Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Svatba v boho stylu? Zařaďte přirozenost, originalitu a jednoduchost

Martina Mádlová

Martina Mádlová

12. 4. 2018

Milujte bohémský styl? Udělejte si takovou i svatby. Zapomeňte na pravidla. V boho stylu může být všechno naruby a přesně podle vašich představ. Preferuje se originalita, jednoduchost a přirozenost.

Za bohéma je označován člověk nezávislý a se svobodnou duší, který věří v pravdu, svobodu a lásku. Miluje život a dobrodružství. Je divoký a nespoutaný. Jste to vy? Pak zapomeňte na klasickou a pro vás nudnou svatbu a užijte si volnou a ničím neomezenou veselku.

Svatba v boho stylu – originální a přirozená

Základním znakem svatby v boho stylu je originalita. Místo konání, svatební šaty i výzdoba by měly odrážet vaše záliby a to, co máte rádi. Zapomeňte teď na názory ostatních a řiďte se jen tím svým. Jak by měla vypadat bohémská svatba?

Svatební prostory pro svatbu

K boho svatbě patří přírodní prvky. Proto je ideálním místem na svatbu stodola, zahrada, louky, pole, les nebo třeba srub. Obřad by měl probíhat ve svitu slunce, na paloučku nebo mezi skalami v horách.

O stylu svatby i místě konání (pokud se bude konat někde venku) informujte své hosty předem. Vyhnete se tak nelibosti svých přátel a rodiny, až se dámám budou bořit boty na vysokém podpatku do trávníku nebo až si potrhají dlouhé společenské šaty o větve v lese.

Dokonalá výzdoba

Také svatební výzdoba by se měla nést v přírodním duchu. Zapomeňte teď na obrovské mašle z organzy, židle obalené bílými přehozy apod. Boho svatba je nespoutaná a přirozená. Mnohem důležitější jsou detaily. Použijte živé sezonní květiny a naaranžujte je do ozdobených skleněných lahví nebo zavařovacích sklenic. Jako podtácky použijte odřezky z úzkých polínek, jmenovky vytvořte ze šišek, svatební stoly mohou být ozdobené štólou z pytloviny.

Ke svatbě také patří svatební oblouk. I ten by měl vykazovat prvky boho stylu. Ozdobte ho živými květy a zelení. Cesta k vaší bráně ke štěstí může být ozdobená okvětními lístky květin.

Svatba v přírodě. Tipy na nejoblíbenější místa

Svatební šaty

V případě bohémské svatby zapomeňte na nadýchané krinolíny. Ty se hodí na zámek, do kaple apod., ale do lesa nebo na louku už ne. Boho svatba nahrává splývavým stříhům, které ukazují, jak je kouzelná přirozená krása a ženskost.

Svatební šaty mají být jednoduché a vzdušené. Nádherně vypadá spojení krajky a bavlny. Mohou být dlouhé i krátké, ale hlavně pohodlné. Protože je většinou svatba v přírodě méně formální a u tohoto stylu to platí obzvlášť, může si i ženich dovolit trochu ležérnosti. Hodí se lněné kalhoty vyhrnuté nad kotníky a košile s vykasanými rukávy bez saka a vázanky.

Pohodlná a jednoduchá by měla být i svatební obuv. Nejlepší volbou jsou sandálky nebo dokonce i bosé nohy. Hitem jsou náramky na nohy. Mohou být krajkové či kamínkové a uvázané na prstech a kotnících. Pánové si mohou obléknout plátěnky nebo mokasíny.

Celý svatební vzhled můžete doplnit náramky i na ruce. Skvěle vypadají neutrální nebo výrazné a syté barvy. Hodí se i dlouhé náhrdelníky a bát se nemusíte ani náušnic nebo výraznějších prstenů. Celkový outfit by ale neměl být až příliš přezdobený.

Svatební garden party. Jak zorganizovat zahradní svatbu či hostinu

Make-up a účes v boho stylu

Svatební účes má být nedbalý, jako by vlasy rozfoukal vítr. Vyčesané a složité účesy se nehodí. Krásně vypadá i culík s vpletenými živými květinami nebo volně rozpuštěné vlasy s květinovou čelenkou či věnečkem na hlavě. A vzít si můžete i velký klobouk.

Protože boho styl preferuje přirozenost a jednoduchost, asi už tušíte, že se to týká i make-upu. Měl by být jemný a nenápadný, pouze zvýrazňovat přirozenou krásu nevěsty. Výrazné líčení se určitě nehodí. Páni mohou mít nedbale rozcuchané vlasy a strniště vousů na tváři.

Květinové ozdoby k svatebním šatům. Jaké trendy přinese rok 2018

Svatební kytice

Růžový pugét s mašlí na této svatbě nemá své místo. Kytici volte nespoutanou a stejně svobodnou, jako všechno okolo. Vždyť v jednoduchosti je krása. Květina čerstvých konvalinek, různé barevné kvítky, listy, trávy, peříčka nebo makovice či obilné klasy – cokoliv z toho vytvoří dojem, jako kdyby byla kytice právě natrhaná na louce.

Svatební dort

Třípatrový marcipánový dort obalený růžičkami nebude to pravé. Nyní frčí tzv. „nahé“ dorty, na kterých je cukrovinek jen málo. I na dorty patří zdobení z přírody: čerstvé lesní ovoce, šišky, živé květiny i jiné poklady, které jsou součástí přírody. A nebojte se, jehličí jíst nebudete, nahé dorty chutnají totiž skvěle.

Příjemná atmosféra

K boho svatbě patří příjemná a komorní atmosféra. K tomu jsou ideálním prostředníkem světélka, lampičky podél cest, svíčky na stolech. Navíc takové intimní osvětlení dodá svatebním fotografiím náležitý šmrnc.

Bohémský styl je pro všechny, kdo se chtějí odlišit a ukázat svou osobnost. Nenajdete v něm výrazné líčení, princeznovské nadýchané šaty ani pompézní výzdobu. Ale pokud přesně takovou načančanou svatbu mít nechcete, dozajista vám boho styl učaruje.

Ohodnoťte tento článek:
4,7
Právě čtete

Svatba v boho stylu? Zařaďte přirozenost, originalitu a jednoduchost