Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Jak vybrat svatební spodní prádlo? S našimi tipy to hravě zvládnete

Martina Mádlová

Martina Mádlová

8. 11. 2017

Konečně je to tady. Přišel váš velký den – vaše svatba. A v tento den chce být každá nevěsta krásná, protože je to den, kdy právě ona je středem pozornosti. Nevěsty ale nechtějí být úchvatné jen navenek, chtějí vypadat dobře i pod šaty. I když má pod ně právo nahlédnout jen ženich, je výběr správného prádla stejně důležitý jako výběr svatebních šatů. Jak vybrat svatební spodní prádlo?

Spodní prádlo pod svatební šaty

I když už dnes není příliš časté, že by muž viděl svou ženu v prádle poprvé až o svatební noci, přesto je výjimečná. V tuto noc by vás měl manžel vidět jinýma očima. Jako tu nejkrásnější ženu na světě. Je jedno, zda si na sebe vezmete jednoduchý komplet, korzet či něco sexy krajkového. Hlavní je, abyste si večer opravdu užili a vy se cítila neodolatelná.

Svatební spodní prádlo

Sexy průhledná košilka je na svatební noc ideální.

Co by mělo splňovat svatební spodní prádlo?

  • ve spodním prádle strávíte celý den, a protože chcete, aby byl ten nejkrásnější, potřebujete pohodlné prádlo, které bude vyrobené z kvalitních a příjemných materiálů,
  • prádlo by mělo vypadat dobře, mít luxusní a sexy vzhled. Při jeho výběru myslete i na svého partnera. Romanticky založený muž se zamiluje do jemné krajky a drsný rocker uvítá dráždivý korzet nebo podvazky,
  • svatební spodní prádlo vybírejte i podle barvy, typu a střihu svatebních šatů. Nikdy by vám neměla podprsenka vyčnívat ven ze šatů, stejně tak ani ramínka, byť třeba silikonová. Vhodná není ani výrazná a vzorovaná podprsenka nebo silonky v otevřených botách,
  • pokud chcete mít pod šaty něco pohodlného, ale svému muži se chcete o svatební noci předvést v něčem mnohem více sexy, můžete mít prádlo dvoje a později se převléknout.

Jak strávit svatební noc a jak ji prožívali naši předci?

Svatební podprsenka

Svatební spodní prádlo

Svatební podprsenka vám musí dokonale padnout.

Správná podprsenka je velmi důležitá. Dokáže vytvořit neodolatelný dekolt. Svůdný a plný jako nikdy. Podprsenku začněte vybírat až tehdy, když máte vybrané svatební šaty. Musí vám totiž pasovat do šatů. Podle jejich střihu a také typu postavy pak můžete volit bardotku (samodržící podprsenka bez ramínek), push up nebo nevyztuženou.

Jestliže jsou vaším snem šaty s odhalenými rameny, je nejlepší žádná podprsenka nebo jen samodržící. Ženy s větším poprsím by měly raději volit pevnější kousek s ramínky, aby prsa dobře držela na svém místě. Ženy, u kterých příroda tak štědrá nebyla, ocení vyztužené modely s vycpávkami.

Vzhledově se volí hlavně hladké kousky, může být i krajka či satén. K nejoblíbenějším barvám patří samozřejmě bílá, béžová či oříšková.

Svatební korzet

Korzet je rozhodně trefou do černého. Vytvaruje vám dokonalou postavu včetně plochého břicha a pozdvihnutých prsou a zároveň je velmi svůdný a neobyčejný. Nemusíte se bát ani toho, že se za celý den pořádně nenadechnete. Stačí si vybrat pohodlný model. Pod svatební šaty se hodí hladký či krajkou zdobený v bílé nebo smetanové barvě.

Svatební kalhotky

Jako každé prádlo, také svatební kalhotky musí být pohodlné a vyrobené z kvalitních materiálů. Měly by také ladit s ostatními kousky spodního prádla. Mezi největší oblíbence patří krajkové kalhotky s nohavičkami nebo pohodlné bezešvé kalhotky. Obojí v bílé či smetanové barvě.

