Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Zkažená svatba. Podívejte se na 7 nepříjemných věcí, které vám mohou úplně pokazit svatební den

Martina Mádlová

Martina Mádlová

4. 7. 2018

Můžete plánovat měsíce nebo dokonce roky. Mít jistotu, že je vše vyladěné až do posledního detailu. Všechny účty jsou zaplacené, hosté slíbili, že všichni přijdou a děti budou mít dostatek zábavy. Vaše svatba bude prostě dokonalá. No, možná. Osud má totiž mnoho možností, jak zasáhnout a někdy dokáže být opravdu škodolibý. Ženich se opije, onemocní oddávající a místo kytice budou létat pěsti. Jaké nejhorší věci se mohou objevit na vaší svatbě?

1. Opilý ženich

Opilý ženich může být pro svatbu a zejména pro nevěstu, velkou pohromou. Je jasné, že pár skleniček si nevěsta i ženich dají, ale mělo by to být s mírou. Asi by vás moc nepotěšilo, kdybyste hledala svého milého a našla ho ležet v baru pod židlí. A těch řečí, co byste si pak vyslechla od rodičů a ostatních příbuzných. O zkažené svatební noci ani nemluvě. Proto s alkoholem opatrně, a pokud víte, že si váš milý dokáže pěkně vyhodit z kopýtka, raději mu připravte nealkoholické pití.

2. Pozvracené dítě

Děti na svatbě mohou být radostí i starostí. Zejména ty menší, pokud se řádně nehlídají. Pak mohou snadno sníst všechno, na co přijdou. Romantickou atmosféru asi příliš neprohloubí dítě, kterému je špatně a začne uprostřed obřadu zvracet. Pro takovou nevěstu pak nebude její svatební den tím nejkrásnějším v životě, ale spíše ten nejnechutnější. A pozor. Opravdu se to stalo.

Nevěsta přišla o sestru při autonehodě. Za družičku jí šla žena se sestřinými plícemi

3. Rozvedení rodiče mohou být katastrofou

Jsou vaši rodiče nebo rodiče ženicha rozvedení? Pak buďte velmi obezřetní ve chvíli, kdy bude mít některý z otců proslov. Asi by nikomu z přítomných nebylo příliš milé, kdyby začal vyprávět o tom, jak je jeho nová manželka úžasná oproti té bývalé nebo některé příhody z vašeho dětství, které byste raději zapomněla.

4. Nezapomeňte spodní prádlo

I když možná běžně chodíte ráda nahá, a to i pod oblečením, na svatbu si spodní prádlo určitě nezapomeňte. Budete se různě ohýbat, skákat, předklánět. Zkrátka neustále se pohybovat. A určitě nechcete, aby všichni svatebčané, včetně rodinných příslušníků, přátel nebo spolupracovníků, viděli úplně všechno.

5. Tragická svatební řeč

Mimo otce nevěsty mívá svatební proslov i svědek ženicha. Pokud však víte, že svědek není právě hovorný, vtipný a už vůbec ne před hromadou lidí, raději ho z toho vynechte. Dalším důvodem může být i to, že je schopný mluvit až moc a o věcech, které by raději měly zůstat za zavřenými dveřmi. Někteří lidé jsou schopni, nevědomky, při svém řečnění urazit nebo zesměšnit každého kolem sebe rádoby dobře mířenými vtipy a proslovy.

Jaké chyby dělají snoubenci při najímání svatebních služeb nejčastěji?

6. Družička ve svatebních šatech

S družičkami opatrně. Zvěte opravdu jen blízké kamarádky, na které se můžete spolehnout. A pro jistotu jim dopředu dejte vědět, jaký outfit byste si u nich představovala nebo jakým barvám se rozhodně mají vyhýbat. A platí to i pro bílou. I když je pro většinu žen samozřejmé, že si na svatbu, na které nefigurují jako nevěsta, nevezmou bílé šaty, jsou i takové, které toho schopné jsou. A je jim naprosto jedno, že si je pak mohou s nevěstou plést a že nevěstě může zkazit její výjimečný den.

7. Zapomeňte na bývalé partnery

Pokud váš milý komunikuje se svou ex častěji než je vám milé, rozhodně mu nedovolte zvát ji na svatbu. Určitě mu věříte, že už mezi nimi vše skončilo, ale nikdy nemáte jistotu, jak to má ona. A nachytat svého nového muže ve svatební den s bývalou přítelkyní ve více než přátelském objetí, je opravdu neštěstí.

Ohodnoťte tento článek:
2,7
Právě čtete

Zkažená svatba. Podívejte se na 7 nepříjemných věcí, které vám mohou úplně pokazit svatební den