Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Snubní prsteny nemusí být stejné. Buďte originální, ale sladění

Martina Mádlová

Martina Mádlová

23. 4. 2018

Snubní prsteny patří mezi zvyklosti, které se v různých formách objevují snad ve všech náboženstvích a kulturách. Jak si také lépe připomenout svůj vzájemný závazek, když ne sladěnými snubními prsteny. Ale pozor! Rozhodně nemusí být naprosto stejné. Nebojte se zapojit trochu kreativity a své osobnosti. 

Různé snubní prsteny

Ještě poměrně nedávno bylo zvykem, že si páry vybíraly snubní prsteny naprosto stejné. Nejen, že tehdy neměli moc na výběr, protože zlatnictví nenabízela odlišné snubní prsteny pro muže a ženy, ale ani to nebylo mezi lidmi přijatelné. Doba naštěstí pokročila, a tak si dnes snoubenci mohou nechat zhotovit prsteny takřka na míru. I když vypadají na první pohled velmi podobně, konečná úprava je jiná.

Oblíbenou možností je volba mužské a ženské verze stejného prstenu. Většina lidí volí stejný materiál, ale s variantou pro „něj“ a pro „ní“.

Snubní prsten pro „něj“

Ne všichni muži chtějí nosit snubní prsteny, ať už kvůli zaměstnání, které to neumožňuje nebo proto, že se jim to zkrátka nelíbí. Mužské prsteny se obvykle dělají hladké, ale mohou být ozdobené drahými kameny. Tím stoupne jeho estetická hodnota.

Snubní prsten pro „ní“

Ženy mají rády drahé kameny a blýskavé věci. Snubní prsten si rozhodně nějaký takový blýskavý kámen zaslouží. Vsazení drahé kamene nebo několika drahých kamenů do snubního prstenu pro ženu patří k velmi častým úpravám. Ženské provedení je také takřka vždy užší než to mužské. Prsten nemá být robustní, ale působit žensky jemně a decentně.

Jak vybrat snubní prsteny? Moderní bílé zlato je ta pravá volba

Nechte si vyrýt své iniciály

Rytiny na snubním prstenu jsou velmi oblíbené. Navíc jimi můžete prsteny krásně propojit. Nejčastěji si snoubenci nechávají vyrýt datum zásnub, svatby, iniciály svých jmen, celá jména či nějaký citát, který je vystihuje. Pokud vás netíží rozpočet, dejte přednost ručnímu rytí. Nezapomeňte si prsteny objednat včas, protože rytí může zabrat od jednoho dne až po jeden měsíc.

Jaký kov?

Jednoduchý způsob, jak mít prsteny stejné a zároveň odlišné, je volba stejného kovu. Na snubní prsteny se používají kovy různé: zlato, platina, stříbro, chirurgická ocel, palladium, titan. Každý kov má své výhody a nevýhody. Nechte si vyhotovit prsteny dle libosti, ale ze stejného kovu.

Materiály na snubní prsteny. Který je ten pravý pro vás?

Univerzální snubní prsteny

Výroba snubních prstenů je stále více univerzální. Čím dál více párů už nechce zažitou klasiku a dávají přednost nějakým netradičním tvarům. A tam, kde je poptávka, je samozřejmě nabídka. Nechte si osázet prsteny diamanty či jinými kameny pro nevěstu. Pro muže může být prsten smaltovaný či jinak upravený. Jsou odlišné, ale přesto stejné.

Snubní prsteny mají vyprávět příběh o vaší lásce a štěstí. Není nutné mít naprosto totožné kousky, ale měly by být sladěné tak, aby ukazovaly, jak spolu dvě osobnosti, které jsou tolik odlišné, mohou žít. Především ale vybírejte tak, aby konečná verze byla tou ideální pro vás dva.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Snubní prsteny nemusí být stejné. Buďte originální, ale sladění