Menu
WeddingMag
Svatební dekorace

Svatební placky jako originální svatební doplňky

Martina Mádlová

Martina Mádlová

15. 10. 2018

Chystáte svatbu a přáli byste si být originální a jiní. Chcete se odlišovat od klasických svateb, ale zatím vás do očí neuhodila žádná inspirace? Možná jste ještě nenarazili na svatební placky. Jsou moderní, zajímavé, nepřehlédnutelné a můžete si je nechat vyrobit v mnoha různých dekorech. Navíc s nimi tzv. zaplácnete dvě mouchy jednou ranou. Jak to?

Vynechte tentokrát klasické vývazky s myrtou a mašličkou a zkuste něco nového a rozhodně neokoukaného. Svatební placky takové jsou. Pokud se něčemu takovému nebráníte a nejste milovníci tradic, zkuste to.

Co vlastně jsou svatební placky

Malé barevné odznáčky různých barev a nápisů, které se přišpendlily na oblečení, batůžky atd. zná asi každý. A ty svatební jsou úplně stejné. Na plackách můžete mít motiv třeba podobný svatebnímu oznámení nebo něco, co vás přesně vystihuje. Nezapomeňte na jména novomanželů a datum svatby. Samozřejmě tam být nemusí, ale protože placky často suplují i dárek pro svatebčany, jistě chcete, aby věděli, co jim placky vlastně připomínají.

Svatební pom-poms. Vyrobte si originální dekorace na svatbu

Svou funkci mohou mít placky i na rozlučce se svobodou. Můžete je objednat ve variantě „Tým nevěsty“ a „Tým ženicha“. Na správné rozlučce, kde mají všichni smysl pro humor, nemohou chybět.

Svatební placky se jmény hostů

Svatební placky nemusí být jen náhrada za vývazky, ale klidně mohou mít i další skvělou a originální funkci. Můžete je použít namísto klasických papírových jmenovek na svatební tabuli. Každá placka bude obsahovat jméno hosta. Ten si svou placku najde na stole, sedne si na své místo a pak si ji může připnout. Všichni hosté tak budou navzájem znát svá jména a nestane se, že by někdo nevěděl, jak se ten druhý jmenuje. Při seznámení totiž člověk snadno zapomene půlku jmen hned poté, co se je dozví. Zvlášť, když pozná více lidí najednou.

Hledáte neokoukané dekorace na svatbu? Zkuste svatební balonky

Velikost svatebních placek

Svatební placky mohou být malé kolem třech centimetrů v průměru nebo i větší, které mají i čtyři centimetry. To už záleží na vašich požadavcích, na tom, co všechno chcete na plackách mít. Zda jen jednoduchý motiv nebo složitější obrázek a nápis. Placky se pak mohou připevňovat pomocí spínacího špendlíku nebo magnetu s protimagnetem.

Kde se dají koupi?

Tak jako v dnešní době již skoro vše i svatební placky objednáte jednoduše na internetu. Stačí si jen zadat do vyhledávače tento pojem a ukáže se vám dost obchodů, které se výrobou a prodejem placek zabývají. Klikněte na některý z nich, vyberte si svůj dekor, nápis, velikost a celkové provedení a objednávejte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatební placky jako originální svatební doplňky