Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Jak vybrat dokonalé svatební místo? Máme pro vás 6 skvělých tipů

Martina Mádlová

Martina Mádlová

28. 1. 2019

Vybíráte svatební místo a nevíte si rady? Možná by vám pomohlo několik rad, které vám usnadní rozhodování a zjednoduší práci. Co byste měli vědět před tím, než si ho zarezervujete?

Místo konání svatby je vždy jednou z prvních věcí, které řešíte při plánování svatby. Ovšem existuje spoustu párů, které si vyberou svou lokalitu snů a pak jsou zaraženi dalšími poplatky, se kterými nepočítali, problémy s domluvou nebo přichází zklamání, že vše není takové, jak si představovali. Takže předtím, než si něco zamluvíte, absolvujte důkladný výzkum, abyste byli připraveni a informováni o tom, co očekávat.

Vybrané místo rezervujte včas

Není žádné větší zklamání, než když máte konkrétní svatební místo a váš termín není k dispozici. Proto než začnete vybírat šaty, květiny a líčení, nejdříve si vyberte místo své svatby a rychle si dohodněte termín. Zvláště pokud chcete konkrétní datum a žádné jiné.

Umístění, umístění, umístění

Zamyslete se nad tím, kde chcete mít svou svatbu. Sníte o elegantní svatbě v srdci města? Dáváte přednost rustikální, venkovské či farmářské svatbě nebo sice jednoduché, ale elegantní? Ať už vaše volba padne na jakýkoliv styl svatby, při rozhodování o místě konání myslete i na logistiku. Pokud si vyberete prostor pro obřad, který je poměrně vzdálený od hostiny a oslavy, připravte pro hosty dobrou mapu a nechte dostatečnou časovou rezervu mezi obřadem, hostinou i jednotlivými přejezdy.

Příprava svatební hostiny krok po kroku

Na velikosti záleží. Opravdu!

Pokud máte potvrzený seznam hostů na třeba 200 jmen, DJ, fotografa, kameramana a další osoby, které se budou pohybovat po místnosti. K tomu stůl s cukrovinkami, taneční parket a místnost s kapacitou maximálně 200 osobo, budete se vy i vaši hosté cítit jako balení sardinek v cínové nádobě. Výsledkem bude nešťastná nevěsta i naštvaný ženich.

Takže až se budete domlouvat s vlastníky objektu, kde se vaše veselka koná, pečlivě si zjistěte, kolik lidí může v místnosti pohodlně sedět. Také mu řekněte o svých plánech, co byste kde chtěli mít atd. Odborník by vám měl na tyto otázky odpovědět.

Nouzový plán

Ať už máte v plánu uspořádat svatbu na svěže zeleném golfovém hřišti nebo mít svatbu na nádvoří romantické italské vily, jediný prvek, který nemůžete ovládat, je počasí. I když se říká, že o svatební den prší štěstí, jistě na dešti nechcete stát celý den. Ujistěte se tedy, že místo, které máte vybrané, má v případě špatného počasí i nouzový plán, například místo, kde se dá slavit, když začne pršet. Vy také můžete být o krok napřed a vnitřní prostor si z tohoto důvodu raději rezervovat.

Zjistěte, co je v ceně

Kdo by nechtěl luxusní vybavení svatebního místa. Nejdříve si ale zjistěte, co je vlastně v ceně. Například jste přesvědčeni, že jste našli ideální místo. Má všechno, co si přejete – křišťálové lustry, krásné podlahy, venkovní terasu s výhledem na jezero a dostatek prostoru pro zábavu. Jenže to má jeden velký háček, který se dozvíte ihned, jakmile dojde k řešení ceny. Najednou zjistíte, že za každý luxusní detail zaplatíte další peníze, že nemůžete mít dort, který chcete od svého oblíbeného pekařství, protože místo má preferovanou pekárnu nebo že nemůžete oslavovat déle jak do půlnoci, protože pak vás nemilosrdně vyženou. Neexistuje nic vyloženě špatného. Jde je o to, co chcete a co jste ochotni zaplatit nebo překousnout.

Na co běžně zapomínáme ve svatební den, i když nechceme?

Naplnily se vaše představy?

Každá nevěsta má přesnou představu o tom, jak by měl vypadat její svatební den – barvy, výzdoba, šaty a mnoho dalšího. Chce, aby vše bylo dokonalé. Při výběru svatebního místa se ujistěte, že detaily, jako barvy, koberce, nástěnné malby nebo dekorace, nebudou v rozporu s tím, co máte na mysli. Pokud si pro svatbu zvolíte romantické téma a červené, růžové a slonovinové barvy, ale vaše vybrané místo se pyšní barevnými stěnami a zelenými koberci, nejspíš to fungovat nebude. Je to váš svatební den a odnesete si z něj spousty fotografií, které vám jednou umožní na nejkrásnější den v životě vzpomínat. A určitě nechcete, abyste při pohledu na ně ronili slzy lítosti, a nejen z nostalgie.

Malá rada na závěr: svatební koordinátor

Svatební koordinátor nebo koordinátorka může být tím nejcennějším zdrojem, který můžete využít k získání všeho, co chcete, a ještě mnohem více. Má totiž k dispozici zdroje a vědomosti, které vám mohou hodně pomoci. Ušetřete čas a bolesti hlavy a nechte někoho jiného vykonávat náročnou práci za vás. Vy a váš snoubenec byste si měli užívat svého vztahu s rodinou a přáteli a svatbu řešit jen v té příjemnější rovině. Mnoho budoucích nevěst si neuvědomuje množství stresu, které při plánování svatby vzniká, dokud v tom nejsou už celé zamotané. Vyhněte se zbytečným starostem a máte-li možnost, najměte si někoho, kdo vám pomůže a obstará všechny nepříjemné povinnosti za vás.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak vybrat dokonalé svatební místo? Máme pro vás 6 skvělých tipů