Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Jak si užít svatební focení v dešti. Inspirace na zajímavá místa

Martina Mádlová

Martina Mádlová

18. 7. 2018

Asi každá nevěsta si ve svých snech představuje svatební den tak, že už od rána svítí sluníčko a modrou oblohu nekazí jediný mráček. Počasí je ovšem nevyzpytatelné a ani předpověď slibující naprosto perfektní slunečný den se někdy nemusí vyplnit. Strach je ale často zbytečný. Krásné fotky můžete mít, i když zrovna prší a možná ještě hezčí, protože najednou se nedá fotit tak, jak je obvyklé, ale je potřeba zapojit víc fantazie a kreativity.

Pokud chystáte svatbu pod širým nebem, určitě mějte zároveň i alternativní plán v případě deště. A nezapomeňte ani na focení. Většinu fotografií nejspíš fotograf pořídí ve chvílích, kdy pršet nebude, ale možná by byla škoda, kdybyste nevyužili možnosti, které vám déšť dává. Je spousta míst, kde vznikají překrásné fotky a bez deště by vás možná ani nenapadli. Podívejte se na inspiraci od nás.

Ateliér u svatebního fotografa

Ateliér u fotografa nabízí mnoho možností. V případě deště můžete jeho prostory k focení využít a už nemusíte řešit nic jiného. Budete ovšem potřebovat rekvizity, protože určitě nechcete všechny fotografie stejné. Nechte si poradit od svého fotografa, který ví, jak udělat z vašich fotek jedinečnou vzpomínku. Koneckonců, proto jste si ho najali.

Oblíbená kavárna

Máte s partnerem svou oblíbenou kavárnu, kam rádi chodíte posedět, byli jste zde poprvé na rande nebo vás v ní požádal o ruku? Pak by určitě bylo krásné, mít z tohoto místa i svatební fotografie. Majitelé obvykle nemají s takovým focením problém a možná by šlo i domluvit, že bude kavárna chvilku zavřená.

Jaké fotografie se svatební kyticí by vám neměly chybět ve svatebním albu?

Knihovna

Pro milovníky knížek je knihovna nejlepším místem pro svatební focení. V prostorách, které znáte a milujete, mezi hřbety knih, se dokážete určitě skvěle uvolnit a focení si náležitě užívat. Využijte knihovnické schody, žebříky nebo další prvky. Klidně se vyfoťte i v dětském koutku, pokud ho v knihovně mají. Vetkněte do zdí knihovny svůj zamilovaný příběh.

Muzeum

Krásné fotografie mohou vzniknout i v prostorách muzea, pokud se tam budete moci fotit. Někde s tím mohou mít trošku problém, zvlášť, když se bude jednat o nějaké hodně vzácné a cenné artefakty. Vždy se informujte dopředu, zda je možnost svatebního focení na místě. Obvykle to problém nebývá, ale počítejte s poplatkem.

Děti na svatbě: úchvatné svatební fotografie malých andílků

Divadlo

Divadlo nabízí dokonalé prostory pro svatební focení. Je noblesní, elegantní s dokonalou atmosférou. Vyberte si podle své preference i stylu svatby historickou budovu nebo moderní. Zahrajte si na jevišti svůj vlastní příběh. Uvidíte, jak vás bude focení bavit. Navíc z něj vzniknout určitě úchvatné fotografie.

Zámek, hrad a další historické prostory

Svatební fotografie ze zámku, hradu, zříceniny a dalších historických prostor jsou vždy úchvatné. Určitě najdete i ve vašem okolí místo, které je na takové akce připravené a hlavně přístupné. Obvykle budete muset zaplatit nějaký poplatek, ale za ty krásné fotky to určitě stojí.

Svatební fotografie: co s nimi udělat po svatbě? Máte několik možností

Zvláštní místa

Pokud nejste s partnerem ten druh lidí, kteří potřebují mít vše perfektně naplánováno, raději řešíte věci za pochodu a nějaký déšť vás nerozhodí, máme i pro vás několik tipů. Když vám na svatbě začne pršet, využijte blízký most a prostory pod ním. Jako kulisy poslouží zajímavé zábradlí, grafity na zdech apod. Vyfotit se můžete i v nákupním centru. Možná to zní bláznivě, ale také to má své kouzlo. Jestliže milujete cestování a nemáte to daleko na letiště, můžete se nechat vyfotit i v letištní hale. Ani vlakové nádraží nebo klidně i vagóny vlaku nebudou chybou.

Zajímavým místem jsou dozajista i prostory starých uzavřených budov, které dodají fotografiím zajímavé kouzlo. Na taková místa ale musíte mít povolen vstup. Bez něj tam nechoďte. Může tam být nebezpečno.

Je-li váš nastávající fanoušek nějakého sportu nebo dokonce sportuje, můžete ho překvapit a domluvit focení třeba na stadionu na ledě, ve sportovní hale, automobilové dílny apod.

Pokud má jeden z vás nějaké zajímavé zaměstnání, můžete využít i to. Fotografie z hasičské stanice, policejní základny či s centrály záchranné stanice se stanou nedílnou součástí vašeho svatebního alba.

Déšť je výzvou a ne překážkou

Déšť na svatbě rozhodně není katastrofa. Naopak. Můžete ho využít ve svůj prospěch. Výsledkem budou svatební fotografie, které byste třeba ani jinak neměli. Stačí zapojit fantazii, nebát se realizovat své nápady a především, najmout si opravdu dobrého a kreativního svatebního fotografa.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak si užít svatební focení v dešti. Inspirace na zajímavá místa