Na jaké ruce nosit zásnubní prsten?

Na jaké ruce nosit zásnubní prsten
Zdroj: Shutterstock.com

Napadlo vás někdy, že vlastně nevíte na jaké ruce se správně nosí zásnubní prsten? Tak od teď už to budete vědět a navíc zjistíte, že je více než snadné si to zapamatovat na celý život.

Že se nosí snubní prsten na levém prsteníčku ví asi každý, ale jak je to ve skutečnosti se zásnubním prstenem, to už ví málokdo. Přitom je to ve směs stejné jako s klasickým snubním prstenem.

Když muž žádá ženu o ruku a dá to najevo prstenem, nejtěžší na celém kroku je vybrat správnou velikost. Pak už si stačí jenom zapamatovat, že prsten jak snubní tak zásnubní, patří na levý prsteníček a je vyhráno.

To ale není zdaleka všechno. Nejtěžší otázka nastává v okamžiku, kdy nevěsta nasadí prsten snubní. Co potom s tím zásnubním? Existují tři ověřené tipy, jak tento problém vyřešit.

Zásnubní prsten se snubním na jednom prstu

Abyste předešli zbytečným starostem, pamatujte, že snubní prsten můžete nosit na levém prsteníčku společně se zásnubním. Nejenže dodržíte jistý zvyk, ale budete působit bezprostředně svá..

Prsten lze přesunout na prostředníček

Zásnubní prsten může ovšem i přemístit, a to hned vedle na prostředníček. Prsteny tak budou stále vedle sebe. Navíc je nejdříve vhodné oba prsteny vybírat s rozvahou, aby se k sobě nakonec hodily.

Oba prsteny na jiné ruce

Další tradicí, jak nosit tyto prsten je ta, že snubní prsten necháte na levém prsteníčku a zásnubní přesunete na pravý prsteníček. Využít toho můžete například tehdy, pokud jsou oba prsteny příliš výrazné a společně by s sobě nepasovaly.

Na jaké ruce nosit zásnubní prsten?
Ohodnoťte tento článek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*