Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Svatba na Vysočině: rady a tipy, kde mít tu nejkrásnější veselku v tomto kraji

Martina Mádlová

Martina Mádlová

31. 10. 2018

Že se na Vysočině berou jen páry, které v tomto kraji bydlí? Ale vůbec ne. Pro svou kouzelnou přírodu a mnoho úžasných míst je velmi vyhledávanou lokalitou snoubenci z širokého okolí a z různých koutů České republiky.

Vysočina se nachází na pomezí Čech a Moravy. Co do rozlohy má takřka 7 000 kilometrů čtverečních a asi půl milionu obyvatel. Na Vysočině najdete přes dvacet romantických hradů a zámků, 3 památky zapsané v seznamu UNESCO a 8 rozhleden. K tomu si můžete připočíst ještě různá přírodní zákoutí, penziony či restaurace a máte mnoho míst, kde se dá naplánovat nezapomenutelná svatba.

Svatba jako z pohádky? Na zámku určitě

Svatby na zámku asi nikdy nevyjdou z módy. A na Vysočině je jich víc než dost. O některých se zmíníme i zde.

Světlá nad Sázavou

Svatba na Vysočině

Zámek ve Světlé nad Sázavou splňuje vše, co od romantické svatby očekáváte. Nabízí krásné prostředí zámeckého parku nebo komnat. Možnost ubytování i zajištění veškerých služeb. Obřad vám na zámku připraví podle vašich představ. Konat se může v upraveném anglickém parku nebo v Rytířském sále. Zámecká kavárna Ladurée je jako stvořena pro svatební hostinu. Dva zámecké svatební apartmány jsou připravené na svého prince a princeznu.

Zámek Klokočov

Originální svatbu vám zařídí na zámku v Klokočově. Svatební obřad se může konat venku v zámecké zahradě v krásné přírodě a stejně tak i svatební hostina. Kdo neholduje venkovnímu prostředí, může si pronajmout secesní hostinec. Nechybí luxusní ubytování pro svatebčany, krásné interiéry na fotografování, zahrada pro večerní grilování, venkovský hostinec a koutek s bazénem pro děti. Jako jeden z mála zámků nabízí konání svateb i v zimě. V tomto období se koná svatba v Hostinci, ve Stodole a v Zámečku. Resort Zámeček se hodí pro větší svatby.

Secesní hostinec a penzion ve velké zahradě má posezení, gril, bazén, taneční sál a sklípek. Dle přání zde zajistí grilování, hudbu, fotografa, pečení dortů, kadeřnici, vizážistku i koordinátorku.

Zámek Dukovany

Na zámku Dukovany si své ano můžete říct v Pantheonu nebo venku v přilehlém anglickém parku. Oslava se může konat v Opičím sále. Zde v klidu a bez starostí zažijete svatbu od A do Z.  Kapacita zdejšího místa je až 90 osob. Na svatební hostinu se nejčastěji využívá zmíněný Opičí sál, odkud se dá přímo vstoupit na venkovní terasu a dál do anglického parku. Na sál navazuje Francouzský salón a pak salón Květinový. Po náročném svatební dni se pak se svým novým manželem můžete uložit ve stylových zámeckých pokojích.

Zámek Dukovany se nachází na rozhraní Jihomoravského kraje a Vysočiny a je ideálním místem pro všechny prince a princezny.

Svatba v Praze. Kde se vdát v našem hlavním městě?

Další oblíbená svatební místa na Vysočině

Mimo zámků jsou na Vysočině ještě další oblíbená místa, kam směřují snoubenci začít svůj manželský život. Podíváme se na několik z nich.

Bazilika sv. Prokopa

Svatba na Vysočině

Na Vysočině se nachází mnoho kaplí a kostelů, kde se může konat církevní sňatek. Jednoznačně nejhezčí je ale Bazilika sv. Prokopa, která je zapsaná mezi UNESCO památky. Bazilika se nachází v Třebíči. Půdorys stavby kopíruje vzory z jižního Německa, portál se podobá portálu z vídeňského dómu a jeho výzdoba zase připomíná normanský vliv. Střední okno v hlavní apsidě vypadá jako rozeta v Chartres u Paříže a postranní okna se nechala inspirovat pozdní gotikou.

Salaš Hájek

Farma Salaš-Hájek vznikla v roce 2003. Salaš je to proto, že zde hned od začátku chovají stádo ovcí a salaš slouží pro jejich potřeba. Nedaleko se pak nachází osada Hájek. Mimo ovcí zde chovají také krávy. Vše samozřejmě s ohledem na ekologii. V letech 2006 a 2007 prošla kompletní rekonstrukcí budova kravína a vznikla restaurace a penzion. Od té doby se zde začaly konat také svatby. Obřad můžete mít na dvoře salaše a hostinu na zahradě či v restauraci. Krásná příroda a různá zákoutí jsou jako stvořená pro svatební fotografie. Pro děti je zde připraveno dětské hřiště.

Místní personál se vám bude ochotně věnovat a připraví svatbu podle vašeho přání. Vy si můžete užít romantickou svatbu v krásném venkovském prostředí, hostinu ve stylové restauraci Salaše i ubytování přímo na místě.

Svatba na Moravě: vychutnejte si kouzlo tradičního folkloru a skvělou atmosféru

Váňův statek

Váňův statek, a hlavně jeho personál, jsou tím pravým místem pro svatbu, zásnuby i líbánky. Užít si můžete pohádkovou svatbu od A do Z včetně výzdoby, obřadu, slavnosti, ubytování, hostiny atd. Vaši svatební hosté si pochutnají na špičkovém menu. Statek se vyznačuje profesionálním a vstřícným personálem i špičkovými službami.

Statek je velmi moderní zařízení postavené ve stylu venkovského rozlehlého statku. Stojí nedaleko Pelhřimova a stejně jako on i jeho okolí je velmi půvabné a vyhledávané.

Šejdorfský mlýn

Krásný a romantický kout pro svatbu, přesně to nabízí Šejdorfský mlýn na Vysočině. Jak již název napovídá, jedná se o bývalý mlýn a k němu přilehlou zahradu s malebnými zákoutími.

Užít si můžete svatební obřad pod širým nebem i svatební hostinu uprostřed velké venkovské zahrady. Připravení jsou i na deštivé počasí. V interiérech nechybí stylová a originální svatební výzdoba, která se snadno přizpůsobí vašim představám a přáním. Zdejší organizátoři vám rádi pomohou se vším, co se svatby týká. Jediné, co musíte udělat vy, je zajistit si termín na matrice v Havlíčkově Brodě.

Kde uspořádat svatbu v Jižních Čechách?

Hotel Klášter Želiv

Hotel Klášter Želiv najdete v barokní budově Opatství premonstrátského želivského kláštera. Čekají na vás zrekonstruované historické pokoje, ve kterých dříve žil opat a jeho hosté. V pokojích nechybí repliky historického nábytku. Zamilované páry toto místo milují pro jeho atmosféru, historii, klid a pohodu. Konat se tu může jak civilní svatba, tak i křesťanská. Uspořádají vám hostinu, raut, speciální svatební menu. Problémem není ani výzdoba, dekorace, kadeřník – zkrátka veškerý servis.

Měli jste také svatbu na Vysočině? Podělte se o další zajímavá místa.

Ohodnoťte tento článek:
2,7
Právě čtete

Svatba na Vysočině: rady a tipy, kde mít tu nejkrásnější veselku v tomto kraji