Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Šperky ke svatebním šatům – máme pro vás tipy, jak si vybrat ty nejkrásnější

Martina Mádlová

Martina Mádlová

20. 1. 2018

Při plánování svatby věnuje nevěsta asi nejvíce pozornosti svým šatům. Šperky jsou často opomíjené a je to velká škoda. Protože i ty jsou podstatné a hodně ovlivní výsledný dojem. Je důležité zvolit takové šperky, které podtrhnou krásu nevěsty a doplní svatební šaty. Jak vybrat šperky ke svatebním šatům? Jsme tu a rádi vám poradíme. Uvidíte, že budete zářit tak, až na vás všichni budou hledět se zatajeným dechem.

Jaké šperky ke svatebním šatům vybírat?

Prvním předpokladem správného výběru je, že musíte mít už šaty. Proto začněte řešit šperky až tehdy, když máte šaty pevně vybrané a víte, že jiné už nechcete. Důležité je i místo svatby a její styl. Když je svatba spíše v romantickém duchu, nebudou vhodné extravagantní šperky. A samozřejmě v neposlední řadě jsou tu finance. Šperky, snubní prstýnky a další doplňky stojí peníze a záleží na vás, kolik jste s partnerem ochotni investovat.

Pamatujte i na to, že nic se nemá přehánět. Jestliže máte hodně zdobené a výrazné šaty a k tomu závoj, neberte si na sebe ještě hromadu šperků, ať nevypadáte jako špatně ozdobený vánoční stromeček. Ve šperku se musíte cítit dobře. Proto si každý šperk dobře vyzkoušejte.

Z jakých materiálů se nejčastěji vybírají šperky na svatbu?

Mezi nejoblíbenější materiály určitě patří bižuterie pro nevěstu. Je jich mnoho druhů a nabízí je většina svatebních salonů, proto si je můžete vyzkoušet rovnou s vybranými šaty. Oblíbené jsou perly a korálky. Vypadají velmi romanticky a hodí se k většině svatebních šatů. A navíc se dá pořídit svatební bižuterie levně. Některé nevěsty si zvolí štrasovou korunku. K tomu se rozhodně hodí šperky v tomto stylu. Vybírejte ale jen drobné šperky, protože příliš výrazné nejsou v tomto případě vhodné.

Stálicí mezi šperky je zlato. Barva zlata by měla být stejná jako na snubních prstenech. Velmi krásné a oblíbené je bílé zlato. Hezky vypadají i drobné náušnice zdobené jedním či více zirkony. Jsou krásně třpytivé a hodí se takřka ke všemu. Velmi často si nevěsty vybírají svatební šperky Swarovski, které jsou za přijatelnou cenu a přitom opravdu krásné.

V posledních letech si své místo na výsluní nachází i platina. Tento materiál je sice dražší, ale pokud chystáte luxusnější svatbu, chce to i luxusní šperky. Bižuterie by nemusela působit vůbec dobře.

Nejelegantnější a nejromantičtější jsou stále svatební šperky perly. Mohou se jimi ozdobit drahé šperky, ale lze je sehnat i jako napodobeniny u setů svatební bižuterie. Také mnoho svatebních šatů je ozdobeno perlami, proto vypadá moc pěkně, když se ještě doplní i o perlové doplňky. Nejčastější a nejoblíbenější jsou bílé perly, ale dají se sehnat i jiné odstíny, např. modré, žluté, šedé či růžové. A nezapomeňte, žena by si je neměla kupovat sama, protože to nosí neštěstí.

Jaké šperky na svatbu vybrat?

  • náhrdelníky – při výběru náhrdelníků se zaměřte na výstřih šatů. Dokonale bude vypadat náhrdelník u šatů bez ramínek. Šatům s výstřihem do „Vé“ bude slušet delší náhrdelník, který opticky okopíruje výstřih a prodlouží krk. Ke korzetovým šatům se více hodí výrazný šperk, protože je vidět velká část těla. Kulatým výstřihům sluší každá délka náhrdelníku,
  • svatební náušnice – u náušnic se držte tvaru svého obličeje. Ke kulatému se hodí delší náušnice, protože opticky protáhnout obličej. Širší náušnice se hodí více pro ženy s malým či úzkým obličejem. Pro ženy s kratšími vlasy se hodí menší a pro ženy s dlouhými vlasy větší,
  • náramek – než začnete vybírat, změřte si zápěstí. Náramek by měl sedět akorát, nebýt příliš velký, ale ani upnutý. Obtáhněte provázkem zápěstí a k výsledku přičtěte 2 cm. Mezi nejoblíbenější náramky patří ty ze stříbra, platiny, či perel. Vše ale musí ladit i s ostatními šperky,
  • ozdoby do vlasů – je mnoho různých druhů ozdob do vlasů, třpytivé vlásenky, perlové spirály, korunky, květinové pásy atd. Samotný výběr je závislý na vybraném účesu a vhodných doplňky. V tomto případě dejte raději na svého kadeřníka. V případě účesu se závojem se výrazným vlasovým šperkům vyhněte, byly by zbytečné.

Jak vybírat šperky ke svatebním šatům podle stylu svatby?

K romantické svatbě na romantickém místě patří také romantické šaty a šperky. Měly by být něžné a spíše menších rozměrů. Krásné jsou motivy květin nebo zvířat a samozřejmě šperky ve tvaru srdce.

Jste ráda za dámu a chcete taková být i ve svůj svatební den? Pak pro vás budou to pravé elegantní šperky. U elegance platí jedno známé pravidlo „v jednoduchosti je krása.“ Bohatě postačí zajímavý tvar a třpytivý zirkon, briliant, perla. K tomu jednoduché šaty a budete dokonalá elegantní nevěsta.

Pro netradiční nevěsty jsou ideální extravagantní šperky. Může to být třeba zvláštní brož, náhrdelník či náušnice. A rozhodně nemusíte zůstat jen u klasické bílé barvy. Vyzkoušejte nějaké netradiční. Extravagantní šperk je velmi výrazný a bohatě vám bude stačit jen jeden.

Méně je často více

Už víte, jaké šperky ke svatebním šatům budou pro vás to pravé? Nebo ještě vybíráte? Pak nezapomeňte, že se se k vám opravdu musí hodit, a že někdy opravdu méně znamená více. U svatby to platí obzvlášť. Krásně a přirozeně vypadá i květina ve vlasech nebo výstřihu a často je ještě krásnější než ten nejzdobenější šperk.

Ohodnoťte tento článek:
2,7
Právě čtete

Šperky ke svatebním šatům – máme pro vás tipy, jak si vybrat ty nejkrásnější