Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Nevěsta přišla o sestru při autonehodě. Za družičku jí šla žena se sestřinými plícemi

Martina Mádlová

Martina Mádlová

6. 12. 2017

Život je někdy velmi nevyzpytatelný a vede nás zajímavými uličkami. A stejně tak to bylo i v případě mladé ženy, které zemřela sestra, ale i tak jí mohla být alespoň částečně na blízku při její svatbě. Jak je to možné?

Svatby jsou obvykle plné slz a dojetí. Někteří ale brečí z trochu jiných důvodů než jiní. Pro jednu mladou a krásnou ženu byla její svatba hořkosladká událost. Před ní ztratila svou sestru, která jí měla jít za družičku. Když přišla svatba, napadl ji úžasný způsob, jak by mohla mít sestru alespoň částečně u sebe. Požádala ženu, která dostala plíce její sestry, aby se zúčastnila svatebního dne.

Smrt mladé ženy přinesla život

Angela Justice ztratila v červnu svou dceru Samanthu poté, co se stala obětí dopravní nehody. I když byla okamžitě převezena do nemocnice, nemohli ji už zachránit. Rodina tak musela učinit nejtěžší rozhodnutí v životě a nechat Samanthu odpojit od přístrojů. Ta již před časem podepsala souhlas s dárcovstvím orgánů. Po její smrti tedy byly orgány transplantovány jiným lidem a Samanthina smrt přinesla někomu jinému život.

„Jsem ráda, že ten, kdo dostal Samanthy plíce a srdce, byl mladý člověk a mohl tak žít svůj život,“ řekla Angela.

A byla to právě Jackie Price 26 let, která díky novým plicím mohla zase žít. Ty její byly poškozené těžkou cystickou fibrózou. Rodina Jackie a Samanthy se setkala při velmi emocionálním shledání, během kterého použila rodina stetoskop, aby mohla slyšet dýchání Jackie pomocí Samanthiných plící.

„Cítím se tak dobře, že jsem se konečně mohla volně nadechnout,“ řekla Jackie na setkání. „Díky rozhodnutí Samanthy, já mohu zase žít a  dýchat.“

A ještě jedno překvapení se na setkání událo. Sestra Samanthy, Sára, překvapila Jackie tím, že ji požádala, aby byla na její nadcházející svatbě družičkou. Připravila si dopis, který pak v slzách četla.

„Jestli chceš, prosím, řekni, že půjdeš na mou svatbu za družičku. Nyní si moje nová sestra a v mém srdci budeš navždy,“ řekla Sara.

Takovou žádost nemohla Jackie odmítnout a po přečtení dopisu se obě ženy začaly objímat a plakat. Není žádný důvod, proč by takové prosbě neměla vyhovět. Už jen kvůli tomu úžasnému daru, který dostala od Samanthy.

Čtěte také: Lékaři odmítli ženě s cystickou fibrózou transplantaci. Přesto naplánovala svatbu

Ačkoliv Samanthu nikdy nic nenahradí v srdcích i životech rodiny, je neuvěřitelnou věcí, že může žít v někom jiném a navrátit dalším lidem zdravý život. Je také úžasné, že dala dohromady Jackie a tuto rodinu, aby dokázali zpracovat ztrátu milované bytosti a překonat jí.

 

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Právě čtete

Nevěsta přišla o sestru při autonehodě. Za družičku jí šla žena se sestřinými plícemi