si stačíte říct své Ano a udělat pár fotografií a už vás vyhánějí, protože za vámi stojí frontu další nevěsta s ženichem. Naštěstí se najdou i takové zámky, kde můžete strávit celý svůj den. Nikdo vás nehoní a nevyhání. Obřad se koná v zámeckém parku, obřadní síni nebo třeba v zámecké kapli, pokud tam je. Svatební hostina také venku nebo v nějaké zámecké komnatě. A co je nejlepší? Že i svou první svatební noc strávíte na zámku.

Zámecká svatba se vším všudy

Při výběru vhodného zámku vybírejte i podle služeb, které vám dokáží poskytnout. Někde mají vlastního koordinátora a osvědčené dodavatele. Dokáží zajistit květiny, výzdobu, jídlo, hudbu i překvapení pro hosty. Záleží jen na vás, jaká máte přání, představy a také samozřejmě rozpočet.

Svatba na zámku. Méně známá místa pro svatbu po královsku

Zámek Trnová

Zámek Trnová se nachází ve stejnojmenné obci. Leží v romantické krajině uprostřed lesů u Jíloviště. Z Prahy sem dojedete asi za 20 minut. A že je zde opravdu krásně dokazuje i fakt, že zdejší krajina prý inspirovala skladatele Františka Škroupa ke složení hudby k písni Kde domov můj.

Prostředí zámku dokáže poskytnout dokonalé soukromí ke konání svatebního obřadu nebo celého dne. Ubytovat se můžete v zámeckých pokojích. Pokud máte na organizaci svatby málo času, ale chcete, aby byla bez chybičky, můžete využít služeb zdejších svatebních koordinátorů a nechat si připravit svatbu na klíč.

Na zámku Trnová pracují opravdoví profesionálové, kteří poskytují nejrůznější svatební služby (návrh, tisk a distribuce tiskovin, oblečení, doplňky, květiny, dekorace, hudba, zábava, fotograf, kameraman, doprava, ubytování).

Zámek Mitrowicz

Zámek Mitrowicz je romantický a velmi dobře zrekonstruovaný zámek z roku 1565. Nachází se na břehu řeky Lužnice nedaleko Týna nad Vltavou. Zámek sám o sobě je velmi hodnotnou a chráněnou památkou. Velkou ozdobou jsou jeho unikátní fresky v celém reprezentativním patře. Ve druhém patře se pak nachází moderní ubytování v komnatách, které dřív patřily rodu Vratislavů z Mitrowic.

Zde můžete mít svatbu snů. Zámek sám patří mezi nejkrásnější místa v jižních Čechách, kde můžete uspořádat veselku. K dispozici je koordinátorka, která zajistí kompletní servis a naplánuje váš den do detailů. Můžete si pronajmout celý areál a mít tak zajištěné naprosté soukromí.

Mezi výhody zámku patří možnost zajištění cateringu, kapely, fotografa, cukrářky i netradičního zpestření /výlet motorovým člunem, bubenickou nebo ohňovou show či komentovanou prohlídku zámku).

Na jednom místě lze uspořádat svatební obřad církevní či civilní, svatební hostinu i večerní oslavu. Ubytování je možné v budově bývalého pivovaru a pro nevěstu a ženicha je připraveno zámecké svatební apartmá se soukromým vchodem na balkon, odkud je krásný výhled na nasvícenou stropní fresku v kapli sv. Anny.

Svatba na zámku. Nejoblíbenější hrady a zámky v Čechách

Zámek Červený hrádek

Zámek Červený hrádek je raně barokní zámek, který leží 2 km od Jirkova uprostřed lesů v okrese Chomutov. Nachází se na místě zaniklého hradu Borku v nadmořské výšce 410 m.n.m. Je chráněn jako kulturní památka. Svůj název získal v první polovině 15. století. Tehdy proběhla jeho rekonstrukce a fasáda natřena na červeno.

Do Rytířského sálu se vejde asi 100 osob. Na přípitek dostanete od provozovatelů stylové skleničky se šampaňským. Když zvolíte obřad na zahradě, dostanete k dispozici stůl, zahradní lavice a přípitek. Problém není ani hudební aparatura a kontakt na klavíristu či hudebníka se svou vlastní aparaturou. Na vaše přání vám na zámku připraví i kompletní hostinu včetně pití a vy se tak nebudete muset vůbec o nic starat.

Zámek Světlá nad Sázavou

Zámek Světlá nad Sázavou je skvělé místo pro romantickou a nezapomenutelnou svatbu. Jeho bohatá historie sahá až do středověku, kdy Štěpán ze Šternberka nechal vystavět na levém břehu řeky Sázavy gotickou tvrz. Později byl zámek přestavěn na lovecký zámek v renesančním stylu.

Svatební obřad vám zde připraví přesně na míru podle vašich přání a požadavků. Může se odehrávat v krásné zahradě či v Rytířském sále v empirovém křídle zámku. Svatební hostiny se pak obvykle konají v zámecké kavárně Ladurée na nádvoří. Noc můžete strávit v jednom ze zámeckých svatebních apartmánů.

Kde uspořádat svatbu? Zkuste i méně tradiční místa

Zámek Ořechov

Zámek Ořechov vznikl podle dostupných pramenů už v době renesance, asi v polovině 16. století. Do této doby také spadá historie většiny zámku. Jeho vnější vzhled se považuje za raně barokní stavbu.

Právě svým barokním vzhledem a úžasnou dobovou atmosférou se báječně hodí pro všechny, kdo se chystají říct své „Ano“. Zámek lze využít na kompletní svatby, ale i třeba jen na obřad či hostinu a svatební zábavu. Pro všechny je také připravena zrekonstruovaná kaple. Chcete-li dorazit na svou svatbu skutečně ve velkém stylu, můžete si pronajmout luxusní limuzínu značky Mercedes-Benz nebo Rolls-Royce v černé barvě.

V zámku se nachází soukromá rezidence, obřadní kaple i pro občanské sňatky, velký bazén a sestava vodopádů i s koktejlovým barem, velký zámecký sál pro pořádání svatebních hostin, nádvoří s kašnou a upravený park s okrasnou zelení.

Zámek se nachází v obci Ořechov nedaleko Znojma.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Svatba na zámku. Kde můžete strávit celý svatební den?