Menu
WeddingMag
Svatební hostina

I zrušená svatba se může přeměnit na dobrý skutek. Nevěsta přenechala drahou hostinu lidem bez domova

Martina Mádlová

Martina Mádlová

12. 1. 2018

Sarah Cumminsová si měla vzít svého snoubence v Carmelu v Indianě. Svatbu ale pár týdnů před termínem odvolala. Bohužel už bylo pozdě na to, aby zrušili recepci v hotelu Ritz Charles, která byla určená pro jejich 170 hostů. Proto se rozhodla vyřešit situaci jinak a udělat jeden dobrý skutek.

Kdo je Sarah Cumminsová?

Sarah je 25letá studentka farmacie Purdue Univerzity v Indianapolis. Svou svatbu se snoubencem Loganem Arujem plánovala dva roky, ale někdy se zkrátka stane, že se cesty dvou lidí rozdělí, a tak to dopadlo i u nich. Vše šlo bez potíží zrušit, jen zarezervovaná hostina, za kterou už zaplatili 30 000 dolarů a svatební cesta, nešly. Navíc ani nebyl nikdo, kdo by jídlo a pití roznášel.

Protože má Sarah dobré srdce, napadl jí skvělý nápad. Rozhodla se, že se postará, aby zaplacené jídlo udělalo radost někomu, kdo se najíst opravdu potřebuje a pozvala na hostinu na 150 lidí bez domova, kteří běžně přebývají v různých místních útulcích. Celá recepce pro ně musela být poupravena a zrušena svatební tabule. Hotel Ritz Charles s tím neměl žádný problém. V nabídce zůstal svatební dort, stejně jako bourbon-glazované masové kuličky, kozí sýr, pražená bruschetta a kuřecí prsa s artyčoky a chardonnay. Pro všechny pozvané také zjistila autobusy, které vyzvedly lidi z útulků a jejich obydlí a dovezli je až na místo konání. Jídlo a pití pak mezi hosty roznášela ona a její maminka.

Nevěsta darovala svou svatební hostinu bezdomovcům

Zdroj: Pinterest

„Budu mít alespoň nějakou krásnou vzpomínku,“ řekla. „Přála jsem si, aby to byla perfektní svatba,“

Ředitel jednoho z útulků pro osoby bez domova její štědrosti nemohl uvěřit

Sarah kontaktovala několik domovů pro bezdomovce v Indii, které vyhledávaly hosty pro její recepci. Jedním z nich byla i organizace Dayspring Centr, jejíž ředitel Cheryl Herzog hovořil o neuvěřitelných láskyplných skutcích. Podle něj šlo o opravdu laskavé gesto ze strany mladé ženy. Mohla na večeři pozvat rodinu či přátele a užít si bohatou hostinu, místo toho dala přednost neznámým lidem.

Bývalá nevěsta se ale necítila nijak zvlášť dobročinně, i když přeměnila svou vysněnou svatební hostinu na večeři pro lidi bez domova. Chtěla se radovat z toho, že mohla potěšit někoho jiného. Jak sama uvedla, aby mohla být recepce zaplacena, pracovala mnoho víkendů a přesčasů. Soustředění na plánování party pro bezdomovce jí udělalo obrovskou radost a navíc i pomohlo hodit na chvíli za hlavu své vlastní potíže i velký smutek ze zrušené svatby i z toho, že zklamala svého snoubence, který se z jejího kroku dlouho nemohl vzpamatovat.

Nejkrásnější svatební dárek pro nevěstu. Čím ženich překvapil svou ženu?

Svatební cesta – konala se?

Další krok k odstranění smutku je trošku sobečtější, ale rozhodně na něj měla mladá žena nárok. Šlo o cestu do Dominikánské republiky, kam měla původně vycestovat se svým manželem, ale místo toho vyrazila sama. Chtěla si užít dokonalý odpočinek a relax, než se zase vrátí do reality. Z cesty byla nervózní, ale zároveň se i těšila. Snad ji po tom všem čeká to pravé vytoužené štěstí.

Ohodnoťte tento článek:
4,6
Právě čtete

I zrušená svatba se může přeměnit na dobrý skutek. Nevěsta přenechala drahou hostinu lidem bez domova