Menu
WeddingMag
Svatební hostina

Svatební jídlo: Nezapomeňte na žádnou část pohoštění

Adéla Beranová

Adéla Beranová

29. 8. 2014

Není to tak, že by hosté chodili na svatby jen kvůli jídlu a pohoštění. Nicméně právě dostatečně uspokojené chuťové buňky svatebčanů mohou vaši svatbu povznést hned o několik žabříčků výš. Nepodceňujte proto pečlivý výběr všech laskomin.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

O tom, jak vypadá tradiční svatební oběd jsme psali už minule. Dnes se zaměříme spíše na všechno pohoštění okolo, na které byste v žádném případě neměla zapomenout.

Ještě před obřadem

Záleží na čase, ve kterém se bude odehrávat obřad. Většinou je to ale někdy kolem poledne či lehce před ním nebo po něm. Měla byste proto počítat s tím, že si budou svatebčané chtít „zobnout“ něco už před ním. Do oběda je totiž daleko a nikdo nemá rád prázdný žaludek. Nachystejte proto studené mísy, svatební párečky či chlebíčky a jednohubky, které budou k dispozici tam, kde se budou svatebčané scházet.

Nezapomeňte ale ani na sladké zákusky. S velkou pravděpodobností se bude ještě před obřadem podávat neformální káva a k ní musí mít hosté co zakousnout.

Na obřadu

Pak záleží také na místě, kde budete obřad mít a na počtu hostů. Čím víc lidí, tím déle bude trvat, než se sejdou. Proto může být nějaké drobné občerstvení k dispozici i tam. Není to ale nutností, protože svatební oběd už se přiblížil. Na co byste ale neměli zapomínat, jsou nápoje. Zvlášť v letním parnu může být bez nich obřad často až nesnesitelně dlouhý.

Po obědě

Po svatebním obědě není nutné hned hosty krmit dalšími dobrotami. Ale odpoledne by se měla podávat káva spolu se zákusky či sladkým pečivem. Ze svatebního dortu totiž po obědě zpravidla nic nezbude. Přichystejte proto co nejrozmanitější sladkosti, počítejte i s přítomností děti a snažte se zaujmout opravdu všechny.

Vedle slakého by měli mít hosté na rautu a při večerní zábavě k dispozici i slané pochutiny. Ideální jsou třeba studené mísy plné sýrů a šunek spolu s pečivem. K tomu se skvěle hodí jednoduché saláty a zeleninové talíře.

Při přípravách myslete i na konkrétní hosty, kteří se dostaví. Jí někdo z nich podle redukční diety nebo má někdo nějaké zdravotní omezení související s jídlem? Myslete i na ně. Pro ty, kteří se snaží zhubnout budou spásou veškeré zeleninové, ale i ovocné pokrmy či talíře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatební jídlo: Nezapomeňte na žádnou část pohoštění