Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Plánujete svatbu? Tady je 10 pravidel, která (ne)musíte dodržet

Martina Mádlová

Martina Mádlová

10. 3. 2018

Když jste oznámili ostatním, že se budete brát, pravděpodobně vás okamžitě zavalilo množství dotazů ohledně plánů na svatbu ještě rychleji, než jste mohli ukázat svůj zásnubní prstýnek. Už znáte datum? A kde se bude svatba konat? A v jaké barvě? Je mnoho pravidel spojených se svatbou. Co kdybyste je tentokrát porušili?

Předtím, než přestanete spát z toho, kolik toho musíte ještě naplánovat a zařídit, udělejte krok zpět a popřemýšlejte o tom, které ze svatebních tradic jsou vám blízké a na které se cítíte být tlačeni okolím, ale vůbec o ně nestojíte. Není třeba plnit očekávání ostatních a vrhat stín stresu na něco, co má být jedním z nejšťastnějších chvil ve vašem životě.

Žádné svatební pravidlo nemusíte dodržovat, jen říct „Ano“. Dali jsme dohromady seznam některých tradic, které by pro některé radikálnější a svobodomyslnější nevěsty a ženichy mohly být na obtíž. Pokud uvažujete o tom, že jsou pro vás tato pravidla spíše překážkou a nechcete se jimi řídit, měli byste to udělat. Koneckonců je to váš den.

1. Musíte mít bílé šaty

Svatební pravidla

Nemusíte se cítit jen jako nevěsta, ale především jako vy sama. Proto se klidně vyhněte bílým šatům a volte to, po čem vaše srdce prahne. A je jedno, zda jsou to růžové šaty, fialové šaty nebo takové, které jsou zdobené živými květinami. Nevěsta budete tak jako tak.

Barevné svatební šaty? Proč ne? Zazáříte

2. Musíte nosit šaty

Noste to, co se vám líbí. Dnes je nabídka tak široká a existuje tolik nádherných variant. S různými bílými kostýmky, které jsou k dispozici, neexistuje žádný nedostatek možností pro ty, kdo chtějí vynechat klasické nadýchané svatební šaty.

3. Nevěsta nemůže být viděna před obřadem

Nevěsta viděná před obřadem ženichem už dávno nepřináší smůlu nebo spíš už tomu skoro nikdo nevěří. Není vůbec nutné, abyste se viděli až u oltáře. Klidně se setkejte už před, alespoň nepřijdete o krásné svatební fotky z příjezdu – skvělá možnost pro páry, kteří chtějí více zajímavých okamžiků pro focení.

4. Hosté nevěsty a ženicha by měli sedět zvlášť

Svatební pravidla

Proč rozdělovat dvě strany rodiny, která se stává jednou? Propůjčte svůj svatební den k tomu, aby všichni hosté věděli, že je přijímáte do své rodiny. Existuje oblíbené rčení, které říká: „Vyberte si sedadlo, ne stranu!“

5. Musíte jít po svatební uličce jen na klasický svatební pochod

Určitě tu melodii znáte, ale rozhodně ji nechcete slyšet na své svatbě. Máme dobrou zprávu. Pustit si můžete cokoliv, pokud je to vaše oblíbená píseň a chcete, aby vám hrála o váš velký den.

6. Musíte mít dort

Pokud chcete mít s partnerem na svatbě hromadu zmrzliny, koblih nebo koláčů namísto svatebního dortu, nenechte se ničím a nikým odradit a objednejte si svůj oblíbený dezert. I nejvíce zatvrzelí hosté jistě nakonec takovou změnu oproti klasice ocení.

Candy bar: připravte na své svatbě tak trochu „jiné“ mlsání

7. Družička má mít odpovídající šaty

Ať už se budete držet jednoho odstínu barvy v různých stylech nebo se otevřete různým odstínům, nechte družičky, ať si zvolí šaty, jaké chtějí. Takto půjdou na vaši svatbu nadšené, že na sobě mají to, co jim vyhovuje nejlépe.

8. Rozlučka se svobodou musí být rozdělená podle pohlaví

Proč by rozlučku se svobodou měli mít ženy a muži zvlášť? Co když máte velmi dobré přátele i mezi muži? Vykašlete se na tradice a udělejte party pro všechny. Uvidíte, jak si celý večer perfektně užijete.

9. Musíte mít hostinu a vybrané hosty

Velmi často se děje to, že nemůžete na svatební hostinu pozvat všechny, které byste chtěli a tak je zvete až na večerní party. Ale co to tentokrát vyřešit jinak? Přeskočte hostinu a rovnou se vrhněte na party. Ušetříte peníze a budete moci oslavit svůj den se všemi, které máte rádi, aniž byste někoho vyzdvihovali. A navíc vás z přemíry jídla nebude bolet žaludek.

Populární svatební tradice? Některé jsou docela strašidelné

10. Musíte mít kytici z květin

I kytice může být netradiční. Skvěle vypadá kytice z úchvatných sukulentů, různých plodů i drobných dekorací. Vytvořte něco jedinečného, co mluví vaším stylem.

Ohodnoťte tento článek:
4,1
Právě čtete

Plánujete svatbu? Tady je 10 pravidel, která (ne)musíte dodržet