Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Jak se nalíčit na svatbu, aby vám to slušelo?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

23. 8. 2018

Na svatbu už máte všechno připraveno. Vybrané ty nejkrásnější šaty, úžasné prstýnky i dokonalý účes. Ale nesmíte zapomenout ještě na jednu věc. Tou je svatební líčení, které vám dodá šmrnc, zvýrazní přednosti a skryje nedostatky. Když je dobře udělané, podtrhne vaše oči, ukáže sexy rty i rozzáří vaši pleť. Dokonalé líčení není jen tak a nestačí pouze přetřít řasy řasenkou a jít. Mělo by ladit s vaším účesem, svatebními šaty i současnými trendy. Jak na to?

Svatební líčení by nemělo být přehnaně výrazné či extravagantní. Mělo by zvýraznit váš obličej, ale nepřebít vaši krásu. A také musí něco vydržet, protože během dne se budete určitě potit, budou vás objímat a líbat příbuzní či přátelé. Nejlepší je nechat se nalíčit od odborné vizážistky. Ta zjistí, jakou máte pleť, co se k vám hodí a bude mít ve svém salonu jistě kvalitní dekorativní kosmetiku. Počítejte ovšem s tím, že si za takovou službu zaplatíte. Podle kvality vizážistky od několika stokorun až po pár tisíc. Budete to mít ale i se zkouškou, která je velmi důležitá, protože se dá ledacos doopravit a domluvit.

Pokud jste však zvyklá se líčit sama a zároveň se vám nechce dát za vizážistku hromadu peněz, určitě to zvládnete i  doma třeba s pomocí kamarádek. Na svatební líčení si určitě zvolte kvalitní kosmetiku a projděte si naše triky, abyste dosáhla dokonalých výsledků.

Řasenka

Na svůj svatební den se nebojte pořádně zvýraznit řasy. Samozřejmě na ně nedávejte centimetrový nános řasenky, to by rozhodně pěkně nevypadalo. Pokud nemáte od přírody dlouhé řasy, zkuste ty nalepovací. Musí být ale kvalitní, aby opravdu vydržely a za žádnou cenu se neodlepily. Na líčení použijte dobrou a osvědčenou voděodolnou řasenku, která řasy hezky zafixuje a natočí.

Svatební líčení

Oční stíny

V současné době jsou velmi trendy kouřové oči v různých barvách a tónech. Můžete se tak vyřádit a dopřát si i výraznější oči. Pamatujte ale na to, že k výrazným očím už se nehodí příliš namalované rty. Hodně zvýraznit můžete jen jedno. Na to druhé už pak použijte jen něco decentnějšího.

9 chyb, které můžete udělat při přípravě vašeho svatebního vzhledu

Linky na oči

Tekuté oční linky z vás udělají dokonalou krasavici. Je to jednoduché, a přitom tak efektivní. Linky na oči natrénujte v dostatečném předstihu, přeci jen to chce trochu cviku, aby byly opravdu rovné a přesné. Linku protáhněte až za vnější koutek oka. Pozor ať to nepřeženete, jen lehce.

Make up

Svou pleť na make-up dobře připravte. Měla by být čistá, dobře hydratovaná a zdravě vypadající. Dostatečnou péči jí věnujte už několik týdnů před svatbou. Dopřávejte jí masky, peeling a hodně vody. Používejte své osvědčené přípravky, nějaké novinky si raději nechte na jindy, aby vás ve svatební den nepřekvapila nepříjemná vyrážka.

Na různé nedokonalosti pleti je vhodný dobrý korektor, který je dokáže zamaskovat. Hodí se i na kruhy pod očima. Používejte ho s rozumem, ať ho nemáte na půlce obličeje. Make-up by měl být lehký a ladit s tónem vaší pleti. Rozetřete ho v obličeji do ztracena a až na krk, abyste neměli natřený obličej a bílý krk. Vypadalo by to hrozně.

Svatební nehty. Inspirující fotky pro váš den D

Pudr

Matující pudr je nesmírně důležitou součástí svatebního líčení. Nechcete, aby se vaše pleť na svatebních fotografiích nepěkně leskla že? Po celý den by měla vypadat měkce a sametově. Pudr mějte po celý den po ruce, abyste se mohla v případě potřeby doupravit. Navíc si tak na chvíli můžete odskočit a trochu si odpočinout od svatebního shonu.

Svatební líčení

Rtěnka

Rtěnka z vás umí udělat dokonalou sexy divu, romantickou krásku i decentní mladou dámu. Odstínů rtěnek je nekonečné množství. Vyzkoušejte jich několik, abyste našla takovou, která vám sedne. Právě vaše svatba je totiž skvělým důvodem, proč si koupit několik nových odstínů. Ale nezapomeňte na to, že musíte myslet na líčení očí. Jestliže u vás budou oči hodně výrazné, zapomeňte na rudé rty, ale volte něco nenápadného nebo rtěnku úplně vynechte a zvolte bezbarvý lesk na rty. Pokud byste se chtěli držet letošních trendů, sáhněte po temné, až fialové rtěnce. Pak ale musíte mít oči nalíčené jen nepatrně.

Rtěnka na svatbu? Vyberte si vhodný odstín

Malá rada: Při výběru kosmetiky na svatební líčení sahejte po kvalitních a prověřených výrobcích. Volte takové, které mají velkou výdrž. Voděodolné líčení by mělo být samozřejmostí. Při líčení se držte spíše při zemi. Je důležité, abyste se cítila přirozeně a pohodlně. Několik kousků líčidel vhoďte do malé kabelky či psaníčka a mějte po ruce. Určitě se vám neztratí ani odličovací ubrousky. V průběhu dne se určitě budete potřebovat trochu zkrášlit nebo něco na svém vzhledu poopravit.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak se nalíčit na svatbu, aby vám to slušelo?