Menu
WeddingMag
Svatební šaty

Svatební trendy 2018: Co představil newyorský Bridal Fashion Week?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

4. 1. 2018

Plánujete vy nebo vaše kamarádka na příští rok svou svatbu? V takovém případě určitě chcete vědět, jaké trendy budou v novém roce moderní. Dost vám to nakonec ulehčí i rozhodování. Máme pro vás několik podstatných novinek, které se objevily i na newyorském Bridal Fashion Weeku. Ten představil nejkrásnější svatební šaty na sezonu jaro/léto 2018. Podívejte se, jaké trendy na vás příští rok čekají.

Každoroční newyorský Bridal Fashion Week je velkou událostí a je celkem logické, že na něm nechybí jména jako Carolina Herrera, Vera Wang či Elie Saab. Jejich svatební modely byly doplněné trochu nečekaně černými stuhami, pelerínami či kostýmy. Černá barva je letos zkrátka bomba a vůbec se jí nemusíte bát. Úžasné jsou ale i ostatní trendy. Přesvědčte se sami.

Jak vypadají dokonalé svatební šaty pro rok 2018?

Svatební šaty 2018 nejsou jen romantické, ale také sexy. Jsou takové, že když je uvidíte, řeknete si: „Wow, to rozhodně chci.“ Záleží jen a jen na vás, jak se chcete o svatební den cítit a jaký máte budit dojem.

Trendy na jaro a léto 2018:

Mašle a krátké sukně

Kdo nemá mašli, jako by ani nebyl. Moderní jsou obrovské i malé, na rukávech, v pase nebo na zádech. Šaty až na zem asi nikdy z módního světa nevymizí, ale letos dominují i krátké sukně do půlky stehen nebo do půlky lýtek. Trendy jsou i průhledné sukně z nadýchaného tylu nebo z krajky přímo na tělo.

Rukavice a 3D kytky

Rukavice jsou klasikou. Mohou být k zápěstí i dlouhé operní, transparentní, vyšívané i saténové). 3D kytky jsou úžasnou ozdobou a nic není víc romantické.

Černá barva

Jaké barvy vás nejčastěji napadají v souvislosti se svatbou? Určitě bílá, krémová, smetanová a pak různé odstíny pastelových barev. Černou si pojíme úplně s jinou událostí a na svatbě se jí většinou obloukem vyhýbáme. To ale neplatí pro letošní rok. Buďte originální a klidně sáhněte i po této barvě. Například šaty od Vera Wang vynikaly právě díky svým černým květům. Značka Marchesa a návrhářka Carolina Herrera použily černou stuhu, kterou jen jednoduše uvázaly kolem pasu šatů. Reem Acra se nebála vytvořit černé svatební šaty. Nechala se inspirovat slavným filmem Snídaně u Tiffanyho. Když se černé nebojí slavné módní domy a návrháři, proč byste se měli bát vy?

Šperky a perly

Nadcházející svatební sezona bude ve znamení šperků. To určitě potěší nejednu nevěstu, ale možná už ne tolik ženicha a hlavně jeho peněženku. Rozhodně se však nebojte sáhnout po něčem výraznějším. Na Fashion Weeku byly velmi krásné a chválené šaty od libanonské designérky Reem Acry, která černé šaty ozdobila všitými náhrdelníky. Za zmínku stojí i modely Monique Lhuillier, které byly doplněny perlami nebo krystaly. Ty zdobili nejen krk, ale i ramena. Opravdu úchvatná podívaná.

Jak být na svatbě ten nejlepší host? Dodržujte pár pravidel

Květiny

Květiny byly vždy nedílnou součástí svatby a nejinak je tomu i letos. Některé modely tak dokonale připomínají rozkvetlou louku a svatební šaty jen vzdáleně. Designéři jako Naeem Khan, Hougton či Reem Acra pouštějí do oběhu svatební šaty pošité barevnými květy. A vypadá to, že by se mohly stát opravdu velkým hitem. Zejména pro svatby, které se odehrávají na zahradě nebo jinde v přírodě.

Peleríny

Na peleríny se poněkud zapomnělo, ale nikdy úplně nezmizely. Stále mají pro někoho své kouzlu a hodí se hlavně na svatbu, která se odehrává v chladnějších měsících. Pokud se vám líbí i jinak, než jen jako praktická součást oděvu, můžete si vzít pelerínu z taftu, namísto závoje. I někteří módní návrháři na tento doplněk vsadili a trefili se do černého.

Svatební trendy? Máme pro vás 5 tipů, o kterých jste možná ještě neslyšeli

Dělený styl

Letošním hitem je tzv. separate styl. Co to znamená? Jednoduše své svatební šaty rozdělíte. Stejně to udělali i módní návrháři jako Oscar de la Renta nebo Carolina Herrera. Letos budou moderní i kalhoty a tylové sukně.

Závoje

Vždy jste snila o zdobeném a dlouhém závoji? Letos jim je opravdu přáno. Trendy budou dramatické, dlouhé a vyšívané či s drobnými květy. Představili je i návrháři jako Elie Saab nebo Marchesa. Jejích zdobené šaty a výrazné závoje byly hodně vidět.

Nabírané sukně

Nabírané sukně asi nejsou úplně vhodné pro velké pohyby a divoký tanec, ale zase v nich budete za opravdovou princeznu a navíc jsou trendy. Nabírané sukně jsou letos zase v módě a i na týdnu módy v New Yorku byly hojně k vidění. Představili je módní návrháři jako Vera Wang, Christian Siriano nebo značka Viktor & Rolf.

Nadchly vás nové trendy pro rok 2018? Necháte se něčím inspirovat nebo raději zůstanete u zažité klasiky a nebudete experimentovat s ničím novým?

Ohodnoťte tento článek:
3,6
Právě čtete

Svatební trendy 2018: Co představil newyorský Bridal Fashion Week?