Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Podzimní svatba: s našimi tipy už nebudete chtít žádnou jinou

Martina Mádlová

Martina Mádlová

6. 10. 2017

Podzim je nádherný. Hraje tolika barvami, je velmi elegantní a romantický. Sice je už chladněji, ale zdaleka to nemusí znamenat, že je venkovním svatbám odzvoněno. Vždyť podzimní příroda má mnoho co nabídnout a navíc vás nemusí trápit žádné horko. Klidně si obujte holínky, pořiďte originální deštníky a vaše podzimní svatba může začít. Mrkněte se na pár našich tipů a uvidíte, že vás zcela nadchne.

Podzimní svatby jsou stále více moderní. Podzim je plný romantiky a navíc je symbolem ohně, což znamená vroucí lásku. Je to ideální čas pro krásnou pohádkovou svatbu a takové bývají nejlepší.

Proč udělat svatbu na podzim?

Největší nápor zájemců zaznamenávají obřadní síně na jaře a v létě. Máte tak jistotu, že vámi vybraný termín bude volný. Nejlepší je asi svatba v říjnu, kdy ještě bývá poměrně pěkné počasí a přitom už je u nás podzim v celé své kráse. Využijte naplno možností podzimní přírody a snažte se co nejvíce využít podzimních motivů z přírody. Nevynechejte ani nejmenší detaily. Uvidíte, jak bude vaše svatební album zářit.

Místo svatby

Ideální místo pro podzimní svatbu je příroda. Pro venkovní svatby by byla nejlepší zahrada nebo stromová alej, kde ještě není uklizené listí. Když si navíc uděláte obřad při západu slunce, bude to opravdová nádhera. Protože však je podzim také dost nestálý, je dobré mít připraven i plán B. Hostinu udělejte spíš uvnitř než venku. V noci už je opravdu hodně zima a často teploty klesají prakticky až k bodu mrazu.

Pokud bude opravdu chladno a vy nechcete, aby vám při venkovním obřadu hosté drkotali zuby, mějte pro ně v záloze připraveny měkoučké pokrývky, do kterých se klidně mohou zabalit a zahřát. Deky umístěte do proutěných košů nebo na rustikální žebřík, ať nikterak nenarušují celkový dojem svatby.

Podzimní svatba

Po obřadu se na novomanžele tradičně hází zrnka rýže pro štěstí. Co tentokrát vyměnit rýži za spadané listí? Odnesete si krásné fotky a navíc nebudete mít zrníčka zapadaná úplně všude.

Fotografie

S fotografií nemusíte mít vůbec strach. I když by vás právě ve svatební den doprovázela velká mlha nebo pršelo, což se v podzimních měsících stává docela často, šikovný fotograf dokáže udělat i s takového prostředí dokonalé fotografie, ve kterých bude vidět ta pravá podzimní atmosféra. Na svatebních fotkách může podzim vypadat velmi krásné. Úžasné fotky vzniknou i tak, že budete vyhazovat do vzduchu barevné listí a podzimní park zářící barvami vám zajistí tu nejkrásnější výzdobu na podzimní svatbu.

Podzimní svatba výzdoba

Podzimní svatba je plná barev. Nejvíce je zastoupena hnědá, zlatá a oranžová. Jsou elegantní i tajemné a dodají vám příjemný hřejivý pocit. Jako podzimní svatební dekorace je ideální různě zbarvené listy a bílé stuhy. Máte-li svatbu ve stylu venkova, nebojte se použít jako aranžmá luční květy, větvičky plné jeřabin, obilné klasy nebo balíky slámy, které omotáte bílou stuhou. Ozdobné i venkovní lavičky a židle.

Svatební tabule podzim

Na podzim budou mít hosté určitě velký hlad. V horku zase bývá větší žízeň. Na zahřátí bude skvělá zeleninová polévka, svařák a grog. Jako podzimní dekorace na svatební stůl poslouží různé květiny a dýně. Ty se dají použít, i když právě není Halloween. Udělejte si z nich svícny a uvidíte, jakou parádu udělají na svatební hostině. Krásně budou vypadat i poházené kaštany a mísy s ořechy, jablíčky a voňavou skořicí.

A jaký vybrat dort na podzimní svatbu? To je rozhodně důležité rozhodnutí. Výhodou je, že v chladnějším počasí se nemusíte tolik bát, že se vám rozteče. Protože však je svatba spjata s podzimem, bude ideální dort z darů přírody. Může hrát všemi chutěmi i barvami, které vidíte všude kolem sebe. Jablka, hrušky, ořechy i brusinky, vše se perfektně hodí. Využijte toho, co vám příroda nadělila.

Podzimní svatba

Podzimní svatební šaty a doplňky

Šaty na podzimní svatbu můžete zvolit, jaké chcete. Jen asi nebudou příliš vhodné nějaké minišatičky. V těch by vám opravdu byla zima. Nezapomeňte je ale doplnit šálou nebo šátkem, které vás zahřejí a navíc mohou působit i jako stylový doplněk. Ženich může využít barevnosti svatby a zvolit kravatu, která bude se stylem celého dne dokonale ladit.

Podzimní svatební oznámení a jmenovky

Svatbu na podzim vylaďte do všech detailů. Nezapomínejte ani na svatební oznámení či jmenovky. Každého hosta zaujmou dřevěné jmenovky s prvky listí a větviček. Úžasné a stylové jsou i jmenovky z listí. Stačí se jít s partnerem projít do lesa a nasbírat si dostatek materiálu. v papírnictví pak jen koupíte zlatou barvu ve spreji, zapojíte svou šikovnost a máte to.

Vyhrát si můžete i se svatebním oznámením. Zvolte barvy svatby a k tomu přidejte něco, co symbolizuje podzim (list, žalud, kaštan apod.).

Svatební kytice a květinová výzdoba

Už máte vybranou svatební kytici? Obligátní pugét z růží nechte tentokrát stranou a zkuste něco nápaditějšího. Podzimní kytice bude vypadat úchvatně ze sytě rudých šípků. K tomu bílou krajku a už nebudete chtít nic jiného.

Květiny dejte i jako dekoraci na stoly. Místo váziček použijte obaly z kůry. Na podzim jsou ideální květiny chryzantémy, gerbery, lilie, gladioly, slunečnice, hortenzie, jiřiny, mečíky, astry, růže i cínie.

Co na to říkáte? Není podzimní svatba úchvatná? Možná by stálo za to, tuto variantu zvážit.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Podzimní svatba: s našimi tipy už nebudete chtít žádnou jinou