Menu
WeddingMag
Svatební dekorace

Hledáte neokoukané dekorace na svatbu? Zkuste svatební balonky

Martina Mádlová

Martina Mádlová

12. 10. 2018

Hledáte na svatbu dekorace, které vás vezmou za srdce? Jestliže máte rádi balónky, je vaše volba jasná. Zkuste ty svatební. Mohou být decentní, romantické, veselé i s nápisy. V současné době bývají nedílnou součástí svatebních oslav. Tomu odpovídá i jejich nabídka všech možných barev, tvarů, typů i velikostí.

Latexové balónky můžete nafukovat héliem nebo pumpičkou. Odekorovat s nimi svatební slavobrány, vyzdobit restaurace, sály, venkovní stany, svatební automobily a cokoliv dalšího, co vás napadne. Svatební balónky se hodí prostě všude.

Mezi velké oblíbence patří jumbo balóny, které mohou mít velikost i kolem jednoho metru. Ty vynikají hlavně na svatebních fotografiích.

Nafukovací balónky lze také různě dekorovat. Psát na ně nápisy, iniciály, nastříkat barevným sprejem nebo sprejem se třpytkami, obalit v tylu, organze nebo na ně zavěsit třásně a girlandy. Úžasně vypadá, když nafouknete balónek héliem pro každého svatebčana zvlášť a oni si tam pak napíší přáníčko nebo pověsí pohlednici.

Úplně top jsou nyní nafukovací balónky s LED osvětlením uvnitř. Večer vám vytvoří skutečně nádherně romantickou atmosféru. Nádherně vypadají také balónky, které se vznášejí nad svatebními stoly.

Dýně jako svatební dekorace i skvělá součást svatebního menu

Motivy na svatební balónky

Na balónky si můžete vybrat z široké nabídky různých motivů. Buď volíte ryze svatební nebo vytvoříte nějaký vlastní. Většina firem vám v tomto vyjde vstříc a objednávky se dají přizpůsobit přání klienta. A když ne, není problém jít jinam.

Zasedací pořádek s balónkovou pomocí

Zasedací pořádek je nezbytností u svatební hostiny, pokud tedy nemáte svatbu jen o pěti lidech. Tam by byl asi zbytečný. Můžete zůstat u klasiky a dát každému z hostů na stůl cedulku se jménem nebo vyzkoušet něco nového. Nafoukněte balónky, popište je jmény hostů a přivažte na židle. Můžete třeba barevně odlišit jednotlivé skupiny hostů (rodina nevěsty červené balónky, rodina ženicha modré atd.).

Netradiční svatební dekorace. Vyzkoušejte obilí, dřevěné sudy nebo barely

Cesta ze svatebních balónků

Co všechno můžete s balónky vylepšit? Třeba s jejich pomocí vytvořit hostům cestu, po které se dostanou až na místo, kde se koná oslava. Zapomeňte na nějaké krkolomné navigace typu: „U toho velkého domu zahnete doprava, pak tam bude velký strom, lavička a pak doleva a půjdete kousek a jste tam.“ Je to zbytečně zdlouhavé a matoucí. Je to přece tak jednoduché. Buď je navedete po sluchu a pustíte hudbu tak nahlas, že jí uslyší na kilometry daleko – to se ale nejspíš nebude příliš líbit sousedům. Nebo připravíte cestu ze svatebních balónků. Na svatbu se hodí nejvíce ty ve tvaru srdce, ale vybírat můžete cokoliv, co se vám líbí a barvy i styl přizpůsobit celé vaší svatbě. Balónků si objednejte velké množství a vyvěste je po celé příjezdové cestě. Hosté je určitě nepřehlédnou a bezpečně dorazí až na místo. Navíc je to rovnou i naladí na romantickou notu.

Až budete balónky věšet, přivažte k nim dostatečně pevnou a dlouhou šňůru a označte s nimi tu nejjednodušší a nejkratší cestu na svatbu. V pravidelných intervalech pak rozvěste po cestě balónky. Koná-li se svatba až večer, můžete využít i balónky s LED osvětlením uvnitř.

Svatební pom-poms. Vyrobte si originální dekorace na svatbu

Balónky by měly být dostatečně výrazné, aby je svatebčané nepřehlédli. Dejte je hlavně k odbočkám, kde hrozí největší riziko, že hosté špatně zahnout.

Jestliže se pro balónky rozhodnete, nezapomeňte to přidat do svatební pozvánky, aby hosté věděli, že mají následovat balónkovou cestu. Také by si jinak mohli myslet, že to patří k jiné svatbě a jet úplně jinam. Vaše námaha by pak byla úplně zbytečná.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Hledáte neokoukané dekorace na svatbu? Zkuste svatební balonky