Menu
WeddingMag
Svatební kytice

Květinové ozdoby k svatebním šatům. Jaké trendy přinese rok 2018

Martina Mádlová

Martina Mádlová

2. 11. 2017

Budete se příští rok vzdávat? A chcete mít svatbu laděnou podle nejnovějších trendů? V našem článku se dozvíte, jak to bude vypadat s doplňky z květin na svatbu pro příští rok. Co bude u nevěst v kurzu, prozradil Christian Stembel, zakladatel Farmgirl Flowers. Očekávají se květinové korunky, květinové šperky, odvážnější barvy a větší prvky.

Květinové šperky

Květiny na svatbu

Náramek z květin může klidně dokonale ladit s vaší svatební kyticí.

Květinové šperky se zatím objevují jen zřídka, ale podle designérů a květinářství se tento trend hrne do popředí a zajímá čím dál více nevěst. Variace květu v podobě diadému, náramku a náhrdelníku jsou na vzestupu.

Nevěsty často chtějí mít květinový šperk vyrobený na míru nebo si jsou schopné ho vyrobit i samy. Šperky mohou ladit s květinovou korunkou i se svatební kyticí. Oblíbený je i květinový diadém, který není příliš objemný, spíše je jemnější a něžnější. Je to doplněk, který krásně ladí s vaší svatební kyticí, aniž by nějak narušoval její vzhled nebo ji přebíjel.

Podobně jsou na tom i květinové náramky. Ty mohou být vyrobeny dvěma způsoby. Buď na kůži, nebo na plátně se stuhami, které jsou vázány nebo na skutečném šperku, který je pár centimetrů široký s květinami umístěnými nahoře.

Květinové náhrdelníky bývají větší, protože jsou nošeny v dekoltu a musí být o něco výraznější. Začínají být stále více populární, protože jsou krásné. Zvlášť pokud jste si vybrali nějaké klasické a jednoduché šaty s větším výstřihem. Takový šperk jim dodá jedinečnosti.

Jestliže milujete květiny, je toto pro vás ideální volba, protože můžete mít rázem víc květin, aniž by musely být všechny ve svatební kytici. Krásný květinový náhrdelník přitáhne pozornost, ale zároveň není nikterak kýčovitý nebo příliš nápadný.

Květiny, které se na květinové šperky ideálně hodí:

Pro květinové šperky jsou ideální květiny, které se obvykle na svatbu nepoužívají, ale do náramků či náhrdelníků skvěle zapadnou. Jsou totiž menší. A které jsou nejlepší? Zkuste ranunculus (pryskyřník), který dlouho vydrží, helebore (čemeřice), zahradní růže, sukulenty, astry. Naopak se vyhněte pivoňkám, i když je ženy mají rády. Ale jsou příliš velké, což určitě později každá nevěsta ocení.

Barvy všude kolem nás

Květiny na svatbu

Barev se nebojte, dodají vaší svatbě šmrnc a originalitu.

Měli by se také vrátit barvy. Větší barevnost a veselost. Mají tendenci jít ve vlnách stejně jako v módě. V letošním roce byly trendy především pastelové barvy. Nyní se zahradníci začínají přeorientovávat na barevnou kombinaci tzv. náladové blues. Sem patří vínová, purpurová a modrá. Je to jiné, než co mívají všichni, originální a jedinečné. Společně tyto barvy vypadají opravdu nádherně. Barevná svatba je veselá a rozhodně není nudná. A kdo nechce na svatbě vypadat jedinečně a originálně.

Různá uspořádání podle přání a vkusu

Stále více nevěst se odklání od tradičně ozdobených a uspořádaných stolů a raději volí více oddělených stolů s vlastní výzdobou. Nejen že si mohou vybrat květiny různě podle nálady, ale navíc se mohou při výběru opravdu vyřádit. Květiny táhnoucí se středem stolů vypadají opravdu úchvatně a ani to nezruinuje váš rozpočet. Jisté je jedno, výzdoba by měla být opravdu ve velkém stylu, protože co je velké, to je v případě květin krásné.

Eko svatby

Květiny na svatbu

Luční květiny dodají nevěstě to pravé kouzlo a navíc skoro nic nestojí.

V poslední době jsou trendem tzv. eko svatby, které nezatěžují planetu znečišťováním a zároveň přispívají ke zdravému životnímu stylu. Taková svatba probíhá ve zcela přírodním prostředí. Hlavní roli zde hrají květiny, sláma, bylinky a dřevo. Na květinovou výzdobu se používají luční květy, které běžně rostou všude okolo nás.

Jakou květinovou výzdobu chcete mít vy? Dáváte přednost přírodnímu stylu nebo si raději vezmete klasické šperky a s květinami to nebudete přehánět?

Ohodnoťte tento článek:
4,4
Právě čtete

Květinové ozdoby k svatebním šatům. Jaké trendy přinese rok 2018