Menu
WeddingMag
Svatební dekorace

Netradiční svatební dekorace. Vyzkoušejte obilí, dřevěné sudy nebo barely

Martina Mádlová

Martina Mádlová

27. 9. 2018

Rustikální, country nebo venkovský styl – přesně takové svatby jsou v současné době velmi moderní a jako takové potřebují speciální výzdobu. Skvěle se hodí sláma, dřevěné dekorace, sudy, barely, pšenice, žito a jiné obiloviny. Víte, jak to všechno kreativně využít?

Obilí jako dekorace i součást svatební kytice

Kromě svatebních dekorací můžete obilí využít i u svatebních dortů a nádherně vypadají také klasy ve svatební kytici. Když k tomu přidáte ještě další polní a luční květy, bude vám takovou kytici závidět každá žena na svatbě. Skvěle vypadají obilné klasy i v korsáži ženicha. Pokud máte v blízkosti svatby obilné pole, nechte si tam udělat pár stylových svatebních fotografií.  Obilné klasy se dají zabalit také do ubrousků na svatební tabuli nebo je můžete svázat do malých kytic a ozdobit s nimi židle nebo lavice v kostele.

Kde využít sudy a barely?

Využití dřevěných sudů a barelů na svatbě je opravdu různorodé. Mohou být součástí fotokoutku, posloužit jako stolečky na dorty, květiny nebo pro hosty, fungují jako náhrada za svatební strom, kdy se každý z hostů může podepsat na sud na památku. Využít je můžete i jako odpadkové koše, lampičky nebo různorodé dekorace. Také je s nimi možné vytvořit prostor pro občerstvení.

Kde sehnat sudy na svatbu?

Právě jste se rozhodli, že sudy na svatbu jsou pro vás to pravé ořechové, jenže kde je sehnat? V první řadě zkuste popřemýšlet nebo se poptat známých, zda v blízkosti vašeho okolí nemá někdo starou stodolu či půdu, kde by mu nějaký sud přebýval. Další možností jsou vinaři, kteří určitě nějaký vhodný sud mají, jde jen o to, zda vám ho půjčí. Občas se něco vhodného objeví i na různých inzertních serverech, zkuste se podívat. Za super cenu můžete koupit báječný kousek.

Svatební dekorace, které vám letos na svatbě nesmí chybět

Slámové posezení

Máte svatbu na statku a můžete využít balíky slámy? Nebo ji můžete sehnat? Pak toho určitě využijte. Sláma je také skvělou dekorací. Můžete si z ní udělat skvělé zátiší na fotografování i úchvatné posezení. Stačí hezký barevný přehoz, nějaký pohodlný polštářek a vše je připraveno.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Netradiční svatební dekorace. Vyzkoušejte obilí, dřevěné sudy nebo barely