Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Fotogalerie: Proč zvolit krátké svatební šaty?

Redakce

Redakce

11. 5. 2018

Jednou z věcí, která se nám vybaví, když se řekne svatba, je nevěsta v oslnivě krásných šatech s bohatou sukní dlouhou až na zem. Ne všechny tradice se ovšem musí dodržovat. Co takhle se od nich pro jednou oprostit a místo dlouhých šatů zvolit krátké svatební šaty?

Dlouhá bílá róba je něčím, co ke svatbě tradičně patří. Naše doba je však specifická tím, že se staré zvyky a hranice překračují. Stále více žen tak před svým slavným dnem v půjčovně svatebních šatů hledá místo dlouhých svatebních šatů kratší kousky. Kdy je lepší odolat působivým dlouhým společenským šatům a zvolit střízlivější krátké svatební šaty?

Jak vybrat svatební šaty podle postavy

Každá žena přirozeně chce, aby jí to na její svatbě hlavně slušelo. Nejdůležitějším kritériem při výběru svatebních šatů by tak měl být typ postavy. Krátké svatební šaty sluší zejména ženám s postavou typu přesýpací hodiny, která je považována za ideální typ. Svou perfektní postavu zdůrazníte přiléhavým krátkým střihem.

Krátké svatební šaty pro chlapeckou postavu

Krátký střih svatebních šatů je ideální volbou také pro ženy, které mají spíše chlapeckou postavu a potřebovaly by vykouzlit trochu ženských křivek. Zejména na velmi hubené postavě mohou splývavé dlouhé svatební šaty působit trochu nevýrazně. Obecně se dá říct, že krátké svatební šaty jsou vhodné pro ženy, které potřebují zvýraznit dolní polovinu těla.

Pokud máte postavu typu obdélník, tedy nevýrazný pas a boky a přibližně stejně široká ramena, krátké svatební šaty vám pomohou zdůraznit vaši štíhlost a zároveň posílit ženskost vaší postavy přidáním objemu ve vybraných partiích. Slušet vám budou šaty s tvarovaným a bohatě zdobeným korzetem, který opticky zvětší vaše poprsí, a bohatou sukní s délkou pod kolena, která zvýrazní vaše boky. Dobrou volbou je také empírový střih či střih do A.

Krátké svatební šaty a ženské křivky

Dalším typem postavy, který potřebuje zvýraznit dolní polovinu těla, je typ obrácený trojúhelník – tedy široká ramena a nenápadný pas a boky. Pokud máte tento typ postavy, rovněž vám padne kratší, avšak široká zajímavá sukně, případně střih do A. Korzet by ovšem měl být jednoduchý a nejlépe s výstřihem do V, který vám opticky ubere na objemu v horní polovině těla.

Krátkým svatebním šatům byste se měla naopak vyhnout v případě, že máte postavu typu hruška, tedy boky širší než ramena a užší pas. Krátká sukně by vám totiž zdůraznila zadeček a boky, tedy přidala na objemu v partiích, ve kterých potřebujete spíše ubrat. Nevhodné jsou také pro postavu typu jablko, tedy širší pas a vystouplé bříško.

Kdy ještě volit krátké svatební šaty

Nespornou výhodou krátkých svatebních šatů je jejich praktičnost. Tu oceníte zejména v případě, že se vdáváte na některém z neobvyklejších a dobrodružnějších míst, případně při špatném počasí někde venku. Větší pohodlí spojené s kratší délkou svatebních šatů ocení rovněž těhotné nevěsty. Krátké svatební šaty také často volí starší dámy.

Ohodnoťte tento článek:
3,3
Právě čtete

Fotogalerie: Proč zvolit krátké svatební šaty?