Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Svatba na Moravě: vychutnejte si kouzlo tradičního folkloru a skvělou atmosféru

Martina Mádlová

Martina Mádlová

19. 10. 2018

Morava je lákadlem nejen na dovolenou, ale i jako místo, kde by se mohla konat svatba. I když nejste přímo z této oblasti, ale třeba z druhého konce republiky, nemusíte se myšlenky na svatbu na Moravě vzdávat. Chcete ji mít ve vinném sklípku nebo na zámku? Nic není problém. Přesvědčte se.

Ohromné vinice a ovocné sady, které se rozprostírají kam až oko dohlédne. Pasoucí se koně na loukách. Památky, skvěle vybavené penziony a příjemní lidé. Pro svou romantickou atmosféru je Morava velmi často vyhledávaná snoubenci ze všech koutů naší země. A kde ji uspořádat? Kde chcete. Na zámku, vinici, ve vinném sklípku, v některém z koňských rančů. Variant je opravdu mnoho.

Tradiční moravská svatba

Svatba na Moravě je oblíbená hlavně pro svůj tradiční folklor. Nechybí pestrobarevné kroje i dávné obyčeje, které se zde udržují stále živé. Charakteristické nářečí, lidové písně, tanec a cimbálka. To je něco, co láká mnoho snoubenců. A co ještě je typické pro moravskou svatbu? Určitě slivovice, frgály (tradiční moravské koláče) a samozřejmě dobré víno.

Kam jet na svatební cestu? Exotika, Evropa i Česko

Kde uspořádat svatbu na Moravě?

Na Moravě je míst vhodných pro svatbu opravdu spoustu. Kdo chce zámeckou romantiku, jistě mu můžeme doporučit zámek Lednice nebo Valtice, hrad Boskovice, zámek ve Křtinách, Špilberk v Brně, zámek Buchlovice nebo zámek Lysice.

Kdo by chtěl mít vše na jednom místě, bude raději volit penzion, statek apod. Oblíbeným místem je dozajista Vinařství u Kapličky v Zaječí, které si zamilují milovníci dobrého vína i přírody. Od kapličky je nádherný výhled na Pálavu a vodní nádrže. Místo můžete znát i z filmu Bobule.

Kdo miluje architekturu, mohla by ho zaujmout Vila Tugendhat a pak lesní restaurace Sharewood. Zajímavý by mohl být i Pony ranč kousek nad Klentnicí směr Mikulov.

Jestliže chcete obřad v přírodě, zkuste penzion Pod Drátníkem, kde si můžete říct své ano s krásným výhledem.  Také zde si můžete nechat vytvořit celý svatební den na míru. V případě, že jste zdaleka, se to může opravdu hodit. Penzion nabízí služby jako uvítání svatebních hostů, přípitků a občerstvení, svatební obřad na louce u penzionu, přilehlých loukách nebo na vrcholu Drátníku. Oběd může být ve formě klasického českého jídla, ale klidně i něco úplně jiného. Zajistí vám výzdobu na míru, raut i nápoje. A samozřejmě i ubytování

Kdo chce mít vše na jednom místě, a ještě za přívětivou cenu, měl by se podívat na Penzion U Němců v Domašově. Místo je to vskutku krásné. Klidné prostředí, rodinná atmosféra, osobní přístup a poctivé služby v blízkosti Brna. Svatební obřad se může konat na uzavřené zahradě nebo v přilehlém kostelíku. Personál a majitelé penzionu vám dokáží připravit svatební den snů se vším všudy.

Milovníci vína si zamilují Rodinný vinný sklep U Hroznu v Čejči. Zde nabízí snoubencům atraktivní prostory pro konání svatebního obřadu na travnaté ploše jen kousek od vinohradu nebo na zahradní terase s výhledem na vinohrady a přírodu. Užít si můžete úplně vše včetně tradičních svatebních zvyků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatba na Moravě: vychutnejte si kouzlo tradičního folkloru a skvělou atmosféru