Menu
WeddingMag
Svatební obřad

8 věcí, které mohou udělat z vaší svatby naprosté fiasko

Evžena Janovská

Evžena Janovská

6. 5. 2018

Máte vše pečlivě naplánováno a myslíte si, že už vás nic nemůže překvapit. Existují však drobnosti, které mohou váš velký den proměnit ve fiasko. Podívejme se, jaké věci to mohou být.

1. Oznámíte datum své svatby příliš brzy

Máte se rádi a už se nemůžete dočkat chvíle, kdy budete svoji. Může se snadno stát, že datum své svatby oznámíte svému okolí, svým přátelům příliš brzy. Rozešlete oznámení, oznámíte na sociálních sítích v příliš velkém časovém předstihu den, kdy budete svoji. Působí hodně trapně, pokud obdržíte od svých přátel gratulaci téměř tři měsíce před svatbou.

Jak neselhat při svatební noci?

2. Ztratíte snubní prsten

Snubní prsten můžete ztratit nejen proto, že je vám velký. Stačí si ho odložit na okraji dřezu, když si myjete ruce po použití toalety nebo ho dokonce umístit do odpadu, v tom případě hrozí velké riziko, že se se svým snubním prstenem už neshledáte.

3. Každého hosta objímáte

Při svatbě by měla panovat slavnostní, ale přátelská a neformální, uvolněná nálada. Avšak ne každý z hostů bude mít pochopení pro vaše vřelé přátelské objetí. Některé hosty to může naopak urazit. Vřelost a bezprostřednost je sice na místě, avšak je třeba zachovat k hostům dostatek úcty.

I zrušená svatba se může přeměnit na dobrý skutek. Nevěsta přenechala drahou hostinu lidem bez domova

4. Poděkujete svým gratulantům příliš pozdě

Jedno z pravidel společenského chování je poděkovat svým gratulantům co nejdříve. Je velké fiasko, pokud jim pošlete poděkování dva měsíce po svatbě.

5. Probíráte nepříjemné rodinné záležitosti se svými rodiči

Některé nevěsty se mohou dostat do konfliktu se svými rodiči, ať už ohledně plánování svatby nebo jejího finančního rozpočtu nebo z jiných důvodů. V každém případě je třeba si vyřešit nepříjemné záležitosti před svatbou. Řešení nepříjemných rodinných záležitostí v průběhu svatby ztrpčí tento den nejen vám, ale také vašemu ženichovi a vašim hostům.

Co dělat, když musím změnit termín svatby

6. Příliš dlouhé projevy při slavnostním přípitku

Ke slavnostnímu přípitku patří slavnostní projev. Projev by měl být stručný a výstižný. Pokud si ho některý z hostů plete s přednáškou, může svým monologem otrávit ostatní svatebčany. Je třeba takového řečníka taktně upozornit na časový limit a na další bod programu.

7. Vaši rodiče vám příliš mluví do plánování vaší svatby

Pokud vám vaši rodiče finančně přispějí na svatbu, je velmi pravděpodobné, že vám budou mluvit do jejího plánování. Domluvte se svým snoubencem na detailech ohledně plánování svatby a také na kompromisech, jaké uděláte a jaké ne. Pokud vám vaši rodiče přispějí vyšší finanční částkou na svatbu, mohou očekávat, že vaše svatba bude probíhat podle jejich představ. V tom případě je třeba se připravit na prohru, netrápit se na své svatbě a udělat si její mini oslavu pouze ve dvou, tj. pouze vy a váš novomanžel.

8. Přeceníte své kuchařské schopnosti

Jste výborná kuchařka a můžete chtít na své svatbě ohromit vaše hosty svým kuchařským a cukrářským uměním. To však nemusí dopadnout dobře, přestože jste vynikající kuchařka i cukrářka. Pokud nejste zvyklá vařit pro velké množství lidí, může se vám snadno stát, že neodhadnete správné množství jídla. A navíc si svůj velký den neužijete, protože budete mít starost o jídlo a nezbyde vám čas na sebe. Kromě toho budete na vlastní svatbě padat únavou.

Ohodnoťte tento článek:
2
Právě čtete

8 věcí, které mohou udělat z vaší svatby naprosté fiasko