Menu
WeddingMag
Zásnuby

5 situací, kdy si raději sundejte svůj zásnubní prsten

Martina Mádlová

Martina Mádlová

18. 12. 2017

Zásnubní prsten vám nasadil váš milý ve chvíli, kdy vás žádal o ruku. I když je vám proti mysli si ho sundat byť jen na chvíli, v některých případech je to takřka nezbytné. Určitě chcete, aby vám vydržel stále krásný a nezničený. Máme pro vás 5 momentů, kdy rozhodně nenoste váš zásnubní prsten.

Na pláži

Je hned několik důvodů, proč si sebou nebrat prsten na pláž. V první řadě je to ztráta. Jestliže ho ztratíte na pláži, je jen mizivá šance, že ho ještě najdete a v moři už je to jako „hledat jehlu v kupce sena“. Dalším faktorem je i to, že se může písek dostat do kroužku či pod diamant. Navíc moře nemusí na váš šperk také působit zrovna úplně dobře. A co si budeme povídat, opálený kroužek na prstu také není nic moc.

Na které ruce nosit zásnubní prsten?

Posilovna

Prstýnek odkládejte i při některých sportovních aktivitách. Důležité je to zejména v posilovně. Během aerobiku kroužek na ruce tolik nevadí, ale při posilování na různých strojích apod. už by mohlo dojít i k nějakému poškození prstýnku nebo v horších případech se můžete prstenem zachytit o nějakou součást. Jestliže chodíte na kontaktní sporty, je sundávání šperků naprostou samozřejmostí. Určitě nechcete svým diamantem někoho zranit.

Sprchování

Opalovací krémy, různá mýdla, sprchové gely i šampony na vlasy mohou na prsten negativně působit. Může dojít k zakalení kamene nebo místa pod ním, a to se velmi špatně čistí. Totéž platí pro tělová mléka a jiné kosmetice.

Jak změřit bez obav velikost prstenu?

Bazén

Podobná pravidla jako u pláže, platí i u bazénu nebo horké vany. Zde je sice mnohem vyšší šance, že ztracený prsten bude nalezen (pokud vám ovšem nespadne do odtoku ve vaně), ale chemikálie v bazénech na prsten rozhodně pozitivně nepůsobí a po čase ho mohou vážně a nevratně zabarvit.

Úklid

Jakýkoliv úklid není vhodné dělat s prstenem na ruce. Respektive tehdy, když používáte chemické prostředky. Myjete auto, čistíte troubu, koupelnu, apod.? V tom případě prsten sundejte nebo si vezměte raději rukavice. Chemické přípravky koneckonců nejsou vhodné ani pro kůži na rukou. Velmi náchylné k poškození jsou zejména barevné drahokamy, které se mohou poškodit.

A ještě jedna rada na konec. Svůj zásnubní nebo i snubní prsten mějte uložený odděleně v samostatné krabičce. Tak budete mít jistotu, že nedojde k jeho poškrábání od ostatních šperků.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Právě čtete

5 situací, kdy si raději sundejte svůj zásnubní prsten