Menu
WeddingMag
Po svatbě

Manželský pár měl rozbalit svatební dar při první hádce. Došlo k tomu až po 9 letech

Martina Mádlová

Martina Mádlová

26. 12. 2017

Svatební dary dokáží překvapit. Někdy vzbudí úžas a ohromnou radost a jindy zase trochu rozpačité pocity. Každopádně je drtivá většina novomanželů otevírá již na svatbě. Pokud na něm ovšem není napsáno. „Otevřete až po první neshodě.“

Prostě zabalený dárek dostali novomanželé Kathy a Brandon od své tety Alison, která už byla vdaná takřka půl století. Měli ho ovšem otevřít až tehdy, když se nepohodnou. Jak už to tak ale bývá, na dárek se zapomnělo. Kathy řekla, že si na něj vzpomněla jen proto, že se měla následující den sama zúčastnit jiné svatby.

Úžasný dar čekal na svou chvíli dlouhých devět let

Kathy si vzpomněla na svůj svatební den takřka před devíti lety a přemýšlela o svatebních darech, které pro ni nejvíc znamenaly. Je vtipné, že dar, který byl tak zajímavý a zvláštní, čekal stále ve skříni a neotevřený.

Za těch devět let se v manželství událo mnoho. Několikrát se manželé stěhovali a samozřejmě měli různé neshody, hádky a problémy. Dokonce i uvažovali, že se rozejdou. Ale svou krabici nerozbalili. Ta stále čekala na svou chvíli.

Žádost o ruku: Originální inspirace na zásnuby v zimě

Otevřený dar by signalizoval selhání

Dar se stal velmi významnou součástí v manželství tohoto páru. Jeho otevření by znamenalo, že je jejich vztah v nebezpečí, a tak rozbalení stále oddalovali.

Podle Kathy by to znamenalo, že třeba nemají to potřebné, aby jejich manželství fungovalo, a oni jsou oba příliš tvrdohlaví a odhodlaní, než aby si to přiznali.

Proto si stále nebyli jistí, že ho mají otevřít. Je opravdu ten správný čas dárek rozbalit? Není to ta nejhorší hádka. Co když je čeká ještě větší problém a oni už nebudou mít svou krabici?

Pohroma na svatbě. Nevěsta skončila na pohotovosti. Za všechno mohly svatební květiny

Co bylo uvnitř?

https://www.facebook.com/lovewhatreallymatters/photos/a.710462625642805.1073741828.691679627521105/1223464041009325/?type=3&theater

Uvnitř objevili sklenice na víno, lázeňské výrobky a dvě ručně psané poznámky zabalené kolem nějakých peněz. Dopis určený Kathy jí dával pokyn, aby si koupila něco dobrého nebo to, co se jí líbí a připravila si odpočinkovou koupel.

Brandon měl koupit kytky a dobré víno. Celý vzkaz byl označen srdcem a podpisem tety Alison.

Kathy řekla, že je to známý trik, který má pomoci při hádce novomanželů. A jak sama řekla i je tento dar mnohokrát zachránil. Představoval vše, co teta Alison zamýšlela. Pro mladé manžele to byl zdaleka ten nejlepší dárek ze všech.

A došlo i ke splnění instrukcí od tety, protože konečně Kathy a Brandon otevřeli svůj dárek a mohli si ho naplno užít. Už předtím je ale naučil toleranci, porozumění, umění kompromisů a trpělivosti.

„Naše manželství posilovalo. Stali jsme se nejlepšími přáteli, partnery a spoluhráči. Dnes jsme se rozhodli dárek otevřít, protože jsme si konečně uvědomili, že nástroje pro vytvoření a udržení silného a zdravého manželství nikdy nebyly v této krabici, ale byli v nás.“

Ohodnoťte tento článek:
4,1
Právě čtete

Manželský pár měl rozbalit svatební dar při první hádce. Došlo k tomu až po 9 letech