Čím dál oblíbenější je v u nevěst také tzv. brazilský střih. Tyto kalhotky decentně a zároveň sexy odkrývají část zadečku. V kombinaci s krajkou působí skutečně neodolatelně. Svůj výběr ale opět soustřeďte na to, co máte ráda a obvykle nosíte. Abyste se pak celý den necítila nepohodlně.

Máte už svatební podvazek?

Svatební spodní prádlo

Svatební podvazek má i tradiční poselství.

Většina žen asi běžně podvazky nenosí, ale na svatbu rády udělají výjimku. Tento úzký pásek saténu či krajky slouží k udržení punčoch. Vypadají velmi dráždivě a největší úspěch zažily v 30. až 40. letech minulého století. A své příznivce mají dodnes.

Podvazkový pás na noze patří také ke svatebním tradicím. Podle některých pověr by měl nevěstu ochraňovat a přinést jí šťastnou budoucnost. Lidé dříve věřili tomu, že když nevěsta měla o svatební den podvazek na sobě, přineslo jí to štěstí. A ujala se ještě jedna tradice. Během svatební hostiny ženich musí nevěstě podvazek sundat. Ale pozor. Nesmí použít ruce. Někdy má dokonce i zavázané oči. Podvazek pak hodí přítomným svobodným mládencům. Kdo ho chytí, měl by se do roka oženit.

Často ale nevěsty chtějí mít svůj podvazek na památku nebo jednou pro svou dceru. Proto mívají na noze podvazky i dva. V některých rodinách jde o rodinné bohatství, které se dědí z generace na generaci. Podvazky obvykle bývají bílé, růžové či modré.

Svatební punčochy

Svatební spodní prádlo

Svatební punčochy vypadají velmi přitažlivě.

Svatební punčochy řada nevěst podceňuje, ale i ty mají svou úlohu a navíc nevypadají vůbec špatně. Takže i jejich výběru věnujte dostatečnou pozornost. Měly by být pohodlné, kvalitní a dostatečně pevné. Velmi oblíbené jsou elegantní samodržící punčochy. Bílý model, který je zakončený svůdným lemem s krajkou rozhodně nenechá vašeho manžela v klidu.

Samodržící punčochy mají v horní části silikonový pás, a proto dobře drží i během svatebního reje. Pokud chcete mít raději jistotu, že vám nespadnou uprostřed tance, přichyťte je k podvazkovému pásu. U většiny modelů to jde. Na svatbu se nejvíce hodí bílé či tělové punčochy s krajkou, saténem nebo mašličkami.

Svůdné barvy nejsou překážkou

Mezi barvami stále vede jednoznačně bílá. Nikde ale není psáno, že na večer nemusíte zvolit nějakou výraznější barvu, pokud ji vy i váš partner máte rádi. Milujete hříšně červenou? Je černá tou pravou? Proč ne. Vyberte si barvu podle svého vkusu a chuti a stejně tak i typ svatebního prádla. Může být krajkové, saténové i průhledné.

Svatební spodní prádlo si nechte na památku

Nesnažte se na svatebním prádle ušetřit jen proto, že vlastně není vidět. Kvalita je znát na první pohled a navíc se často stává, že svatební noc neproběhne hned noc po svatbě, protože nevěsta i ženich padnou vyčerpáním. Kvalitní svatební prádlo si můžete uschovat a nosit ho třeba při zvláštních příležitostech (při líbánkách, výročích atd.). Pokaždé si tak připomenete den, kdy jste se stala ženou svého milého.

Svatební spodní prádlo je velmi důležitou součástí svatebních příprav. Vyhraďte si na něj dostatečné množství času a nepodceňujte výběr. Určitě chcete být pro svého muže jedinečná a neodolatelná. Přesně taková, jako má nevěsta o své svatbě být.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Jak vybrat svatební spodní prádlo? S našimi tipy to hravě zvládnete