Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Přípravy nevěsty. Máme stručný harmonogram pro dokonalý výsledek

Martina Mádlová

Martina Mádlová

29. 4. 2019

Svatba je krásné, ale náročné období. Nejvíc obvykle pro nevěsty, které chtějí mít vše dokonalé, úžasné a nádherné. Splněný dětský sen. Aby vše běželo jako po másle, máme pro vás takový stručný harmonogram toho, co byste jako nevěsta měla udělat a hlavně kdy.

Praktický plán vám pomůže naplánovat si, kdy začít vybírat svatební šaty, doplňky ke svatebním šatům, kdy jít ke kadeřnici, na kosmetiku, co sebou na svatební den apod.

Harmonogram příprav pro nevěstu

Váš plán jednotlivých svatebních činností si udělejte ještě dřív, než se do všeho pustíte. Budete mít jistotu, že jste na nic nezapomněla, a hlavně obrovskou radost z každé odškrtnuté položky.

6 měsíců před svatbou

Už v tomto období začněte s výběrem šatů. Ty nejlepší a nejkrásnější jsou totiž rychle pryč. Podívejte se na internet, do svatebních salonů a půjčoven. Rozhodněte se, zda si chcete šaty koupit, půjčit nebo nechat ušít.

Jak správně vybrat svatební šaty?

2 měsíce před svatbou

Šaty musí doplňovat vhodné doplňky a boty. A je ideální čas je nakupovat. Vyberte si boty, to je hlavní. Tedy pokud nechcete jít bosa. Šperky, závoj, čelenku nebo korunku do vlasů, náušnice apod. Nezapomeňte také na šaty, do kterých se převlečete později večer.

1 měsíc před svatbou

Měsíc před svatbou máte ten nejvyšší čas na výběr a návštěvu kadeřnice, kosmetičky a nezapomeňte si také domluvit volno v práci, pokud jste tak ještě neučinila. Můžete také nakoupit vše potřebné na svatební cestu, jestliže na ní odjíždíte ihned po svatbě, ať toho pak v posledním týdnu nebo těsně před odjezdem nemáte tolik. Máte-li družičky, pomozte jim zajistit šaty.

Kam jet na svatební cestu? Exotika, Evropa i Česko

2 týdny před svatbou

Poslední zkouška svatebních šatů i s botami a veškerými doplňky. Ať víte, jaký bude výsledný dojem. Pořiďte si také svatební spodní prádlo a popřípadě i noční košilku. Váš budoucí muž bude o svatební noci příjemně překvapen. Nezapomeňte na rozlučku se svobodou.

1 týden před svatbou

Sejděte se s družičkami a svědkyní a vysvětlete jim, co od nich během svatebního dne potřebujete. Zajděte si na nehty, na pedikúru a klidně i na masáž.

Den před svatbou

Jestliže nemáte koupené nebo ušité šaty, vyzvedněte si je z půjčovny. Připravte si všechny potřebné doklady na svatební obřad, zkontrolujte zavazadla na svatební cestu, projděte si svůj seznam, zda vám nic nechybí a večer se pěkně naložte do vany, dejte si dobré pití, relaxujte, odpočívejte a jděte brzy spát.

Svatební den

Zhluboka dýchejte, usmívejte se a snažte se být v klidu. Své příruční zavazadlo, kde budete mít osobní věci, hygienické potřeby apod., svěřte mamince či kamarádce.

Naplánujte si svatební harmonogram podle našich rad. Máme kompletní program pro celý den

K přípravám na svatbu samozřejmě patří i kapela, fotograf, svatební místo, datum, oznámení, snubní prstýnky apod. Na tom už by se ale měli podílet oba snoubenci a zařizovat věci společně nebo si najmout svatebního koordinátora, který zorganizuje vše podstatné a nevěstě s ženichem odpadne mnoho práce.

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Právě čtete

Přípravy nevěsty. Máme stručný harmonogram pro dokonalý výsledek