Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Kolik stojí snubní prstýnky, šperky a další nezbytné doplňky?

Evžena Janovská

Evžena Janovská

7. 10. 2017

Nejdůležitějšími doplňky, které podtrhují krásu nevěsty, patří šperky, svatební účes a make-up. Do rozpočtu na svatbu je třeba také započítat snubní prstýnky.

Kolik peněz bude stát nevěstu krása?

Každá nevěsta chce vypadat na své svatbě co nejlépe, vhodný male-up a účes vyzvednou nevěstinu krásu. Nevěsta se může nalíčit sama, avšak pokud se svěří do péče odbornice, bude vypadat lépe. Líčení bude stát nevěstu 600 až 1.000,- Kč. Účes je významnou nevěstinou ozdobou, účes je jedna z prvních věcí, na kterou se každý podívá, proto by mu měla bát věnována náležitá pozornost. Cena účesu se pohybuje podle jeho náročnosti od 300 do 3. 000,- Kč.

Na kolik peněz vyjdou nevěstu šperky?

Šperky patří k nezbytným doplňkům nevěsty. Měly by ladit se svatebními šaty nevěsty, s typem nevěsty a také s prostředím, ve kterém se odehrává svatba. Mezi nejobvyklejší svatební šperky patří náhrdelník z bílých perel, které se dají nahradit bižuterií. Barva svatebních šperků bývá bílá, stříbrná nebo zlata. Svatební náhrdelník by se měl hodit k výstřihu šatů, měl by ho kopírovat. Výběr svatebního náhrdelníku závisí na šatech i na účesu. K bohatým a nazdobeným šatům se hodí jednodušší šperky a naopak. Ke svatebním šperkům patří také náušnice, čelenka nebo korunka do vlasů. Cena je dle materiálu, značky a množství šperků.

Snubní prsteny nemusí být stejné. Buďte originální, ale sladění

Snubní prsteny – nezbytný doplněk svatby

Svatba bez snubních prstýnků je nemyslitelná, snubní prsteny jsou symbolem stvrzení lásky a věrnosti mezi ženichem a nevěstou. Tento symbol má několikatisíciletou tradici, snubní prsteny používali již ve starověkém Egyptě. V 9. století se z nařízení papeže Mikuláše I. staly snubní prstýnky povinnou součástí svatebního obřadu. Snubní prsteny zůstanou manželům jako symbol jejich svazku, jako symbol, který je odlišuje od svobodných žen a mužů.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Jaký materiál se používá k výrobě snubních prstenů?

Materiál, ze kterého jsou vyrobeny snubní prsteny, musí být velmi kvalitní. Snubní prsteny musí vydržet 50 i více let stálého nošení. Ručně vyrobené prsteny jsou sice dražší, avšak jsou kvalitnější a jsou jedinečné. Snubní prstýnky se vyrábějí z bílého, žlutého, červeného nebo kombinovaného zlata. Zlato, bývá 14ti karátové nebo 18ti karátové. Snubní prstýnky nemusí být vyrobeny ze zlata, k jejich výrobě lze použít i stříbro, platinu nebo dokonce chirurgickou ocel. Prstýnky lze doplnit rytinami nebo vsazením zirkonů, diamantů nebo jiných kamenů.

Šperky ke svatebním šatům – máme pro vás tipy, jak si vybrat ty nejkrásnější

Co je bílé, žluté, červené, kombinované zlato?

Bílé a červené zlato patří mezi tzv. barevné zlato. Bílé zlato je směs žlutého zlata s dalšími kovy, které mu dodají stříbřitou barvu. Mezi tyto kovy patří stříbro, paladium a nikl. Konečná povrchová úprava šperků z bílého zlata se vždy provádí pomocí kovu zvaného rhodium, který jim dodá lesk a chrání je před mechanickým poškozením. Červené zlato je směs žlutého zlata, mědi a stříbra. Žluté zlato je směs zlata a stříbra, které zajišťuje tvrdost, ryzí, 24ti karátové zlato je měkké. Kombinované zlato je směs žlutého a barevného zlata nebo směs bílého a červeného zlata.

Kolik stojí snubní prsteny?

Cena snubních prstenů závisí na použitém materiálu i na provedení. Dva zlaté snubní prsteny stojí od 8.000 do 35.000,- Kč. Cena dvou snubních prstenů ze stříbra nebo chirurgické oceli je od 600,- Kč. Pokud budou snubní prstýnky osázeny diamanty nebo zirkony, bude jejich cena vyšší. Cena se odvíjí podle velikosti, čistoty kamene i podle broušení drahého kamene.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Kolik stojí snubní prstýnky, šperky a další nezbytné doplňky?