Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Co byste měli udělat hned po zasnoubení?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

24. 7. 2018

Je to tady. Budete se vdávat. Váš milý vás konečně požádal o ruku a na vašem prstu se blyští úžasný zásnubní prstýnek. Je něco, co byste po zásnubách měla udělat? Ano. Ale nebojte se, není nutné hned druhý den plánovat svatbu od A do Z. Nejdříve si užijte ten pocit, že jste zasnoubená a těšte se z toho, že se budete vdávat.

S trochou štěstí – snad – budete zasnoubená jen jednou za život. Tak proč si to pořádně neužít a nepotěšit se novou myšlenkou. Vaše svatba konečně dostává mnohem reálnější obrysy. Co byste po zasnoubení měla udělat?

1. Oznamte zasnoubení svým blízkým

Než začnete dávat fotky zásnubního prstýnku na sociální sítě, měli byste si s partnerem udělat výlet ke svým rodičům a tuto novinu jim oznámit. Určitě si to zaslouží vědět jako první. Pokud nemáte možnost vidět své blízké osobně, zavolejte jim to a pošlete fotografii zásnubního prstýnku.

2. Upravte si nehty

Oči všech budou nyní upřené na vaše ruce. Minimálně ihned poté, co jim oznámíte novinu o zasnoubení. Proto byste měla mít ruce hezky upravené. Roztřepené a okousané nehty asi příliš parády neudělají a nevylepší to ani sebekrásnější prstýnek. Stačí je hezky upravit, nalakovat třeba bezbarvým lakem nebo i nějakou barvou, záleží na tom, co máte ráda. Uvidíte, jak váš prsten bude na pěstěných rukách vypadat hned mnohem lépe.

3. Oslavujte s partnerem

Udělejte si soukromou oslavu jen pro sebe a svého partnera. Je to on, kdo si vás chce vzít a kdo se stane vaším manželem, i když v tuto chvíli je pozornost upřena především na vás. Vyrazte si na romantickou večeři, do kina nebo na nějaký odpočinkový víkend. Promluvte si o tom, jak byste si svatbu představovali, jaký termín by byl dobrý apod.

4. Nezapomeňte na sociální sítě

Jestliže máte svůj profil na sociálních sítích, jistě se budete chtít pochlubit zásnubním prstýnkem i tam. Udělejte si nějakou krásnou fotografii vaší ruky (už s upravenými nehty) a s prstýnkem a oznamte všem, že se budete vdávat.

Budete se brát. Jak oznámit světu zásnuby tradičně i netradičně?

5. Oslavte své zasnoubení

Oslavte své zasnoubení se svými přáteli a rodinou. Nemusí to být žádná velká party. Stačí jen menší večeře, grilování apod. Mohou se těšit z vašeho velkého okamžiku spolu s vámi.

6. Drahý prsten pojistěte

Jestliže jste dostala nějaký hodně drahý šperk, nezapomeňte si ho raději pojistit. Kdyby se s ním něco stalo, předejdete nepříjemnostem s tím spojených.

7. Přemýšlejte o datu svatby a místě konání

Začněte přemýšlet o tom, jaké datum pro svatbu by vám vyhovovalo. Chcete se vdávat na nějaký speciální den? Třeba stejný, jako se brali vaše rodiče? Popřemýšlejte i nad tím, zda chcete mít svatbu venku nebo uvnitř a podle toho volte také příhodný měsíc. A nezapomeňte, ta nejlepší a nejžádanější data bývají velmi rychle zamluvená.

Místo konání je neméně důležité. Výběr je opravdu široký. Velké množství restaurací, zámků, statků a jiných prostor vám umožňuje zorganizovat svatbu snů. Udělejte si seznam míst, která se vám líbí a jeďte je s partnerem navštívit osobně. Nic totiž není lepšího než vidět dané místo na vlastní oči.

8. Stanovte si rozpočet

Svatební rozpočet není příliš příjemné téma, ale velmi důležité. Dopředu si určete, kolik přibližně chcete za svatbu utratit. Myslete na to, že ceny se vždy o něco navýší oproti tomu, s čím jste počítali na začátku. Mějte proto připravenou nějakou rezervu.

Za co lidé na svatbách zbytečně utrácí aneb jak na nízkonákladovou svatbu

9. Nechte se inspirovat

V dnešní době internetu je inspirace všude dost. Podívejte se na různé svatební stránky, diskuze, facebookové skupiny apod. Můžete najít mnoho rad a postupů, jak si vytvořit svatební dekorace, najít si dodavatele služeb, fotografa, cukrářku. Zkrátka cokoliv.

10. Pracujte na seznamu hostů

Na seznamu hostů pracujte s dostatečným předstihem. Není totiž tak lehké ho sestavit a zároveň čím větší počet hostů, tím dražší svatba. Nezapomeňte je také včas pozvat, aby už neměli v den vaší svatby něco naplánováno.

Jak vytvořit seznam svatebních hostů? Tipy, s kterými to půjde hravě

11. Začněte s hledáním dodavatelů

Ti nejlepší dodavatelé mají své služby zamluvené i rok dopředu. Proto s jejich oslovováním nečekejte až na poslední chvíli. Určitě chcete ty nejkvalitnější služby. Abyste nakonec nemusela žádat strýčka, aby vám fotil svatbu a svatební účes vám nečesala kamarádka.

12. Vydejte se na svatební veletrhy

Vezměte kamarádky, maminku, partnera nebo někoho dalšího a vydejte se na nějaký svatební veletrh. Skvěle si to užijete, uvidíte krásné svatební šaty a spoustu inspirace ze svatebního světa. Navíc zde můžete narazit na mnoho slev, které pak můžete využít.

13. Odpočívejte

Plánování a organizování svatby může být dosti náročné. Proto přitom nezapomeňte také odpočívat a relaxovat. Věnujte se sama sobě i svému partnerovi. Jeho si budete brát, proto byste na něj neměla zapomínat.

Ohodnoťte tento článek:
1,8
Právě čtete

Co byste měli udělat hned po zasnoubení?