Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Kde uspořádat svatbu v Jižních Čechách?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

30. 6. 2018

Jižní Čechy jsou velmi oblíbeným místem pro konaní svatby pro snoubence z blízka i daleka. Není divu, že je tento region tak oblíbený, protože má spoustu nádherných a romantických míst, kde se dá svatební den uspořádat.

Jihočeský kraj nabízí mnoho krásných míst vhodných pro svatbu. Lákavá je kouzelná příroda na Šumavě, roubenky, selská stavení, malebné parky i romantické zámky, zříceniny nebo hrady. Na každém kroku na vás dýchá historie a venkov. Většinu lidí napadne jako první zámek Hluboká nad Vltavou, který je opravdový skvost a zájem o svatbu zde, je veliký. Není to ale jediná lokalita, kde si můžete říct své ano.

Hrady a zámky vhodné pro svatbu v jižních Čechách

Svatba v jižních Čechách

Hrady a zámky jsou tak nějak tradičně velmi oblíbeným místem pro svatbu. Mnoho nevěst sní o tom, že se budou vdávat na krásném zámku v šatech jako z pohádky a vezmou si svého prince. Které hrady a zámky mají snoubencům co nabídnout?

  • Zámek Blatná – zámek sídlící ve stejnojmenném místě se krásně zrcadlí nejen na vodní hladině, ale i na svatebních fotografiích. Nádherný park, který je součástí, bude ideální pro obřad i dokonale fotky. V parku trvale žije stádo ochočených daňků. Možná budou ochotni vám i zapózovat.
  • Červená Lhota – zámek Zlatovlásky se může stát místem, kde si řeknete své ano. Červená Lhota je malebná svou jednoduchostí a oblíbená hlavně kvůli jezírku, na které se můžete vydat na romantickou novomanželskou projížďku na pramici. Zůstanou vám nejen krásné vzpomínky, ale i nádherné fotografie.
  • Zámek Mitrowitz – zrekonstruovaný zámek Mitrowitz u Týna nad Vltavou láká k uspořádání svatby od A do Z. Můžete tu mít obřad, hostinu i ubytování. K dispozici je zámecký park, sály nebo dokonce kaple.
  • Hluboká nad Vltavou – na pohádkový zámek rozhodně nemůžeme zapomenout. Obřad se může konat ve zrekonstruované obřadní síni na zámku nebo v nádherném a opečovávaném parku.
  • Hrad Zvíkov – starý hrad u vodní nádrže Orlík je ideální pro svůj majestátní vzhled i krásné okolí. Staňte se panem a paní na hradě Zvíkov. Zážitky si odnesete jedinečné.

V jižních Čechách je ohromné množství zámků a hradů a nejde je všechny vyjmenovat. Zmínit můžeme ještě Kratochvíli, hrad Landštejn, Orlík nad Vltavou, Rožmberk nad Vltavou či Hrad Strakonice.

Svatební cesta v Čechách? Dobrý nápad

Města v jižních Čechách jako stvořená pro svatbu

Někdo dává přednost městu a jeho ruchu před zámky a hrady. My vám doporučujeme Český Krumlov, Tábor či Bechyni. Všechna města se mohou chlubit krásným historickým centrem i nekonečnou škálou možností, kde uspořádat svatební obřad i hostinu a zábavu.

Český Krumlov

Český Krumlov láká na svou historii, památky i nádherný zámek. Nachází se na březích Vltavy a vypadá jako z pohádky. Svatbu můžete uspořádat právě na zámku, kde je pro vás připravená úchvatná zámecká jízdárna, ale samozřejmě i další zákoutí zámku. Oblíbený je i hotel Zlatý Anděl či hotel Růže.  Hotel Růže je nejstarší a nejlépe dochovaná stavba v jižních Čechách. Nachází se v bývalé jezuitské koleji ze 16. století.

Tábor

Druhé největší město Jihočeského kraje láká na své historické centrum, věž Kotnov i podzemní katakomby. Svatbu můžete uspořádat i v luxusním hotelu Nautilus, hotelu Dvořák nebo trochu méně tradičně – v táborské Zoo.

Zámecký resort Bechyně

Svatba v jižních Čechách

jihočeské Bechyni na vás čeká místo, kde se setkává historie s nebývalou pohostinností. Můžete zde zažít skutečně ten nejkrásnější den v životě. Výhodou je, že mají k dispozici i svatební koordinátorku, která vše připraví a pomůže vám s organizací celého svatebního dne. Své ano si můžete říct hned na několika místech: v zámeckém parku, v historických prostorách zámku, v zámecké kapli (nejedná se o církevní sňatek), v penzionu Golf, hotelu panská nebo v loveckém zámečku Černice. Stejně tak je zde hned několik prostor vhodných pro svatební hostinu a večerní party. Záleží jen na vás, co si vyberete.

Svatba na zámku. Méně známá místa pro svatbu po královsku

Svatba na statku

Statek, kde voní sláma a dřevo, kde se míchá staré s novým a kde můžete ideálně uspořádat kompletní svatbu, to je sen nejedné nevěsty a ženicha. Vybrali jsme tři velmi oblíbené a úžasné statky, které si zasluhují pozornost.

Country statek Jedráž

Nedaleko Hoštic, na samém prahu Šumavy, stojí 600 let staré stavení. Za husitů tudy vedla kupecká stezka a majitelé sahají až k rodu Vítkovců. Už při vstupu do objektu na vás dýchne zvláštní klid a pohoda. A přesně taková bude v krásném prostředí statku Jedráž i vaše svatba.

Penzion Kamínek

Penzion Kamínek je oblíbeným místem, kde se pořádají svatební obřady i hostiny. Nechybí zde ani možnost ubytování. Penzion, vytvořený z bývalého statku, poskytuje dokonale romantické prostředí v odlehlé samotě v přírodě Novohradských hor. Na svatbu můžete využít vnitřní i venkovní prostory. K dispozici máte zahradu s pergolou, parket, venkovní posezení i sál a restauraci. Obřad může proběhnout v penzionu nebo na hradě v Nových hradech, tvrzi Žumberk nebo v romantické okolní přírodě.

Dvůr u Lejtnarů

Relaxační penzion Dvůr u Lejtnarů je zrekonstruovaný středověký statek nedaleko Jindřichova Hradce. Nabízí dokonalou svatbu v příjemném rodinném prostředí. I zde není problém na plánovat kompletní svatbu i s ubytováním. Snoubencům je k dispozici  svatební koordinátorka, která se vším poradí a vyřeší každý problém týkající se svatby.

Kde uspořádat svatbu? Zkuste i méně tradiční místa

Svatba u vody

Svatba v jižních Čechách

Svatební obřad v přírodě, někde u vody nebo u lesa je kouzelný. Dává mu přednost čím dál více snoubenců. V jižních Čechách je velmi oblíbená vodní nádrž Orlík nebo Lipno. Hodí se i třeboňské rybníky. Krásná vodní hladina, západ slunce a vy – přesně takové svatební fotografie chcete mít určitě ve svém albu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kde uspořádat svatbu v Jižních Čechách?