Menu
WeddingMag
Svatební dekorace

Svatební strom hostů. Proč by neměl chybět na vaší svatbě?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

12. 8. 2017

Svatební strom se v poslední době stává stále oblíbenější součástí svatby. Hosté do něj otiskují prsty a podepisují se. Nejen, že se zabaví, ale vy navíc máte i krásnou vzpomínku, která vám vydrží navždy. Jakou podobu může takový svatební strom hostů mít?

Svatební strom hostů místo svatební knihy

Nejznámější alternativou svatební knihy hostů je právě namalovaný strom, na jehož větve hosté otiskují své prsty. Můžete zvolit klasický obyčejný papír, ale lepší a trvanlivější je  na plátně. Mimo namalovaného stromu mohou hosté tisknout i na fotografii, kde jsou oba novomanželé a drží v ruce mnoho přikreslených provázků. Na jejich konci se vznáší mnoho barevných balonků, což jsou vlastně otisky svatebčanů. Hotový obraz můžete nechat po svatbě zarámovat a pověsit si ho na památku na zeď.

Svatební strom jinak

Tradiční a klasicky krásný je svatební strom dřevěný. Na něj mohou hosté obtiskovat své prsty zelenou barvou a vy budete mít naprosto nádhernou dekoraci v přírodním duchu. Kdo chce ale zkusit něco jiného a méně obvyklého a rád by se také vyhnul ušpiněným prstům od tiskařských barev, jsou tu varianty i pro něj. Můžete strom polepit papírovými lístky, do kterých se svatebčané podepíší a mohou tam i něco hezkého připsat. Vytvořit si můžete i originální prostorový obraz z papírových srdíček, která budou jednou svou polovinou přilepená, aby se do nich dalo hezky psát.

Vaši hosté mohou vlastně podepisovat cokoliv, co vás napadne. Loveckou trofej, starý kufr, kytaru, míč, cokoliv, co pro vás něco znamená. Takovou věci si pak rádi vystavíte na památku.

8 tipů na svatební dary pro svatebčany

Svatební strom text

Možná vás zajímá, jaký text byste ke svatebnímu stromu měli připsat. Obvykle to není nic dlouhého. Stačí jména nevěsty a ženicha, datum svatby, a když budete chtít, můžete přidat i nějaký hezký citát. Mnohem důležitější je text s návodem na kartičce, která bude postavena vedle stromu a tiskátek. Ne každý host totiž tuto svatební zábavu zná, a proto by mohl trochu tápat. Kartička mu ale napoví.

Tento text můžete na kartičku použít:

Milý svatební hosté,

prosíme, abyste nám pomohli vytvořit svými otisky originální svatební strom s listy.

Začněte prosím s otisky zleva. Barvy volte podle své chuti. Nezapomeňte na své jméno a datum. K tomu vám poslouží fix, který je pro vás připravený. Protože jistě nechcete mít špinavé ruce, připravili jsme na utření i vlhčené ubrousky.

Děkujeme.

Svatební strom návod

Svatební strom hostů si můžete klidně vyrobit i doma a ušetřit nějaké peníze. Buď využijte sovu představivost a nakreslete si ho podle sebe nebo se jistě hodí svatební strom ke stažení na internetu. Například na pinterest.com najdete mnoho předloh, které si můžete bez obav stáhnout a vytisknout.

Součástí stromu jsou i razítkovací polštářky a klidně stačí sada základních barev. Je možné koupit i různá razítka se svatebními motivy apod. Pěkně vypadají srdíčka, listy stromů, motýli či různé zamilované symboly a tvary.

A jak na to? Nejdříve si nakreslete nebo vytiskněte strom. Jeho kmen můžete, ale nemusíte vybarvit. Připravte inkoustové polštářky s vámi vybranými barvami. Otiskněte vy a váš partner každý svůj prst na svatební strom tak, aby otisky vytvářely pomyslné lístky. Setřete přebytečnou barvu vlhkým ubrouskem. Teď už jen stačí, aby vás vaši hosté následovali.

Osvědčená zábava na svatbu pro pobavení každého hosta

Svatební strom hostů je součást vaší životní události

Svatební strom s otisky prstů vám bude vždy připomínat váš krásný den. Nabídka je dnes opravdu pestrá. Kdo se nechce s ničím vyrábět, může si vybrat  podle svých přání i představ a v mnoha různých velikostech. Stromy mohou být různě košaté, na výšku i na šířku. Určitě i vaše oko na nějakém libě spočine.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Svatební strom hostů. Proč by neměl chybět na vaší svatbě?