Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Svatební kniha hostů. Proč ji mít a jak má vypadat?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

10. 11. 2019

Na svatbu chcete mít krásné vzpomínky. A ne jen ty nehmatatelné, ve své mysli, ale nějaké, které jsou trvalé, které časem nevyblednou v záplavě dalších zážitků a vzpomínek. Krásnou a milou památkou může být i svatební kniha hostů. Ta připomíná vzpomínkové album přání a pocitů. Tuto knihu tvoří vaši svatební hosté. Bude úžasné, až v ní po letech budete listovat a bavit se a s trochou nostalgie pročítat vzkazy, které ve své svatební knize najdete.

Co je svatební kniha hostů?

Svatební kniha neboli svatební guest book uchovává živé vzpomínky na váš svatební den. Nechejte své svatební hosty, aby popustili uzdu své fantazii. Tak zjistíte, co si o vás vaši přátelé a rodina myslí, jak vás mají rádi a záleží jim na vás. Do svatební knihy budou zapisovat ručně své vzkazy, kreslit obrázky, apod. Součástí může být i svatební strom, kam mohou hosté dělat otisky palců spolu se svým podpisem. Oboje má své kouzlo originality, které by jinak mohlo brzy vyprchat.

Svatební knihu můžete doplnit ještě i o fotografie či momenty z vaší svatby, vaše zážitky nebo příhody svatební hostů. Nebude to opravdu nádherná vzpomínka na váš velký den? Svatební kniha uchová vzpomínky na váš den D navždy. A současně i zajistíte hostům další zábavu třeba v průběhu vašeho svatebního focení, aby se nenudili.

A kde ji můžete koupit? Svatební quest book koupíte jednoduše na internetu nebo ve specializovaných obchodech se svatební tématikou. A jestliže máte raději věci, které si vyrobíte sama, není problém si ji vytvořit přesně k obrazu svému a obohatit ji třeba o fotografie z dětství.

Co by ve svatební knize hostů nemělo chybět?

Je skvělé, když v ní nejsou jen prázdné stránky, ale když si s ní trošku vyhrajete. Doplňte ji o vaše společné fotografie, vtipné příběhy či program na svatební den. Uvidíte, jak se vaši hosté zabaví. Nezapomeňte ale, že primárně je určena na vzkazy a přání, proto na ně nechte dostatečný prostor.

Jak vypadá svatební kniha?

Svatební kniha může být opravdu velmi různorodá. Obvykle to bývá kniha s tvrdými deskami, která je nějak dekorovaná a zdobená, ale někdo dává přednost i jednoduchosti a zvolí čisté desky v jednobarevné variantě. Záleží jen na vás a vaší fantazii. Můžete mít na titulní straně napsané datum svatby a jména snoubenců nebo právě zmínění svatební strom. Pak budete mít v podstatě památku 2v1.

Nechte své hosty, ať se vyjádří a zanechají vám milý vzkaz nebo vtipnou poznámku. Za pár let si je rádi budete pročítat, třeba právě i s těmi samými přáteli nebo svými dětmi.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Svatební kniha hostů. Proč ji mít a jak má vypadat?