Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Jako oheň a led. Podívejte se, jak vypadá svatba milovníků seriálu Hra o trůny

Martina Mádlová

Martina Mádlová

28. 1. 2018

Svatby, tak jak je známe, jsou obvykle spojené s tradičními zvyky a zažitým postupem. V moderní době se ale čím dál víc derou do popředí nezvyklé svatební oslavy, které se něčím odlišují, jsou originální či inspirované nějakým tématem, který je oběma snoubencům blízký. Takto to bylo i v případě Michelle a Justina. Oba milují Hru o trůny a jejich svatba je toho jasným důkazem.

Advokáti Michelle a Justin milují svět Písně ledu a ohně a mimo to hrála Hra o trůny i významnou roli v jejich vtahu. Oba manželé se znali už roky, než se do jejich vztahu dostala láska, která vyústila manželstvím. Jejich vztah se začal prohlubovat ve chvíli, kdy oba propadli karetní hře Hra o trůny. Scházeli se každý víkend spolu se stejně nadšenými příteli a hráli a hráli.

Nejpozoruhodnější známkou toho, že se mezi nimi vyvíjí něco zvláštního a výjimečného pro přátele a rodinu bylo to, že Michelle přesvědčila Justina, aby se zúčastnil WonderCon (každoroční komiksová, sci-fi a filmová konference v Anaheimu v Kalifornii) v roce 2014 oblečený jako Jaime Lannister. Ona byla oblečená za Cersei Lannister. Když se pak rozhodli mít svatbu inspirovanou Hrou o trůny, nikdo se tomu už nedivil. Rozhodli se, že přijmou titul knih Píseň ledu a ohně. Rodina Justina zastupovala Starks z Winterfell a rodina nevěsty přestavovala Targaryen dragonlords.

Jak vypadala svatba inspirovaná Hrou o trůny?

https://vimeo.com/237237240

Nutno podotknout, že svatba byla opravdu vyvedená a velmi věrně odpovídala slavnému seriálu i hře. Slavnostní hudba představovala skladby z různých období Hry. Oddávající byl oblečení jako Littlefinger a stál u hlavního trůnu. Královský průvodce, ženich a rodiče vyrazili královskou uličkou pod vztyčenými meči královské gardy. Krásná nevěsta přišla jako poslední v doprovodu svých rodičů. Po celou dobu ceremoniálu zněly vybrané písně ze seriálu.

Oddávající pronášel při příchodu svatebčanů proslov a sliby novomanželů zahrnovaly i větu: „Já jsem tvůj a ty jsi můj. Od tohoto dne až do konce mých dnů.“ Hádejte, odkud se tato věta vzala?

Nejkrásnější svatební dárek pro nevěstu. Čím ženich překvapil svou ženu?

Jaká byla hostina?

Před příchodem na hostinu utvořila královská garda opět uličku se zvednutými meči. Novomanželé uličkou prošli a byli představeni jako král a královna a vydali se ke svému trůnu u svatebního stolu.

Hosté seděli u stolů, které představovaly velké domy Westerosu, doplněné o znaky, které vysvětlují historii domu. Stěny velkého sálu byly ozdobeny transparenty Velkých domů, nechyběl ani drak a vlčí hlavy. Hostina byla spojena s barem s koktejly včetně Královského koktejlu. Nechyběly kombinace jako cola a rum, cola a whiskey apod. Svatební dort byl ve tvaru draka a vlka. Novomanželé ho krájeli mečem. Házeli tři plyšová dračí vejce apod. Všichni hosté překvapili svými dokonalými kostýmy, včetně děsivě realistického krále White Walkera (Bílého chodce).

Manželský pár měl rozbalit svatební dar při první hádce. Došlo k tomu až po 9 letech

Jak si svou svatbu užili?

Nevěsta i ženich chtěli dosáhnout toho, že jejich svatba bude co nejvíce inspirovaná Hrou o trůny, ale tak, aby to nebylo hloupé a nevkusné. Věděli, že přípravy a realizace nebudou úplně jednoduché, ale díky přátelům i prodejcům, kteří jim vyšli vstříc, dopadlo vše na jedničku a byli nadšení oni i svatebčané.

Nevěsta sama řekla, že nejtěžší okamžik pro ni byl, když šla svatební uličkou ve svatebních šatech, jejichž součástí byl i dlouhý plášť, náhodou jí spadl náramek, nepamatovala si správně slova ze svatebního slibu a měla pocit, že celá svatba bude jeden velký trapas. V tu chvíli ale uviděla hosty, kteří byli tak nadšení z celé svatby a všichni představovali to, co miluje. Pro ni to byl okamžik, který je řekl, že se nemá znepokojovat. Poslechla svůj vnitřní hlas a začala si svatbu naplno užívat. Ani ona a ani její manžel rozhodně nelitují a nikdy by nechtěli mít svatbu jinak. Jejich společná vášeň je provázela před jejich vztahem a provází je i dál.

Jak to vidíte vy? Také byste klidně uspořádali svatbu na motivy oblíbeného seriálu nebo hry? Není to vůbec špatné, jen je nutné mít realistická očekávání a počítat s tím, že ne každý bude vaší myšlenkou nadšený. Důležité je především to, abyste si vše užili a byli šťastní.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jako oheň a led. Podívejte se, jak vypadá svatba milovníků seriálu Hra o trůny